Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 12-04-2018 15:04   |   wyświetleń: 666

Naciągacze nadciągają cały czas

Metoda na wnuczka przestaje być skuteczna z powodu rosnącej świadomości społecznej Polaków. Oszuści stają się więc coraz bardziej wyrachowani i kreatywni. Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w Internecie.
Naciągacze nadciągają cały czasfot. http://www.egospodarka.pl 
Pamiętacie niedawną historię mieszkańca naszego regionu, który zaufał Rosjance poznanej przez Internet? W ubiegłym roku na portalu randkowym mężczyzna nawiązał znajomość z sympatyczną kobietą, która wydawała się jego spełnieniem marzeń - wspólne zainteresowania, dopasowanie charakterów i podobne plany na przyszłość prowadziły do niekończącej się wymiany korespondencji. Rosjanka zaproponowała w końcu przyjazd do Polski, aby przenieść wirtualną miłość do świata realnego. Poprosiła więc o 2000 zł na bilet, które mężczyzna ochoczo przelał na konto dziewczyny. W momencie, gdy kobieta zaczęła usilnie prosić o kolejny przelew, tym razem na niebagatelną kwotę 35 tys. USD (rzekomo na opłatę wizy), w głowie mężczyzny zaświeciła się czerwona lampka. Po kilkukrotnym odrzuceniu jej prośby, kontakt z Rosjanką całkowicie się urwał.

Podobne próby wyłudzenia pieniędzy przez Internet zdarzają się cały czas. Naciągacze grają na emocjach swoich ofiar – rozkochują ich w sobie, składają wielkie obietnice lub przedstawiają swoją sytuację życiową jako żałośnie beznadziejną. Wzbudzając litość, chcą ograbić naiwnych ludzi z oszczędności życia. Wykazują się sporą kreatywnością w wymyślaniu coraz to nowych, ściskających za serce historii.
Na nasz redakcyjny adres przyszedł dziś taki e-mail:


Apelujemy o rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do osób poznanych przez Internet. Na wiadomości takie, jak prezentowana powyżej, radzimy nie odpowiadać wcale. W razie podejrzanych zachowań i prób wyłudzeń w Internecie, należy kontaktować się z policją.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)