Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

 
dodane: 17-04-2018 10:44   |   wyświetleń: 601

Naukowcy z Lublina nagrodzeni w Genewie

W ubiegłym tygodniu w Genewie odbyła się Wystawa Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i - Wyrobów "Geneva Inventions".
Naukowcy z Lublina nagrodzeni w Genewie fot. "Geneva Inventions" / Laureaci Politechnika Lubelska 

W ubiegłym tygodniu w Genewie odbyła się Wystawa Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i - Wyrobów „Geneva Inventions”.

W wystawie wzięli udział naukowcy z lubelskiej Politechniki: mgr inż. Karol Fatyga, mgr inż. Katarzyna Zielińska oraz dr inż. Dariusz Zieliński. Zaprezentowali oni pomysłowe rozwiązana dla inteligentnych sieci oraz microsieci, mające na celu m. in. poprawę efektywności zarządzania energią elektryczną.

- Wynalazki zostały docenione przez międzynarodowe jury i otrzymały złoty medal w kategorii: elektrotechnika, elektronika, telekomunikacja i inżynieria komputerowa. W tej grupie swoje wynalazki przedstawiło 90 wystawców z całego świata. Rozwiązania oceniane były pod kątem innowacyjności, stopnia zaawansowania oraz możliwości zastosowania w przemyśle - informuje rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej, Iwona Czajkowska-Deneka.- Dotychczas doktoranci i studenci Politechniki Lubelskiej na Międzynarodowych Wystawach Wynalazków w Genewie zdobyli aż 11 złotych, 13 srebrnych, 3 brązowe medale oraz 14 nagród specjalnych – informuje Maciej Nowicki z Biura Rzecznika Patentowego PL.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41