Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 28-05-2018 13:40   |   wyświetleń: 1354

Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO]

Nieporównywalna jakość infrastruktury w całym województwie. - czyli przyszłość Lubelszczyzny w kręgu zainteresowań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO]fot. Michał Abramek 
W Grand Hotel Lublinianka przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego dyskutują nad wpływem rozwoju przemysłowego Lubelszczyzny, na rozwój marki Ursus. W kręgu obrad są też korzyści jakie mogą wynikać z odpowiedniego usytuowania rolnictwa na Lubelszczyźnie w Strategi Odpowiedzialnego Rozwoju
Działacz gospodarczy, Wojciech Myślecki zaznacza, że mamy nową rewolucyjną strategię odpowiedniego rozwoju obecnej koalicji rządzącej. Z tego faktu dumny jest też Minister Artur Soboń, który uważa, że wschodnia część regionu będzie za kilka lat całkiem inna. Wszystko za sprawą kolejnych inwestycji dotyczących kolei oraz dróg i autostrad:
-Polska musi rozwijać się w sposób zrównoważony. Nadrabiamy ostatnie 30 lat dla Polski Wschodniej. Jakość infrastruktury będzie za kilka lat nieporównywalna w całym województwie – mówi Artur Soboń, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Od 2011 roku swoje kolejne sukcesy stara się również budować park naukowo-biznesowy między firmą Ursus, a uczelniami wyższymi w regionie województwa lubelskiego. Zostało już zatrudnionych ponad 100 absolwentów kierunków technicznych. W związku z rosnącą liczbą produkcji autobusów, tych miejsc pracy będzie więcej.

Więcej informacji o spotkaniu w naszym wideo:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)