Dziś są imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Rafał
dodane: 31-08-2019 16:02   |   wyświetleń: 216

We wrześniu w Lublinie odbędą się warsztaty o łąkach i pszczołach

Miasto Lublin zaprasza na udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu ?Lublin nad łąką przysiadł?. Odbędą się one we wrześniu, a uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się budowania domków dla owadów zapylających, poznać szczegóły z życia pszczół i poznać techniki siewu roślin kwitnących.
We wrześniu w Lublinie odbędą się warsztaty o łąkach i pszczołach fot. lublin.eu 

Warsztaty o łąkach i pszczołach będą realizowane w Zielonej Sali Wykładowej w dniu 16 września br. Na jednym spotkaniu zostaną zrealizowane trzy cykle tematyczne:


- Budujemy domku dla owadów zapylających

- „Co znaczy pszczoła?”

- Warsztaty z siewu roślin kwitnących połączone z wykładem na ich temat

 

Jak informuje Miasto Lublin Zapisy będą prowadzone przez realizatora projektu, Fundację Krajobrazy, od przyszłego tygodnia za pośrednictwem strony internetowej http://fundacjakrajobrazy.pl/zapisy/ telefonicznie: tel. 508 496 689, tel. 665 646 664 lub e-mailowo na adres: [email protected]


Przed nami jeszcze także dwa spotkania terenowe wśród uli i łąk kwietnych,  prowadzone są już zapisy:


          10 września, godz. 10:00 - organizacja trzeciego spotkania (spacer edukacyjny po łąkach kwietnych Lublina (Bernardyńska), pasiekach (CSK – KUL) oraz pożytkach (Lipowa)- śladami roślin i owadów zapylających)

          11 września, godz. 13:00 – organizacja czwartego spotkania (spacer edukacyjny po łąkach kwietnych Lublina (wskazane naturalne łąki miejskie), pasiekach oraz pożytkach (Lipowa, Ogród Saski) - śladami roślin i owadów zapylających)

 

Wszystkie spotkania i warsztaty są bezpłatne, konieczne jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisów.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Organizacja ruchu na Placu Bychawskim została usprawniona
Organizacja ruchu na Placu Bychawskim została usprawniona W nocy z 22 na 23 stycznia została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu na Placu Bychawskim. Zmieniono sygnalizatory ogólne na kierunkowe, zamontowano dodatkowy sygnalizator kierunkowy oraz utrzymano nakaz jazdy w prawo lub lewo z ul. 1-ego Maja.
17-latek aresztowany za kradzież rozbójniczą
17-latek aresztowany za kradzież rozbójniczą Kryminalni z Bychawy ustalili i zatrzymali 17-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Na przystanku w Czerniejowie niedaleko Lublina, zażądał pieniędzy od nieletnich chłopców. Następnie zabrał jednemu z nich czapkę. Właściciel czapki chciał ją odzyskać, ale napastnik stał się agresywny. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że 17-latek wyjął nóż i zaczął ich gonić. Chłopcom udało się uciec i zgłosić całą sprawę na komisariacie.
Pierwsza porażka Perełek
Pierwsza porażka Perełek Nasze piłkarki ręczne zakończyły fantastyczną passę 13 ligowych zwycięstw z rzędu. W 14. kolejce PGNiG Superligi podopieczne Roberta Lisa przegrały z Zagłębiem Lubin 20:24.
Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na ...
Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę” Od najbliższej sesji Rady Miasta woda w plastikowych butelkach zostanie zastąpiona wodą pochodzącą z dystrybutorów podłączonych do miejskiego wodociągu. Jest to jedno z działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych opakowań oraz racjonalnym dysponowaniem zasobami wodnymi. Chcąc dać przykład mieszkańcom, Urząd Miasta Lublin poczynił pierwsze kroki, zaczynając od siebie.
Grunt wraca do KSZO
Grunt wraca do KSZO Michał Grunt po jednej rundzie spędzonej w barwach lubelskiego Motoru wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jego wypożyczenie potrwa do końca sezonu.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41