Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Cezary Potapczuk  
dodane: 03-06-2018 19:07   |   wyświetleń: 923

Most Kultury powraca

Most Kultury został otwarty! Przez najbliższy miesiąc stanie się on centrum kultury i rozrywki Lublina. Co zatem czeka nas na moście?
Most Kultury powraca fot. Internet / Piotr Turyła 
W Noc Kultury zainaugurował nowy sezon Most Kultury. Będzie się działo na Moście Lutosławskiego. Czerwcowe wieczory wypełnią koncerty i potańcówki. Przygotowaliśmy także warsztaty, z których każdy może wybrać coś dla siebie - zapewniają organizatorzy:

Warsztaty bębniarskie - 8, 15, 20, 22.06, godz. 16:30 - Nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich; brzmienia; profesjonalnych uderzeń; grania improwizacji; współpracy w grupie. Wiek: od 9 lat. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób. Zapewniamy bębny, ale mile widziany własny instrument. prowadzenie: Agnieszka Kołczewska zapisy do 7.06 na: agamenago@o2.pl / wstęp wolny.
Sztuka w pralce – warsztaty artystyczne dla najmłodszych / 9, 16, 23, 30.06, godz. 11:00 Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić Słoneczniki Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy zajęć podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki – kuratorów, krytyków, kolekcjonerów, by znaleźć swój styl i być świadomym odbiorcą sztuki. prowadzenie: Kamila Czosnyk 9.06 – Pink Island – LandArt 16.06 – To tylko czas – kapsuła czasu 23.06 – Rzeźba na słodko – warsztaty rzeźbienia z kostek cukru 30.06 – Mobilna Mozaika – warsztaty tworzenia mozaiki. 
Gotowanie na dywanie - 9, 16, 23, 30 czerwca, godz. 13:00 Cykl cotygodniowych rodzinnych zawodów kulinarnych, podczas których dowiemy się, jak zdrowo i kolorowo gotować w plenerze. Zwycięska drużyna otrzymuje czapkę super szefa kuchni. prowadzenie: Joanna Olejko 9.06 – Bananowe biegi – chlebek i lody bananowe 16.06 – Triatlon owocowy – koktajle na wesoło 23.06 – Maraton orzechowy – gofry, domowa nutella i sosy owocowe 30.06 – Marchewkowa sztafeta – zupa i ciasto marchewkowe.
Masaż dla początkujących - 10, 17, 24.06, godz. 16:00 Warsztaty z masaży relaksacyjnych na świeżym powietrzu. Zajęcia skierowane do osób początkujących, które chcą nauczyć się prostych i bezpiecznych technik masażu, możliwych do wykonywania samodzielnie w domu. Każdy z warsztatów będzie uproszczony, aby jego wykonanie nie zajmowało więcej niż 45 minut i nie sprawiało trudności osobom bez doświadczenia. prowadzenie: Tomasz i Maria Bylina 10.06 – Masaż na zmęczone plecy 17.06 – Tajski masaż stóp 24.06 – Masaż spracowanych dłoni Źródło – warsztaty / 10.06, godz. 17:00.
Warsztaty towarzyszące projektowi Źródło odbywać się będą na wodzie i w powietrzu. Nauczymy się budować papierowe modele statków i samolotów, sprawdzimy, który samolot jest w stanie polecieć najdalej. Warsztaty dla wszystkich powyżej 6 roku życia. Materiały: sznurki różnokolorowe, materiały wędkarskie (różnokolorowe piórka), dzwoneczki, klej uniwersalny, nożyczki i nożyki, cienki drucik, ryza papieru A4.
Zumba – warsztaty taneczne Pawła Borówki - 10:06, godz. 20:00 Paweł Borówka jest zawodowym tancerzem z najwyższą klasą międzynarodową S, instruktorem tańca sportowego oraz instruktorem Zumba fitness. Na co dzień taniec definiuje jego życie. Jest to jego pasja, a zarazem praca. Dzięki temu na swoich zajęciach zawsze tryska optymizmem. W programie: zumba, nauka brazylijskiej samby, zumboteka z muzyką latino
Fotografia komórkowa - 23, 30.06, godz. 12:00 Wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii nauczy Cię, jak dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu, oraz jak w pełni wykorzystać możliwości swojego niepozornego aparatu. zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl, ilość miejsc ograniczona do 5 os. (w temacie prosimy wpisać Fotografia komórkowa,w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.)
Warsztaty Camera Obscura - 24.06, 1.07, godz. 12:00 Chcesz przenieść się do XIX wieku i razem z nami robić zdjęcia tak jak pionierzy fotografii? Zapraszamy do wspólnego odkrywania magii pierwszych zdjęć. Specjalnie dla Was zorganizujemy ciemnię fotograficzną w namiocie. Wykonacie aparat z pudełka, naświetlicie i wywołacie negatyw, by na koniec techniką stykową otrzymać czarno-biały pozytyw. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii. Warsztaty zakończą się wystawą. zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl. W treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdziecie Państwo w internecie

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)