Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

lublin.eu
dodane: 10-05-2019 11:12   |   wyświetleń: 156

Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20

Już 23 maja odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostwa Świata FIFA U-20 na stadionie Arena Lublin. Trwają ostatnie przygotowania, Lublin będzie gotowy na przyjęcie kibiców z różnych stron świata. Na spotkania światowych drużyn dostępne są jeszcze bilety. Można je nabyć przez stronę internetową pl.fifa.com. W najbliższy weekend ruszają eventy promocyjne w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin.
Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20fot. lublin.eu 

– Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki temu Polski Związek Piłki Nożnej, a za sprawą PZPN również FIFA, obdarzyły nas zaufaniem powierzając organizację aż 9 meczów Mistrzostw Świata do lat 20. Między innymi po to zbudowaliśmy stadion Arena Lublin, by nasze miasto gościło sportowców i kibiców z całego świata. Mieszkańcy Lublina zasłużyli na tak ważne wydarzenia o randze światowej w mieście. Zapraszam więc wszystkich kibiców, nie tylko z Lublina, ale też z regionu, na mecze mistrzostw, bo kto wie – może na Arenie Lublin poznamy nowe gwiazdy światowego futbolu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W Lublinie odbędzie się łącznie 9 spotkań, będzie można zobaczyć mecze: Tahiti – Senegal (23 maja godz. 18:00), Honduras – Nowa Zelandia (24 maja g. 18:00), Senegal – Kolumbia (26 maja g. 18:00), Honduras – Urugwaj (27 maja g. 18:00), Kolumbia – Tahiti (29 maja 20:30), Honduras – Norwegia (30 maja g. 18:00). Na Arenie Lublin 3 i 4 czerwca o godz. 17:30 rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, a 11 czerwca półfinał (godz. 20:30). Ceny biletów wahają się od 10 do 20 zł za mecze grupowe, do 20-30 zł za mecze półfinałowe. Bilety dostępne są przez stronę przez stronę internetową pl.fifa.com. Transmisje ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja Polska.

Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilety na mecze w tym dniu korzystać będą z takich przewozów bezpłatnie. Dojazd na mecze możliwy będzie za pomocą komunikacji miejskiej dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena". Szczegóły kursowania komunikacji znajdują się w załączonym dokumencie.

Kibice poruszający się samochodem będą mogli zaparkować na parkingach:

 • Parking Galeria „VIVO!” – liczba miejsc 1400, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking „Targ pod zamkiem” – liczba miejsc 300, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 20 min
 • Parking na Placu Zamkowym – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking MOSiR przy al. Zygmuntowskich – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 10 min

W okresie trwania dni całego Turnieju nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Cukrowniczej oraz ul. Muzycznej:

 • Nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80 od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej oraz zamknięcie dla ruchu 400 m odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80, na którym usytuowany zostanie parking dla 10 autokarów na prawym pasie jezdni od strony stadionu,
 • BUSPASY na ul. Stadionowej i ul. Muzycznej przeznaczone zostaną dla Transportu Turniejowego (grup zorganizowanych, autokarów, VIP oraz pojazdów z identyfikatorami),
 • Egzekwowany będzie całkowity zakaz parkowania na całym odcinku ulic,

W ramach akcji promocyjnej Mistrzostw zaplanowanych jest 6 eventów w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin w dniach od 11 maja do 6 czerwca:

 • 11 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w VIVO! Lublin,
 • 18 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Galerii Olimp,
 • 19 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Aqua Lublin,
 • 25 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Atrium Felicity,
 • 26 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Lublin Plaza,
 • 1 czerwca 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym SKENDE Shopping,

Eventy zostaną przeprowadzone na specjalnie zbudowanym stoisku zawierającym konsolę do gry Playstation, stół do piłkarzyków, refleksomierz, a całość działań promocyjnych będzie prowadzona i koordynowana przez konferansjera, który będzie informował o kalendarzu rozgrywek, zachęcał do kupowania biletów na mecze oraz przeprowadzał konkursy i zabawy dla uczestników eventu. Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone różne zabawy i konkursy. Dodatkowo na stoisku pojawią się hostessy ubrane w stroje piłkarskie, rozdające ulotki, informujące o meczach i możliwości zakupu biletów, zachęcające do uczestnictwa w zabawach, pomagające w sprawnym przebiegu wydarzenia oraz osoby ubrane w stroje piłkarskie – obsługujące Playstation oraz piłkarzyki stołowe, znajdujące się na stoisku.

Dodatkowo w przestrzeni miasta pojawiły się już billboardy, trójkątne flagi Mistrzostw Świata FIFA U-20 na al. Unii Lubelskiej, na deptaku Krakowskiego Przedmieścia, na drogach dojazdowych do miasta oraz na na Aqua i Arena Lublin.

Informacje o młodzieżowym mundialu wyświetlane są na monitorach w autobusach komunikacji miejskiej, w budynkach Urzędu, Biur Obsługi Mieszkańców oraz na obiektach MOSiR Bystrzyca. W szkołach, na przystankach MPK, w domach kultury, szkółkach piłkarskich i na obiektach MOSiRu wiszą plakaty informujące o turnieju. Materiały promocyjne o MŚ U-20 Lublinie znajdują się także w Folderze Żużlowym, Magazynie pokładowym LOT, Folderze Kulturalnym, Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w Gazecie Wyborczej.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)