Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

 
dodane: 08-05-2018 12:25   |   wyświetleń: 1049

Pobiegnij dla Mariusza

Poznaj Mariusza Zielińskiego - sportowca po amputacji, męża i ojca czwórki dzieci oraz beneficjenta tegorocznego Lublin Business Run. Dla Mariusza pobiegniemy 2 września bieżącego roku.
Pobiegnij dla Mariusza fot. Zbiory prywatne Mariusza Zielińskiego 
Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc. W 2005 r. w wieku 26 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Wbrew pesymistycznym prognozom lekarzy, udało mu się wygrać w walce ze śmiercią. Niestety w wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była amputacja jednej nogi.

- Wtedy zaczynałem życie od nowa - wspomina pan Mariusz. - Nawet najprostszych rzeczy trzeba się było na nowo nauczyć, chodzić, radzić sobie na co dzień... Wszystkiego.

Od trzynastu lat pan Mariusz porusza się przy pomocy wsparcia mechanicznego, czasami konieczne są proste kule. - Mam protezę z takim najprostszym kolanem mechanicznym - opowiada pan Mariusz. - Protezy są bardzo drogie, w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego kolana. Dotacje z NFZ i PCPR pozwalają jedynie na wymianę leja na kikuta i drobne naprawy. Jak się coś popsuje, muszę chodzić o kulach. 

Pana Mariusza energia jednak nie opuszcza. Jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale także aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje w domu, a w 2016 r. został zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Dokładnie w dniu biegu, czyli 2 września 2018 r. pan Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.
- Jestem bardzo mile zaskoczony, że zostałem wybrany na beneficjenta biegu. To będzie wspaniały prezent urodzinowy - cieszy się pan Mariusz.

Zapisy na bieg wciąż trwają do wyczerpania miejsc. O sposobie rejestracji pisaliśmy w tym artykule.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)