Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

 
dodane: 08-05-2018 12:25   |   wyświetleń: 1007

Pobiegnij dla Mariusza

Poznaj Mariusza Zielińskiego - sportowca po amputacji, męża i ojca czwórki dzieci oraz beneficjenta tegorocznego Lublin Business Run. Dla Mariusza pobiegniemy 2 września bieżącego roku.
Pobiegnij dla Mariusza fot. Zbiory prywatne Mariusza Zielińskiego 
Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc. W 2005 r. w wieku 26 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Wbrew pesymistycznym prognozom lekarzy, udało mu się wygrać w walce ze śmiercią. Niestety w wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była amputacja jednej nogi.

- Wtedy zaczynałem życie od nowa - wspomina pan Mariusz. - Nawet najprostszych rzeczy trzeba się było na nowo nauczyć, chodzić, radzić sobie na co dzień... Wszystkiego.

Od trzynastu lat pan Mariusz porusza się przy pomocy wsparcia mechanicznego, czasami konieczne są proste kule. - Mam protezę z takim najprostszym kolanem mechanicznym - opowiada pan Mariusz. - Protezy są bardzo drogie, w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego kolana. Dotacje z NFZ i PCPR pozwalają jedynie na wymianę leja na kikuta i drobne naprawy. Jak się coś popsuje, muszę chodzić o kulach. 

Pana Mariusza energia jednak nie opuszcza. Jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale także aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje w domu, a w 2016 r. został zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Dokładnie w dniu biegu, czyli 2 września 2018 r. pan Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.
- Jestem bardzo mile zaskoczony, że zostałem wybrany na beneficjenta biegu. To będzie wspaniały prezent urodzinowy - cieszy się pan Mariusz.

Zapisy na bieg wciąż trwają do wyczerpania miejsc. O sposobie rejestracji pisaliśmy w tym artykule.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)