Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 28-05-2018 13:40   |   wyświetleń: 1432

Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO]

Nieporównywalna jakość infrastruktury w całym województwie. - czyli przyszłość Lubelszczyzny w kręgu zainteresowań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO]fot. Michał Abramek 
W Grand Hotel Lublinianka przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego dyskutują nad wpływem rozwoju przemysłowego Lubelszczyzny, na rozwój marki Ursus. W kręgu obrad są też korzyści jakie mogą wynikać z odpowiedniego usytuowania rolnictwa na Lubelszczyźnie w Strategi Odpowiedzialnego Rozwoju
Działacz gospodarczy, Wojciech Myślecki zaznacza, że mamy nową rewolucyjną strategię odpowiedniego rozwoju obecnej koalicji rządzącej. Z tego faktu dumny jest też Minister Artur Soboń, który uważa, że wschodnia część regionu będzie za kilka lat całkiem inna. Wszystko za sprawą kolejnych inwestycji dotyczących kolei oraz dróg i autostrad:
-Polska musi rozwijać się w sposób zrównoważony. Nadrabiamy ostatnie 30 lat dla Polski Wschodniej. Jakość infrastruktury będzie za kilka lat nieporównywalna w całym województwie – mówi Artur Soboń, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Od 2011 roku swoje kolejne sukcesy stara się również budować park naukowo-biznesowy między firmą Ursus, a uczelniami wyższymi w regionie województwa lubelskiego. Zostało już zatrudnionych ponad 100 absolwentów kierunków technicznych. W związku z rosnącą liczbą produkcji autobusów, tych miejsc pracy będzie więcej.

Więcej informacji o spotkaniu w naszym wideo:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41