Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Lubelskie.pl
dodane: 10-07-2019 10:57   |   wyświetleń: 158

Wystartuj w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!

Wytwórców tradycyjnej żywności z terenu województwa lubelskiego (w tym koła gospodyń wiejskich, restauratorów i gospodarstwa agroturystyczne) zapraszamy do uczestnictwa w lubelskim etapie ogólnopolskiego konkursu ?Nasze Kulinarne Dziedzictwo ? Smaki Regionów? (NKD), którego finał odbędzie się 3 sierpnia (w sobotę) 2019 r. w Zamościu.
Wystartuj w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!fot. Lubelskie.pl 

To już 19 edycja sztandarowej imprezy kulinarnej, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń promocyjnych naszego województwa. Urząd Marszałkowski realizuje ją wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego. W tym roku do współorganizacji wielkiego finału konkursu (połączonego z kiermaszem i degustacjami) zaprosiliśmy Urząd Miejski w Zamościu. To właśnie w tym pięknym, renesansowym mieście odbędzie się kulinarna uczta lubelskich specjałów.

Przypomnijmy, że głównym celem NKD jest zgromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych specjałach, stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu, które są wytwarzane:

  • przez lokalnych wytwórców (także firmy gastronomiczne, KGW i gospodarstwa agroturystyczne),
  • z wykorzystaniem tradycyjnych technologii,
  • w oparciu o miejscowe zasoby surowców.

To dla wytwórców doskonała okazja do promocji i sprzedaży swoich produktów.  

Konkurs będzie przebiegał – jak co roku – w dwóch kategoriach:

  • najlepszy lokalny i tradycyjny produkt żywnościowy,
  • najlepsza regionalna i tradycyjna potrawa kuchni polskiej reprezentowana w ofercie placówek gastronomicznych wykorzystujących lokalne i tradycyjne produkty żywnościowe.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy:

  • zgłosić specjał, który stanie w konkursowe szranki – na formularzu, który udostępniamy poniżej (do 17 lipca),
  • przygotować i przedłożyć go komisji konkursowej podczas zamojskiego finału konkursu (3 sierpnia).

Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy. Dodatkowo laureaci wyłonieni w finale regionalnym będą mogli ubiegać się o statuetkę „Perły 2019”, która zostanie wręczona podczas ogólnopolskiego finału konkursu połączonego z prezentacją produktów i regionów.

Osobą do kontaktu w sprawie konkursu jest kierownik Oddziału Rolnictwa i Żywności w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, p. Rafał Serej – nr tel. (81) 44 16 538, e-mail: [email protected]

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 17 lipca br.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41