Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

 
dodane: 08-05-2018 12:25   |   wyświetleń: 1124

Pobiegnij dla Mariusza

Poznaj Mariusza Zielińskiego - sportowca po amputacji, męża i ojca czwórki dzieci oraz beneficjenta tegorocznego Lublin Business Run. Dla Mariusza pobiegniemy 2 września bieżącego roku.
Pobiegnij dla Mariusza fot. Zbiory prywatne Mariusza Zielińskiego 
Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc. W 2005 r. w wieku 26 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Wbrew pesymistycznym prognozom lekarzy, udało mu się wygrać w walce ze śmiercią. Niestety w wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była amputacja jednej nogi.

- Wtedy zaczynałem życie od nowa - wspomina pan Mariusz. - Nawet najprostszych rzeczy trzeba się było na nowo nauczyć, chodzić, radzić sobie na co dzień... Wszystkiego.

Od trzynastu lat pan Mariusz porusza się przy pomocy wsparcia mechanicznego, czasami konieczne są proste kule. - Mam protezę z takim najprostszym kolanem mechanicznym - opowiada pan Mariusz. - Protezy są bardzo drogie, w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego kolana. Dotacje z NFZ i PCPR pozwalają jedynie na wymianę leja na kikuta i drobne naprawy. Jak się coś popsuje, muszę chodzić o kulach. 

Pana Mariusza energia jednak nie opuszcza. Jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale także aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje w domu, a w 2016 r. został zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Dokładnie w dniu biegu, czyli 2 września 2018 r. pan Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.
- Jestem bardzo mile zaskoczony, że zostałem wybrany na beneficjenta biegu. To będzie wspaniały prezent urodzinowy - cieszy się pan Mariusz.

Zapisy na bieg wciąż trwają do wyczerpania miejsc. O sposobie rejestracji pisaliśmy w tym artykule.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41