Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

 
dodane: 12-04-2018 15:04   |   wyświetleń: 752

Naciągacze nadciągają cały czas

Metoda na wnuczka przestaje być skuteczna z powodu rosnącej świadomości społecznej Polaków. Oszuści stają się więc coraz bardziej wyrachowani i kreatywni. Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w Internecie.
Naciągacze nadciągają cały czasfot. http://www.egospodarka.pl 
Pamiętacie niedawną historię mieszkańca naszego regionu, który zaufał Rosjance poznanej przez Internet? W ubiegłym roku na portalu randkowym mężczyzna nawiązał znajomość z sympatyczną kobietą, która wydawała się jego spełnieniem marzeń - wspólne zainteresowania, dopasowanie charakterów i podobne plany na przyszłość prowadziły do niekończącej się wymiany korespondencji. Rosjanka zaproponowała w końcu przyjazd do Polski, aby przenieść wirtualną miłość do świata realnego. Poprosiła więc o 2000 zł na bilet, które mężczyzna ochoczo przelał na konto dziewczyny. W momencie, gdy kobieta zaczęła usilnie prosić o kolejny przelew, tym razem na niebagatelną kwotę 35 tys. USD (rzekomo na opłatę wizy), w głowie mężczyzny zaświeciła się czerwona lampka. Po kilkukrotnym odrzuceniu jej prośby, kontakt z Rosjanką całkowicie się urwał.

Podobne próby wyłudzenia pieniędzy przez Internet zdarzają się cały czas. Naciągacze grają na emocjach swoich ofiar – rozkochują ich w sobie, składają wielkie obietnice lub przedstawiają swoją sytuację życiową jako żałośnie beznadziejną. Wzbudzając litość, chcą ograbić naiwnych ludzi z oszczędności życia. Wykazują się sporą kreatywnością w wymyślaniu coraz to nowych, ściskających za serce historii.
Na nasz redakcyjny adres przyszedł dziś taki e-mail:


Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do osób poznanych przez Internet. Na wiadomości takie, jak prezentowana powyżej, radzimy nie odpowiadać wcale. W razie podejrzanych zachowań i prób wyłudzeń w Internecie, należy kontaktować się z policją.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)