Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

lublin.eu
dodane: 10-05-2019 11:12   |   wyświetleń: 284

Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20

Już 23 maja odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostwa Świata FIFA U-20 na stadionie Arena Lublin. Trwają ostatnie przygotowania, Lublin będzie gotowy na przyjęcie kibiców z różnych stron świata. Na spotkania światowych drużyn dostępne są jeszcze bilety. Można je nabyć przez stronę internetową pl.fifa.com. W najbliższy weekend ruszają eventy promocyjne w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin.
Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20fot. lublin.eu 

– Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki temu Polski Związek Piłki Nożnej, a za sprawą PZPN również FIFA, obdarzyły nas zaufaniem powierzając organizację aż 9 meczów Mistrzostw Świata do lat 20. Między innymi po to zbudowaliśmy stadion Arena Lublin, by nasze miasto gościło sportowców i kibiców z całego świata. Mieszkańcy Lublina zasłużyli na tak ważne wydarzenia o randze światowej w mieście. Zapraszam więc wszystkich kibiców, nie tylko z Lublina, ale też z regionu, na mecze mistrzostw, bo kto wie – może na Arenie Lublin poznamy nowe gwiazdy światowego futbolu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W Lublinie odbędzie się łącznie 9 spotkań, będzie można zobaczyć mecze: Tahiti – Senegal (23 maja godz. 18:00), Honduras – Nowa Zelandia (24 maja g. 18:00), Senegal – Kolumbia (26 maja g. 18:00), Honduras – Urugwaj (27 maja g. 18:00), Kolumbia – Tahiti (29 maja 20:30), Honduras – Norwegia (30 maja g. 18:00). Na Arenie Lublin 3 i 4 czerwca o godz. 17:30 rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, a 11 czerwca półfinał (godz. 20:30). Ceny biletów wahają się od 10 do 20 zł za mecze grupowe, do 20-30 zł za mecze półfinałowe. Bilety dostępne są przez stronę przez stronę internetową pl.fifa.com. Transmisje ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja Polska.

Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilety na mecze w tym dniu korzystać będą z takich przewozów bezpłatnie. Dojazd na mecze możliwy będzie za pomocą komunikacji miejskiej dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena". Szczegóły kursowania komunikacji znajdują się w załączonym dokumencie.

Kibice poruszający się samochodem będą mogli zaparkować na parkingach:

 • Parking Galeria „VIVO!” – liczba miejsc 1400, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking „Targ pod zamkiem” – liczba miejsc 300, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 20 min
 • Parking na Placu Zamkowym – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking MOSiR przy al. Zygmuntowskich – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 10 min

W okresie trwania dni całego Turnieju nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Cukrowniczej oraz ul. Muzycznej:

 • Nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80 od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej oraz zamknięcie dla ruchu 400 m odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80, na którym usytuowany zostanie parking dla 10 autokarów na prawym pasie jezdni od strony stadionu,
 • BUSPASY na ul. Stadionowej i ul. Muzycznej przeznaczone zostaną dla Transportu Turniejowego (grup zorganizowanych, autokarów, VIP oraz pojazdów z identyfikatorami),
 • Egzekwowany będzie całkowity zakaz parkowania na całym odcinku ulic,

W ramach akcji promocyjnej Mistrzostw zaplanowanych jest 6 eventów w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin w dniach od 11 maja do 6 czerwca:

 • 11 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w VIVO! Lublin,
 • 18 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Galerii Olimp,
 • 19 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Aqua Lublin,
 • 25 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Atrium Felicity,
 • 26 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Lublin Plaza,
 • 1 czerwca 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym SKENDE Shopping,

Eventy zostaną przeprowadzone na specjalnie zbudowanym stoisku zawierającym konsolę do gry Playstation, stół do piłkarzyków, refleksomierz, a całość działań promocyjnych będzie prowadzona i koordynowana przez konferansjera, który będzie informował o kalendarzu rozgrywek, zachęcał do kupowania biletów na mecze oraz przeprowadzał konkursy i zabawy dla uczestników eventu. Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone różne zabawy i konkursy. Dodatkowo na stoisku pojawią się hostessy ubrane w stroje piłkarskie, rozdające ulotki, informujące o meczach i możliwości zakupu biletów, zachęcające do uczestnictwa w zabawach, pomagające w sprawnym przebiegu wydarzenia oraz osoby ubrane w stroje piłkarskie – obsługujące Playstation oraz piłkarzyki stołowe, znajdujące się na stoisku.

Dodatkowo w przestrzeni miasta pojawiły się już billboardy, trójkątne flagi Mistrzostw Świata FIFA U-20 na al. Unii Lubelskiej, na deptaku Krakowskiego Przedmieścia, na drogach dojazdowych do miasta oraz na na Aqua i Arena Lublin.

Informacje o młodzieżowym mundialu wyświetlane są na monitorach w autobusach komunikacji miejskiej, w budynkach Urzędu, Biur Obsługi Mieszkańców oraz na obiektach MOSiR Bystrzyca. W szkołach, na przystankach MPK, w domach kultury, szkółkach piłkarskich i na obiektach MOSiRu wiszą plakaty informujące o turnieju. Materiały promocyjne o MŚ U-20 Lublinie znajdują się także w Folderze Żużlowym, Magazynie pokładowym LOT, Folderze Kulturalnym, Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w Gazecie Wyborczej.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41