Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

lublin.eu
dodane: 16-05-2019 10:42   |   wyświetleń: 199

Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit

W dniach 24-27 kwietnia 2019 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa świata FIRST Championship w Detroit w Stanach Zjednoczonych.
Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit  
Polskę reprezentowały dwie drużyny, w tym licealiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.
FIRST Championship to coroczne mistrzostwa świata w robotyce, dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 1400 drużyn z ponad 70 krajów. W konkursie wyodrębnione zostały trzy kategorie. Lubelscy licealiści wystartowali w składzie: Aleksandra Olszewska, Olgierd Nowak, Filip Ręka, Przemek Rodzik, Jan Figura i Paweł Garbał. Team pod nazwą Toxic Wires wziął udział w konkurencji FIRST Tech Competition, będąc tym samym jedyną drużyną z Polski w swojej kategorii. Po udanej kontroli technicznej, lublinianie wraz ze swoim robotem wystartowali w turnieju. Ostatecznie zajęli 63. miejsce w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji.

Wyjazd uczniów lubelskiego II Liceum Ogólnokształcącego otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wsparcie instytucji samorządowych okazało się rzadkie w skali konkursu i zyskało uznanie w oczach jurorów. Sami uczniowie dumnie reprezentowali miasto i region, opowiadając o tutejszych wydarzeniach kulturalnych i możliwościach kształcenia, a także oferując materiały promocyjne.

Zawodnikom Toxic Wires serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41