Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Cezary Potapczuk  / MBL
dodane: 20-05-2018 14:07   |   wyświetleń: 651

Marcin Wroński laureatem konkursu "Złoty Pocisk"

Marcin Wroński na Warszawskich Targach Książki odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Jury doceniło "Czas Herkulesów" - dziewiątą publikację z cyklu o przygodach Komisarza Maciejewskiego.
Marcin Wroński laureatem konkursu fot. http://literackiwoodstock.pl 

Marcin Wroński - znany i lubiany pisarz z Lublina, został laureatem konkursu "Złoty Pocisk". Twórca postaci Komisarza Maciejewskiego i jego pasjonujących przygód został uhonorowany w kategorii "Najlepszy Kryminał Historyczny Roku". Jury przypadła do gustu dziewiąta publikacja z serii retro-kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim - "Czas Herkulesów". Podczas gali na  Warszawskich Targach Książki Marcin Wroński odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Galę poprowadziła Karolina Korwin-Piotrowska. Przypomnijmy, że w tej edycji do konkursu, w kategorii Kryminał Historyczny, zgłoszono 13 książek.

Marcin Wroński zadebiutował 25 lat temu. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych autorów powieści kryminalnych. Rozgłos przyniosła mu seria kryminałów o komisarzu Maciejewskim. Jest laureatem m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru.

Konkurs „Złoty Pocisk" powstał w celu popularyzowania autorów i literatury kryminalnej. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszej powieści kryminalnej w czterech kategoriach: Najlepsza polska powieść kryminalna 2017 (statuetka oraz nagroda 5.000 zł), Najlepsza zagraniczna powieść kryminalna 2017 (nagroda honorowa - statuetka), Najlepszy polski kryminał historyczny 2017 (statuetka oraz nagroda 3.000 zł), Nagroda publiczności (nagroda honorowa - statuetka).

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)