Dziś są imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 26-04-2018 14:51   |   wyświetleń: 2495

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2018. Co, gdzie i kiedy?

Znamy już pełny kalendarz studenckich imprez. Samorządy wszystkich lubelskich uczelni ogłosiły artystów.
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2018. Co, gdzie i kiedy?fot. Michał Abramek 
Największe wydarzenie studenckie zainaugurują Medykalia z WySPĄ. Koncerty odbędą się w dniach 4-6 maja na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. To nowość, gdyż w poprzednich latach Medykalia odbywały się przy ul. Chodźki. Pierwszego dnia zagrają: Brooks, Vestige, Katarzyna Góras, Ikarus Feel, Brathanki, Poparzeni Kawą Trzy oraz Nocny Kochanek.
5 maja studenci będą bawić się w rytmach hip-hopu. Na scenie głównej wystąpią: MaTT, Kiper, Zetha, Małpa, Otsochodzi, DonGuralesko oraz TEDE.
W niedzielę 6 maja dominować będzie muzyka elektroniczna: FreshDaniels, Green Snake, Greg Gold, DJ Kuba&Neitan, Skytech i Aron Chupa. Na małej scenie zaprezentują się youtuberzy i komicy,, będą to m. in.: Piotr Szumowski, Maciek Adamczyk, Czarek Jurkiewicz, Antoni Syrek-Dąbrowski, Uwaga! Naukowy Bełkot, Astrofaza i Autostopem przez świat.

Kolejnym studenckim świętem będą Kozienalia UMCS-u w dniach 18-20 maja. Przy ul. Bernardeyńskiej wystąpią m.in.: Lady Pank, Fisz Emade Tworzywo i Dwa Sławy. Wczoraj organizatorzy poinformowali też, że dla studentów zaśpiewa także Daria Zawiałow - zdobywczyni tegorocznych Fryderyków w kategorii debiut roku i alternatywny album roku.
19 i 20 maja to Feliniada WSEIada na miasteczku akademickim Felin. W sobotę wystąpią: Pokahontaz, Paluch i Kękę. Dzień później czeka nas prawdziwa dawka disco polo. Na scenie pojawi się zespół Powerboy, Akcent oraz Sławomir, wykonawca utworu "Miłość w Zakopanem".

Zwieńczeniem tegorocznego święta studentów będą KULturalia (24-25 maja). Z uwagi na jubileusz uczelni, po raz pierwszy zorganizowane będą samodzielnie.
24 maja na Placu Teatralnym CSK zagrają: Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik/Kev Fox, Krzysztof Zalewski.
25 maja zaprezentują się takie gwiazdy jak: Kamp, Myslovitz, The Dumplings a na zakończenie Voo Voo. Cały event poprowadzi Piotr Stelmach z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno
Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno Poszukiwanego listem gończym 26-latka zatrzymali wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna tak bardzo nie chciał się oddać w ręce policjantów, że z obawy przed zatrzymaniem wyskoczył z okna parterowego domu. Bardzo się zdziwił, bowiem i z drugiej strony domu czekali na niego mundurowi.
Bilans świąt na naszych drogach
Bilans świąt na naszych drogach Święta Wielkanocne już za nami. Od minionego piątku na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci odnotowali także 216 kolizji, ujawnili 65 nietrzeźwych kierujących.
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane Prezydent Miasta Lublin na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznał 15 stypendiów na czynny udział w międzynarodowym lub ogólnopolskim konkursie, festiwalu, przeglądzie lub projekcie kulturalnym odbywającym się poza Lublinem w 2019 r. w łącznej wysokości 27 740 zł.
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii Plenerowymi koncertami symfonicznymi, śpiewem, defiladami oraz inscenizacjami teatralnymi i tanecznymi wypełni się plac Litewski w dniach 1-5 maja w ramach ?Święta Dwóch Unii?. Majówka na Litewskim to punkt centralny licznych wydarzeń, poprzez które mieszkańcy Lublina i odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli świętować 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia Warsztaty Kultury w Lublinie są na półmetku przygotowań do czerwcowych festiwali, a to oznacza, że czas zaprosić do współpracy wolontariuszy, na których czekają Noc Kultury i Wschód Kultury ? Inne Brzmienia. Ruszył nabór!

Najczęściej czytane

Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Za oszustwo odpowie 25-latek, który pracując w jednym z salonów samochodowych przywłaszczył pochodzące od klientów pieniądze. Szacuje się wstępnie, że mężczyzna na swoje konto przelał łącznie ponad 40 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
[email protected]
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
[email protected]
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)