Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

 
dodane: 12-04-2018 15:04   |   wyświetleń: 796

Naciągacze nadciągają cały czas

Metoda na wnuczka przestaje być skuteczna z powodu rosnącej świadomości społecznej Polaków. Oszuści stają się więc coraz bardziej wyrachowani i kreatywni. Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w Internecie.
Naciągacze nadciągają cały czasfot. http://www.egospodarka.pl 
Pamiętacie niedawną historię mieszkańca naszego regionu, który zaufał Rosjance poznanej przez Internet? W ubiegłym roku na portalu randkowym mężczyzna nawiązał znajomość z sympatyczną kobietą, która wydawała się jego spełnieniem marzeń - wspólne zainteresowania, dopasowanie charakterów i podobne plany na przyszłość prowadziły do niekończącej się wymiany korespondencji. Rosjanka zaproponowała w końcu przyjazd do Polski, aby przenieść wirtualną miłość do świata realnego. Poprosiła więc o 2000 zł na bilet, które mężczyzna ochoczo przelał na konto dziewczyny. W momencie, gdy kobieta zaczęła usilnie prosić o kolejny przelew, tym razem na niebagatelną kwotę 35 tys. USD (rzekomo na opłatę wizy), w głowie mężczyzny zaświeciła się czerwona lampka. Po kilkukrotnym odrzuceniu jej prośby, kontakt z Rosjanką całkowicie się urwał.

Podobne próby wyłudzenia pieniędzy przez Internet zdarzają się cały czas. Naciągacze grają na emocjach swoich ofiar – rozkochują ich w sobie, składają wielkie obietnice lub przedstawiają swoją sytuację życiową jako żałośnie beznadziejną. Wzbudzając litość, chcą ograbić naiwnych ludzi z oszczędności życia. Wykazują się sporą kreatywnością w wymyślaniu coraz to nowych, ściskających za serce historii.
Na nasz redakcyjny adres przyszedł dziś taki e-mail:


Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do osób poznanych przez Internet. Na wiadomości takie, jak prezentowana powyżej, radzimy nie odpowiadać wcale. W razie podejrzanych zachowań i prób wyłudzeń w Internecie, należy kontaktować się z policją.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)