Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Rafał
dodane: 10-09-2019 12:08   |   wyświetleń: 180

„Miejsce Przyjazne Seniorom”. Zgłoszenia do konkursu trwają do 20 września

To już ósma edycja tego konkursu. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie miejsc przyjaznych seniorom oraz promowanie podmiotów, które stosują odpowiednie rozwiązania, podnoszące jakość życia najstarszych mieszkańców naszego miasta.
„Miejsce Przyjazne Seniorom”. Zgłoszenia do konkursu trwają do 20 września fot. lublin.eu 

Jak informuje Miasto Lublin,  przy aplikowaniu o Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” należy spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:

 

1.            posiadać ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych (seniorów) lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej;

2.            oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób starszych (seniorów);

3.            posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych;

4.            dostrzegać potrzeby osób starszych;

5.            tworzyć i kreować miejsca, z których będą korzystały osoby starsze.

 

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku o przyznanie Certyfikatu i jego terminowe doręczenie do siedziby Rady Seniorów Miasta Lublin (Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych, ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin) lub przesłanie na adres mailowy ([email protected]) z dopiskiem Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” w 2019 r.

 

Formularze zgłoszeniowe do Konkursu znajdują się na stronie internetowej miasta w zakładce seniorzy. Zgłoszenia może dokonać osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz organ administracji rządowej lub samorządowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2019 r.

 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41