Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Rafał
dodane: 31-08-2019 16:02   |   wyświetleń: 105

We wrześniu w Lublinie odbędą się warsztaty o łąkach i pszczołach

Miasto Lublin zaprasza na udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu ?Lublin nad łąką przysiadł?. Odbędą się one we wrześniu, a uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się budowania domków dla owadów zapylających, poznać szczegóły z życia pszczół i poznać techniki siewu roślin kwitnących.
We wrześniu w Lublinie odbędą się warsztaty o łąkach i pszczołach fot. lublin.eu 

Warsztaty o łąkach i pszczołach będą realizowane w Zielonej Sali Wykładowej w dniu 16 września br. Na jednym spotkaniu zostaną zrealizowane trzy cykle tematyczne:


- Budujemy domku dla owadów zapylających

- „Co znaczy pszczoła?”

- Warsztaty z siewu roślin kwitnących połączone z wykładem na ich temat

 

Jak informuje Miasto Lublin Zapisy będą prowadzone przez realizatora projektu, Fundację Krajobrazy, od przyszłego tygodnia za pośrednictwem strony internetowej http://fundacjakrajobrazy.pl/zapisy/ telefonicznie: tel. 508 496 689, tel. 665 646 664 lub e-mailowo na adres: [email protected]


Przed nami jeszcze także dwa spotkania terenowe wśród uli i łąk kwietnych,  prowadzone są już zapisy:


          10 września, godz. 10:00 - organizacja trzeciego spotkania (spacer edukacyjny po łąkach kwietnych Lublina (Bernardyńska), pasiekach (CSK – KUL) oraz pożytkach (Lipowa)- śladami roślin i owadów zapylających)

          11 września, godz. 13:00 – organizacja czwartego spotkania (spacer edukacyjny po łąkach kwietnych Lublina (wskazane naturalne łąki miejskie), pasiekach oraz pożytkach (Lipowa, Ogród Saski) - śladami roślin i owadów zapylających)

 

Wszystkie spotkania i warsztaty są bezpłatne, konieczne jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisów.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41