Dziś są imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

 
dodane: 17-05-2018 11:05   |   wyświetleń: 933

Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie

W tym tygodniu dokucza nam deszcz i chłód. Najdotkliwiej jednak wielu lublinian odczuwa zmiany ciśnienia atmosferycznego. Jak te skoki wpływają na nasz organizm?
Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie fot. Internet 
Zmiany na(j)gorsze

Wielu lublinian uskarża się ostatnio na bóle głowy i senność. Hektolitry kawy przynoszą wprawdzie ulgę, ale nie rozwiązują skutków niskiego ciśnienia atmosferycznego. Najgorsze dla zdrowia nie są jednak skrajne wartości, a gwałtowne wahania ciśnienia. Nasz organizm jest w stanie tolerować skoki w granicach 8 hPa na dobę. Dziś utrzyma się ono jeszcze na stałym, niskim poziomie około 1005 hPa, ale w ten weekend czekają nas niestety silne zmiany - po prawie 10 hPa. W piątek rano ciśnienie zacznie stopniowo rosnąć, aż w niedzielę osiągnie wartość nawet do 1024 hPa. 

Co się ze mną dzieje?!

Meteopatia (meteoropatia) polega na serii dolegliwości fizycznych i psychicznych wywołanych przez zmiany pogody. Podczas, gdy młodzi ludzie odczuwają zwykle dyskomfort i obniżone samopoczucie, z wiekiem objawy nasilają się. Zazwyczaj pojawia się uczucie ciągłego zmęczenia, nadmierna senność, problemy z koncentracją i drażliwość. W skrajnych przypadkach może dochodzić do migrenowych bólów głowy, zaburzeń układu krwionośnego, czy problemów z oddychaniem. 

Wysokie ciśnienie atmosferyczne wpływa bezpośrednio na wzrost ciśnienia tętniczego oraz krzepliwości krwi, co przekłada się na problemy z krążeniem. Gwałtowny wzrost może być niebezpieczny dla życia, ponieważ wywołuje zaburzenie rytmu serca. Szczególnie uważać muszą osoby chore na miażdżycę - to im najbardziej w tym czasie zagraża wylew lub zawał. 
 
Chociaż filiżanka mocnej kawy wydaje się kuszącą opcją na bóle głowy, przy wysokim ciśnieniu atmosferycznym należy bezwzględnie wstrzymać się od spożywania napojów kofeinowych. Trzeba także zwrócić uwagę na reakcję organizmu na leki - ich działanie może być inne niż zazwyczaj. Czas dużych wahań ciśnienia najlepiej przeczekać, odpoczywając i nie przemęczając się.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na ...
Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę” Od najbliższej sesji Rady Miasta woda w plastikowych butelkach zostanie zastąpiona wodą pochodzącą z dystrybutorów podłączonych do miejskiego wodociągu. Jest to jedno z działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych opakowań oraz racjonalnym dysponowaniem zasobami wodnymi. Chcąc dać przykład mieszkańcom, Urząd Miasta Lublin poczynił pierwsze kroki, zaczynając od siebie.
Grunt wraca do KSZO
Grunt wraca do KSZO Michał Grunt po jednej rundzie spędzonej w barwach lubelskiego Motoru wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jego wypożyczenie potrwa do końca sezonu.
Pękła setka, dominacja Startu II
Pękła setka, dominacja Startu II Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin nie dali najmniejszych szans rywalom ze Stalowej Woli, wygrywając w rozgrywkach II ligi aż 111:65. Było to już piąte zwycięstwo lublinian z rzędu.
Remis w sparingowych derbach Lubelszczyzny
Remis w sparingowych derbach Lubelszczyzny W swoim pierwszym meczu towarzyskim przed rundą wiosenną gracze Motoru Lublin zremisowali z Górnikiem Łęczna 2:2. Dwa gole dla gości zdobył nowy napastnik, Krzysztof Ropski.
Sprawcy włamania zatrzymani - grozi im do 10 lat ...
Sprawcy włamania zatrzymani - grozi im do 10 lat pozbawienia wolności Policjanci z VI Komisariatu wraz z funkcjonariuszami z KMP w Lublinie zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu. Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości blisko 12 tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41