Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Cezary Potapczuk  
dodane: 03-06-2018 19:07   |   wyświetleń: 982

Most Kultury powraca

Most Kultury został otwarty! Przez najbliższy miesiąc stanie się on centrum kultury i rozrywki Lublina. Co zatem czeka nas na moście?
Most Kultury powraca fot. Internet / Piotr Turyła 
W Noc Kultury zainaugurował nowy sezon Most Kultury. Będzie się działo na Moście Lutosławskiego. Czerwcowe wieczory wypełnią koncerty i potańcówki. Przygotowaliśmy także warsztaty, z których każdy może wybrać coś dla siebie - zapewniają organizatorzy:

Warsztaty bębniarskie - 8, 15, 20, 22.06, godz. 16:30 - Nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich; brzmienia; profesjonalnych uderzeń; grania improwizacji; współpracy w grupie. Wiek: od 9 lat. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób. Zapewniamy bębny, ale mile widziany własny instrument. prowadzenie: Agnieszka Kołczewska zapisy do 7.06 na: [email protected] / wstęp wolny.
Sztuka w pralce – warsztaty artystyczne dla najmłodszych / 9, 16, 23, 30.06, godz. 11:00 Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić Słoneczniki Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy zajęć podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki – kuratorów, krytyków, kolekcjonerów, by znaleźć swój styl i być świadomym odbiorcą sztuki. prowadzenie: Kamila Czosnyk 9.06 – Pink Island – LandArt 16.06 – To tylko czas – kapsuła czasu 23.06 – Rzeźba na słodko – warsztaty rzeźbienia z kostek cukru 30.06 – Mobilna Mozaika – warsztaty tworzenia mozaiki. 
Gotowanie na dywanie - 9, 16, 23, 30 czerwca, godz. 13:00 Cykl cotygodniowych rodzinnych zawodów kulinarnych, podczas których dowiemy się, jak zdrowo i kolorowo gotować w plenerze. Zwycięska drużyna otrzymuje czapkę super szefa kuchni. prowadzenie: Joanna Olejko 9.06 – Bananowe biegi – chlebek i lody bananowe 16.06 – Triatlon owocowy – koktajle na wesoło 23.06 – Maraton orzechowy – gofry, domowa nutella i sosy owocowe 30.06 – Marchewkowa sztafeta – zupa i ciasto marchewkowe.
Masaż dla początkujących - 10, 17, 24.06, godz. 16:00 Warsztaty z masaży relaksacyjnych na świeżym powietrzu. Zajęcia skierowane do osób początkujących, które chcą nauczyć się prostych i bezpiecznych technik masażu, możliwych do wykonywania samodzielnie w domu. Każdy z warsztatów będzie uproszczony, aby jego wykonanie nie zajmowało więcej niż 45 minut i nie sprawiało trudności osobom bez doświadczenia. prowadzenie: Tomasz i Maria Bylina 10.06 – Masaż na zmęczone plecy 17.06 – Tajski masaż stóp 24.06 – Masaż spracowanych dłoni Źródło – warsztaty / 10.06, godz. 17:00.
Warsztaty towarzyszące projektowi Źródło odbywać się będą na wodzie i w powietrzu. Nauczymy się budować papierowe modele statków i samolotów, sprawdzimy, który samolot jest w stanie polecieć najdalej. Warsztaty dla wszystkich powyżej 6 roku życia. Materiały: sznurki różnokolorowe, materiały wędkarskie (różnokolorowe piórka), dzwoneczki, klej uniwersalny, nożyczki i nożyki, cienki drucik, ryza papieru A4.
Zumba – warsztaty taneczne Pawła Borówki - 10:06, godz. 20:00 Paweł Borówka jest zawodowym tancerzem z najwyższą klasą międzynarodową S, instruktorem tańca sportowego oraz instruktorem Zumba fitness. Na co dzień taniec definiuje jego życie. Jest to jego pasja, a zarazem praca. Dzięki temu na swoich zajęciach zawsze tryska optymizmem. W programie: zumba, nauka brazylijskiej samby, zumboteka z muzyką latino
Fotografia komórkowa - 23, 30.06, godz. 12:00 Wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii nauczy Cię, jak dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu, oraz jak w pełni wykorzystać możliwości swojego niepozornego aparatu. zapisy: [email protected], ilość miejsc ograniczona do 5 os. (w temacie prosimy wpisać Fotografia komórkowa,w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.)
Warsztaty Camera Obscura - 24.06, 1.07, godz. 12:00 Chcesz przenieść się do XIX wieku i razem z nami robić zdjęcia tak jak pionierzy fotografii? Zapraszamy do wspólnego odkrywania magii pierwszych zdjęć. Specjalnie dla Was zorganizujemy ciemnię fotograficzną w namiocie. Wykonacie aparat z pudełka, naświetlicie i wywołacie negatyw, by na koniec techniką stykową otrzymać czarno-biały pozytyw. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii. Warsztaty zakończą się wystawą. zapisy: [email protected] W treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdziecie Państwo w internecie

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa
Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty audiowizualne, kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa.
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za ...
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za reformę oświaty Największe polskie miasta wzywają rząd do zwrotu środków finansowych za skutki reformy oświaty. We wtorek, 21 maja, samorządowcy złożyli w Ministerstwie Finansów wezwania do zapłaty na łączną kwotę ponad 103 mln zł.
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca ...
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą połączoną z udziałem w międzynarodowych Targach Mody ?Modefabriek ? Amsterdam Fashion Trade Event? w Amsterdamie, Holandia
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka ...
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy ...
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)