Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

 
dodane: 17-05-2018 11:05   |   wyświetleń: 874

Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie

W tym tygodniu dokucza nam deszcz i chłód. Najdotkliwiej jednak wielu lublinian odczuwa zmiany ciśnienia atmosferycznego. Jak te skoki wpływają na nasz organizm?
Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie fot. Internet 
Zmiany na(j)gorsze

Wielu lublinian uskarża się ostatnio na bóle głowy i senność. Hektolitry kawy przynoszą wprawdzie ulgę, ale nie rozwiązują skutków niskiego ciśnienia atmosferycznego. Najgorsze dla zdrowia nie są jednak skrajne wartości, a gwałtowne wahania ciśnienia. Nasz organizm jest w stanie tolerować skoki w granicach 8 hPa na dobę. Dziś utrzyma się ono jeszcze na stałym, niskim poziomie około 1005 hPa, ale w ten weekend czekają nas niestety silne zmiany - po prawie 10 hPa. W piątek rano ciśnienie zacznie stopniowo rosnąć, aż w niedzielę osiągnie wartość nawet do 1024 hPa. 

Co się ze mną dzieje?!

Meteopatia (meteoropatia) polega na serii dolegliwości fizycznych i psychicznych wywołanych przez zmiany pogody. Podczas, gdy młodzi ludzie odczuwają zwykle dyskomfort i obniżone samopoczucie, z wiekiem objawy nasilają się. Zazwyczaj pojawia się uczucie ciągłego zmęczenia, nadmierna senność, problemy z koncentracją i drażliwość. W skrajnych przypadkach może dochodzić do migrenowych bólów głowy, zaburzeń układu krwionośnego, czy problemów z oddychaniem. 

Wysokie ciśnienie atmosferyczne wpływa bezpośrednio na wzrost ciśnienia tętniczego oraz krzepliwości krwi, co przekłada się na problemy z krążeniem. Gwałtowny wzrost może być niebezpieczny dla życia, ponieważ wywołuje zaburzenie rytmu serca. Szczególnie uważać muszą osoby chore na miażdżycę - to im najbardziej w tym czasie zagraża wylew lub zawał. 
 
Chociaż filiżanka mocnej kawy wydaje się kuszącą opcją na bóle głowy, przy wysokim ciśnieniu atmosferycznym należy bezwzględnie wstrzymać się od spożywania napojów kofeinowych. Trzeba także zwrócić uwagę na reakcję organizmu na leki - ich działanie może być inne niż zazwyczaj. Czas dużych wahań ciśnienia najlepiej przeczekać, odpoczywając i nie przemęczając się.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów
Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów Według raportu "The Polish Tech Scene. 5 years" Fundacji Startup Poland Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Pozwoliło to na utrzymanie wysokiej pozycji z poprzedniego roku.
Policjanci i kontrterroryści odwiedzili małych pacjentów w szpitalu w ...
Policjanci i kontrterroryści odwiedzili małych pacjentów w szpitalu w Lublinie Prawdziwe zaskoczenie spotkało pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Odwiedzili ich dzielnicowi z III komisariatu w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści. Mundurowi z okazji mikołajek mieli przygotowane specjalne niespodzianki dla młodych pacjentów.
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Zaproszenie na Zoomikołajki, do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Nowy wicemarszałek i radni Sejmiku
Nowy wicemarszałek i radni Sejmiku Podczas wtorkowej (3 grudnia br.) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni wybrali nowego wicemarszałka województwa. W miejsce Dariusza Stefaniuka, który został posłem, wybrano na tę funkcję dotychczasowego Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawę.
Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka
Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka Piotr Kowalczyk, były przewodniczący lubelskiej rady miasta, został zatrzymany przez CBA. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41