Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 08-05-2018 12:25   |   wyświetleń: 924

Pobiegnij dla Mariusza

Poznaj Mariusza Zielińskiego - sportowca po amputacji, męża i ojca czwórki dzieci oraz beneficjenta tegorocznego Lublin Business Run. Dla Mariusza pobiegniemy 2 września bieżącego roku.
Pobiegnij dla Mariusza fot. Zbiory prywatne Mariusza Zielińskiego 
Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc. W 2005 r. w wieku 26 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Wbrew pesymistycznym prognozom lekarzy, udało mu się wygrać w walce ze śmiercią. Niestety w wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była amputacja jednej nogi.

- Wtedy zaczynałem życie od nowa - wspomina pan Mariusz. - Nawet najprostszych rzeczy trzeba się było na nowo nauczyć, chodzić, radzić sobie na co dzień... Wszystkiego.

Od trzynastu lat pan Mariusz porusza się przy pomocy wsparcia mechanicznego, czasami konieczne są proste kule. - Mam protezę z takim najprostszym kolanem mechanicznym - opowiada pan Mariusz. - Protezy są bardzo drogie, w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego kolana. Dotacje z NFZ i PCPR pozwalają jedynie na wymianę leja na kikuta i drobne naprawy. Jak się coś popsuje, muszę chodzić o kulach. 

Pana Mariusza energia jednak nie opuszcza. Jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale także aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje w domu, a w 2016 r. został zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Dokładnie w dniu biegu, czyli 2 września 2018 r. pan Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.
- Jestem bardzo mile zaskoczony, że zostałem wybrany na beneficjenta biegu. To będzie wspaniały prezent urodzinowy - cieszy się pan Mariusz.

Zapisy na bieg wciąż trwają do wyczerpania miejsc. O sposobie rejestracji pisaliśmy w tym artykule.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)