Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

 
dodane: 17-05-2018 11:05   |   wyświetleń: 756

Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie

W tym tygodniu dokucza nam deszcz i chłód. Najdotkliwiej jednak wielu lublinian odczuwa zmiany ciśnienia atmosferycznego. Jak te skoki wpływają na nasz organizm?
Niebo nad Lublinem - nieznośne ciśnienie fot. Internet 
Zmiany na(j)gorsze

Wielu lublinian uskarża się ostatnio na bóle głowy i senność. Hektolitry kawy przynoszą wprawdzie ulgę, ale nie rozwiązują skutków niskiego ciśnienia atmosferycznego. Najgorsze dla zdrowia nie są jednak skrajne wartości, a gwałtowne wahania ciśnienia. Nasz organizm jest w stanie tolerować skoki w granicach 8 hPa na dobę. Dziś utrzyma się ono jeszcze na stałym, niskim poziomie około 1005 hPa, ale w ten weekend czekają nas niestety silne zmiany - po prawie 10 hPa. W piątek rano ciśnienie zacznie stopniowo rosnąć, aż w niedzielę osiągnie wartość nawet do 1024 hPa. 

Co się ze mną dzieje?!

Meteopatia (meteoropatia) polega na serii dolegliwości fizycznych i psychicznych wywołanych przez zmiany pogody. Podczas, gdy młodzi ludzie odczuwają zwykle dyskomfort i obniżone samopoczucie, z wiekiem objawy nasilają się. Zazwyczaj pojawia się uczucie ciągłego zmęczenia, nadmierna senność, problemy z koncentracją i drażliwość. W skrajnych przypadkach może dochodzić do migrenowych bólów głowy, zaburzeń układu krwionośnego, czy problemów z oddychaniem. 

Wysokie ciśnienie atmosferyczne wpływa bezpośrednio na wzrost ciśnienia tętniczego oraz krzepliwości krwi, co przekłada się na problemy z krążeniem. Gwałtowny wzrost może być niebezpieczny dla życia, ponieważ wywołuje zaburzenie rytmu serca. Szczególnie uważać muszą osoby chore na miażdżycę - to im najbardziej w tym czasie zagraża wylew lub zawał. 
 
Chociaż filiżanka mocnej kawy wydaje się kuszącą opcją na bóle głowy, przy wysokim ciśnieniu atmosferycznym należy bezwzględnie wstrzymać się od spożywania napojów kofeinowych. Trzeba także zwrócić uwagę na reakcję organizmu na leki - ich działanie może być inne niż zazwyczaj. Czas dużych wahań ciśnienia najlepiej przeczekać, odpoczywając i nie przemęczając się.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41