Dziś są imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

dodane: 15-01-2020 16:08   |   wyświetleń: 225

Nowo powstająca szkoła przy ulicy Berylowej nabiera barw

Nowo powstająca szkoła przy ulicy Berylowej nabiera barw, na budynku zamontowano już kolorowe panele elewacyjne.
Nowo powstająca szkoła przy ulicy Berylowej nabiera barw fot. lublin.eu 
Przed nami jeszcze 5 miesięcy intensywnych prac wykończeniowych, tak by pod koniec czerwca szkoła była gotowa do wyposażania w specjalistyczny sprzęt, a od 1 września na przyjęcie uczniów w nowym roku szkolnym.

– Szkoła w tym miejscu jest inwestycją niezbędną i priorytetową. Już od nowego roku szkolnego dzieci mieszkające w tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy nie będą musiały dojeżdżać do przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze. Poprawi się nie tylko komfort nauki uczniów, ale także komfort pracy nauczycieli. Mieszkańcy dzielnicy zyskają natomiast ośrodek kulturalny, którego tak brakuje w tej lokalizacji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kompleks szkolno-kulturalny znajduje się obecnie w stanie surowym zamkniętym. Zakończył się montaż aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej, zostały wykonane elewacje oraz wszystkie niezbędne instalacje podtynkowe. Zakończono główne prace niwelacyjne przed budynkiem oraz zamontowano sieci zewnętrzne, a także wykonano większość wewnętrznych instalacji. Obecnie prace budowlane koncentrują się przede wszystkim na dokończeniu budowy sali gimnastycznej o lekkiej, drewnianej konstrukcji, na której już wkrótce zostanie położony dach. Wewnątrz kompleksu prowadzone są intensywne prace wykończeniowe, m.in. przy kładzeniu płytek ściennych i podłogowych oraz montażu instalacji sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej. Prace wykończeniowe będą trwały nieprzerwanie do czerwca, później zaplanowano odbiory i wyposażanie budynku, tak by szkoła była gotowa na przyjęcie dzieci 1 września.

Czteropiętrowy budynek to jedna bryła z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej będzie tzw. szkołą czterociągową (po cztery klasy jednego rocznika), w której od przyszłego roku szkolnego uczyć się będzie 800 uczniów w 32 klasach (po 25 osób w każdej) oraz 150 dzieci w wieku przedszkolnym w 6-oddziałowej placówce przedszkolnej o powierzchni ponad 1 300 m2. W przedszkolu pojawią się trzy sale do zajęć ruchowych, z szatnią, zapleczem administracyjnym, pokojem logopedy, pokojem nauczycielskim i niezbędnym zapleczem sanitarnym. Sala gimnastyczna z widownią przewidziana została na 337 miejsc, a aula na 310 osób. Nowoczesny trakt żywieniowy przewiduje możliwość wykonania 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

Do szkoły prowadzić będą dwie drogi dojazdowe: od ul. Berylowej, obok budowanego kościoła parafialnego, oraz nowa droga, wybudowana od ul. Jantarowej. Teren przed budynkiem zostanie zagospodarowany poprzez budowę placu, utwardzonych ścieżek pieszo-rowerowych, schodów terenowych, ścian oporowych i placu zabaw. Uzupełniony zostanie również o elementy zieleni, ogrodzenie oraz oświetlenie.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, przedstawiony zostanie projekt aktu założycielskiego dla nowej szkoły, organizacyjnie będącej zespołem szkół. W lutym zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora placówki. Kompleks szkolno-kulturalny przy ul. Berylowej będzie najbardziej nowoczesną placówką oświatową w województwie lubelskim. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to niemal 13 tys. m2. Koszt budowy z wyposażeniem to kwota blisko 80 mln zł.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Perełki odrobiły stratę
Perełki odrobiły stratę MKS Perła Lublin wygrał w Elblągu 32:27, chociaż aktualne mistrzynie Polski do przerwy przegrywały dwoma punktami. Ogromny wkład w zwycięstwo miała Joanna Szarawaga, która zdobyła 9 goli.
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin Miasto Lublin zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za ?Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin?.
Motor z pierwszą wygraną
Motor z pierwszą wygraną Do połowy lutego piłkarze Motoru musieli czekać na pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Gole dla lublinian zdobyli Dominik Kunca, Bartosz Rymek i pozyskany ostatnio Filip Wójcik.
AZS coraz silniejszy
AZS coraz silniejszy AZS UMCS Lublin nie osiadł na laurach po transferze Karola Hoffmana i pozyskał nową zawodniczkę ze ścisłej czołówki w swojej dyscyplinie. Jest nią Małgorzata Hołub-Kowalik.
Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową ...
 Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową złodziejkę Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 36-letnią kobietę, która w jednym ze sklepów dokonała kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 600 złotych.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41