Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Lubelskie.pl
dodane: 12-06-2019 09:36   |   wyświetleń: 85

Podpisanie umowy o współpracy oraz konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”

10 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja ?Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców?. Konferencja, której organizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, poprzedzona była podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy województwem lubelskim a ARP.
Podpisanie umowy o współpracy oraz konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców” 

10 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”. Konferencja, której organizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, poprzedzona była podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy województwem lubelskim a ARP.

Strony, na mocy porozumienia, zobowiązują się do współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego. Celem nadrzędnym współpracy jest rozwój gospodarczy województwa lubelskiego i zwiększenie szans na pozyskanie nowych inwestorów. Porozumienie podpisali Krzysztof Ślęzak – Dyrektor Oddziału ARP S. A. w Mielcu oraz Zbigniew Wojciechowski – wicemarszałek województwa lubelskiego i Sebastian Trojak – członek zarządu województwa lubelskiego.

W ramach „Polskiej Strefy Inwestycji” Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jako zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC na przypisanym jej obszarze wydaje decyzję o wsparciu (uprawnia do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego).

Obszar obejmuje następujące powiaty i miasta na prawach powiatu zlokalizowane na terenie:

  • województwa podkarpackiego: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, m. Krosno, m. Rzeszów, mielecki, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski
  • województwa lubelskiego: lubartowski, lubelski, m. Lublin, świdnicki.

Na tym obszarze  obowiązuje największy w UE poziom pomocy publicznej (50%) oraz okres ważności decyzji o wsparciu (15 lat).

KONFERENCJA

Lubelski przedsiębiorca może skorzystać z bardzo wielu form i źródeł finansowania zewnętrznego, które może dopasować do potrzeb i horyzontu czasowego aktywności biznesowej. Wśród tych propozycji jest wiele instrumentów preferencyjnych, wspieranych ze środków unijnych. Ideą konferencji było przekazanie zebranym uczestnikom tych informacji.

W trakcie została omówiona ustawa Polska Strefa Inwestycji – opowiedziała o niej Agencja Rozwoju Przemysłu, Zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-park Mielec. Lubelska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przekazała informacje o najnowszych naborach skierowanych do przedsiębiorców ogłaszanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 

W ramach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego działa Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, którego celem jest odformalizowanie kontaktów pomiędzy urzędnikiem a przedsiębiorcami. Urząd chce być partnerem dla przedsiębiorców i stwarzać przyjazne otoczenie administracyjne.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pożar budynku w centrum miasta
Pożar budynku w centrum miasta Policjanci wyjaśnią okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy w budynku przy Al. Racławickich w Lublinie. Ustalane są straty oraz przyczyny powstania pożaru. Policjanci z biegłym z zakresu pożarnictwa prowadzić będą oględziny miejsca zdarzenia.
Narkotykowi dilerzy zatrzymani
Narkotykowi dilerzy zatrzymani Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28-lat. Wszyscy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Ponadto 19 i 28-latek odpowiedzą za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości marihuany. Z kolei u 26-latka ujawnili marihuanę z której można by przygotować prawie 1,5 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Trzech z nich zostało objętych dozorem Policji, a 26-latek został tymczasowo aresztowany.
Michota na dłużej w Lublinie, pierwszy kontrakt Brzozowskiego ...
Michota na dłużej w Lublinie, pierwszy kontrakt Brzozowskiego Motor Lublin rozpoczyna kompletowanie kadry przed nowym sezonem. Na początek umowę z klubem przedłużył Marcin Michota. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał też 15-letni Dawid Brzozowski.
Nasz III-ligowiec poznał swoich sparingpartnerów
Nasz III-ligowiec poznał swoich sparingpartnerów Piłkarze Motoru Lublin do treningów wrócą na początku lipca. Przed rozpoczęciem nowego sezonu rozegrają siedem sparingów.
Awaryjne lądowanie na lotnisku w miejscowości Mokre
Awaryjne lądowanie na lotnisku w miejscowości Mokre Na lotnisku w pod zamojskiej miejscowości Mokre policjanci, strażacy oraz personel medyczny współdziałając doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia zagrożenia wynikającego z awaryjnego lądowania samolotu.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41