Dziś są imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Rafał
dodane: 20-01-2020 21:14   |   wyświetleń: 319

Program szczepień przeciwko wirusowi HPV. Szczepić można się w 39 przychodniach na terenie Miasta Lublin

Od 2 stycznia 2020 roku Miasto Lublin po raz kolejny realizuje program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt urodzonych w 2008 roku, które zamieszkują Lublin.
Program szczepień przeciwko wirusowi HPV. Szczepić można się w 39 przychodniach na terenie Miasta Lublinfot. lublin.eu 

Program realizowany jest od 2 stycznia 2020 r. do 20 listopada 2020 r. lub do momentu wyczerpania szczepionek. Działania te są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. W ramach programu zaszczepionych zostanie 700 dziewczynek w wieku 12 lat. Szczepionka podawana jest w dwóch dawkach w odstępie 6 miesięcy. Kosz zaszczepienia jednej dziewczynki to 280 zł. Całkowity koszt realizacji programu w 2020 roku wynosi 196 000 zł.


Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to, do jakiego podmiotu są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Na szczepienie można udać się do 39 przychodni na terenie Miasta Lublin. Ich wykaz można znaleźć na stronie: lublin.eu.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Perełki odrobiły stratę
Perełki odrobiły stratę MKS Perła Lublin wygrał w Elblągu 32:27, chociaż aktualne mistrzynie Polski do przerwy przegrywały dwoma punktami. Ogromny wkład w zwycięstwo miała Joanna Szarawaga, która zdobyła 9 goli.
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin Miasto Lublin zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za ?Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin?.
Motor z pierwszą wygraną
Motor z pierwszą wygraną Do połowy lutego piłkarze Motoru musieli czekać na pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Gole dla lublinian zdobyli Dominik Kunca, Bartosz Rymek i pozyskany ostatnio Filip Wójcik.
AZS coraz silniejszy
AZS coraz silniejszy AZS UMCS Lublin nie osiadł na laurach po transferze Karola Hoffmana i pozyskał nową zawodniczkę ze ścisłej czołówki w swojej dyscyplinie. Jest nią Małgorzata Hołub-Kowalik.
Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową ...
 Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową złodziejkę Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 36-letnią kobietę, która w jednym ze sklepów dokonała kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 600 złotych.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41