Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

lublin.eu
dodane: 16-05-2019 10:42   |   wyświetleń: 237

Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit

W dniach 24-27 kwietnia 2019 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa świata FIRST Championship w Detroit w Stanach Zjednoczonych.
Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit  
Polskę reprezentowały dwie drużyny, w tym licealiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.
FIRST Championship to coroczne mistrzostwa świata w robotyce, dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 1400 drużyn z ponad 70 krajów. W konkursie wyodrębnione zostały trzy kategorie. Lubelscy licealiści wystartowali w składzie: Aleksandra Olszewska, Olgierd Nowak, Filip Ręka, Przemek Rodzik, Jan Figura i Paweł Garbał. Team pod nazwą Toxic Wires wziął udział w konkurencji FIRST Tech Competition, będąc tym samym jedyną drużyną z Polski w swojej kategorii. Po udanej kontroli technicznej, lublinianie wraz ze swoim robotem wystartowali w turnieju. Ostatecznie zajęli 63. miejsce w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji.

Wyjazd uczniów lubelskiego II Liceum Ogólnokształcącego otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wsparcie instytucji samorządowych okazało się rzadkie w skali konkursu i zyskało uznanie w oczach jurorów. Sami uczniowie dumnie reprezentowali miasto i region, opowiadając o tutejszych wydarzeniach kulturalnych i możliwościach kształcenia, a także oferując materiały promocyjne.

Zawodnikom Toxic Wires serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41