Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

lublin.eu
dodane: 16-05-2019 10:42   |   wyświetleń: 134

Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit

W dniach 24-27 kwietnia 2019 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa świata FIRST Championship w Detroit w Stanach Zjednoczonych.
Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit  
Polskę reprezentowały dwie drużyny, w tym licealiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.
FIRST Championship to coroczne mistrzostwa świata w robotyce, dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 1400 drużyn z ponad 70 krajów. W konkursie wyodrębnione zostały trzy kategorie. Lubelscy licealiści wystartowali w składzie: Aleksandra Olszewska, Olgierd Nowak, Filip Ręka, Przemek Rodzik, Jan Figura i Paweł Garbał. Team pod nazwą Toxic Wires wziął udział w konkurencji FIRST Tech Competition, będąc tym samym jedyną drużyną z Polski w swojej kategorii. Po udanej kontroli technicznej, lublinianie wraz ze swoim robotem wystartowali w turnieju. Ostatecznie zajęli 63. miejsce w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji.

Wyjazd uczniów lubelskiego II Liceum Ogólnokształcącego otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wsparcie instytucji samorządowych okazało się rzadkie w skali konkursu i zyskało uznanie w oczach jurorów. Sami uczniowie dumnie reprezentowali miasto i region, opowiadając o tutejszych wydarzeniach kulturalnych i możliwościach kształcenia, a także oferując materiały promocyjne.

Zawodnikom Toxic Wires serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)