Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 26-04-2018 14:51   |   wyświetleń: 2396

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2018. Co, gdzie i kiedy?

Znamy już pełny kalendarz studenckich imprez. Samorządy wszystkich lubelskich uczelni ogłosiły artystów.
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2018. Co, gdzie i kiedy?fot. Michał Abramek 
Największe wydarzenie studenckie zainaugurują Medykalia z WySPĄ. Koncerty odbędą się w dniach 4-6 maja na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. To nowość, gdyż w poprzednich latach Medykalia odbywały się przy ul. Chodźki. Pierwszego dnia zagrają: Brooks, Vestige, Katarzyna Góras, Ikarus Feel, Brathanki, Poparzeni Kawą Trzy oraz Nocny Kochanek.
5 maja studenci będą bawić się w rytmach hip-hopu. Na scenie głównej wystąpią: MaTT, Kiper, Zetha, Małpa, Otsochodzi, DonGuralesko oraz TEDE.
W niedzielę 6 maja dominować będzie muzyka elektroniczna: FreshDaniels, Green Snake, Greg Gold, DJ Kuba&Neitan, Skytech i Aron Chupa. Na małej scenie zaprezentują się youtuberzy i komicy,, będą to m. in.: Piotr Szumowski, Maciek Adamczyk, Czarek Jurkiewicz, Antoni Syrek-Dąbrowski, Uwaga! Naukowy Bełkot, Astrofaza i Autostopem przez świat.

Kolejnym studenckim świętem będą Kozienalia UMCS-u w dniach 18-20 maja. Przy ul. Bernardeyńskiej wystąpią m.in.: Lady Pank, Fisz Emade Tworzywo i Dwa Sławy. Wczoraj organizatorzy poinformowali też, że dla studentów zaśpiewa także Daria Zawiałow - zdobywczyni tegorocznych Fryderyków w kategorii debiut roku i alternatywny album roku.
19 i 20 maja to Feliniada WSEIada na miasteczku akademickim Felin. W sobotę wystąpią: Pokahontaz, Paluch i Kękę. Dzień później czeka nas prawdziwa dawka disco polo. Na scenie pojawi się zespół Powerboy, Akcent oraz Sławomir, wykonawca utworu "Miłość w Zakopanem".

Zwieńczeniem tegorocznego święta studentów będą KULturalia (24-25 maja). Z uwagi na jubileusz uczelni, po raz pierwszy zorganizowane będą samodzielnie.
24 maja na Placu Teatralnym CSK zagrają: Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik/Kev Fox, Krzysztof Zalewski.
25 maja zaprezentują się takie gwiazdy jak: Kamp, Myslovitz, The Dumplings a na zakończenie Voo Voo. Cały event poprowadzi Piotr Stelmach z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)