Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Lubelskie.pl
dodane: 12-08-2019 13:07   |   wyświetleń: 684

Przed nami Wojewódzkie Święto Ziół!

Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza do uczestnictwa w piątej już edycji Wojewódzkiego Święta Ziół, która odbędzie się 15 sierpnia (czwartek) w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie pod Fajsławicami. Wydarzenie jest formą promocji potencjału gospodarczego lubelskiego zielarstwa.
Przed nami Wojewódzkie Święto Ziół!fot. Źródło: pixabay.com.pl 

Warto wiedzieć, że województwo lubelskie jest liderem w produkcji ziół. Według Urzędu Statystycznego w Lublinie w samym tylko 2018 roku ziołami obsiana była powierzchnia prawie 7 tys. ha lubelskich pól. Ubiegłoroczne zbiory wyniosły 10,3 tys. ton, a plony – 15 dt/ha. Regionalnym potentatem w uprawie ziół jest powiat krasnostawski, a znajdująca się na jego terenie gmina Fajsławice specjalizuje się wyłącznie w uprawie ziół.

Nic dziwnego, że to właśnie tutaj zagościło Wojewódzkie Święto Ziół, w ramach którego odbędą się m.in.

  • kiermasz produktów tradycyjnych i lokalnych (w tym ziół i ziołowych produktów, a także chlebów, dżemów, wędlin i serów),
  • konkursy: fotograficzny, kulinarny i florystyczny,
  • występy zespołów ludowych i nie tylko,
  • ziołowe gotowanie z poczęstunkiem (będzie tu można zasmakować np. w syropie ziołowym i zupie pokrzywowej),
  • wieczorny pokaz laserów.

Cały dzień ziołowe świętowanie będzie relacjonować (z wejściami na żywo) TVP 3 Lublin, która w Boniewie spędzi dziewięć godzin – od 9.00 do 18.00.

UWAGA WYTWÓRCY:

Jeśli chcielibyście dołączyć do ekipy kiermaszowych wystawców, jeszcze nie jest za późno! Na Państwa zgłoszenia do uczestnictwa w Wojewódzkim Święcie Ziół czeka p. Feliksa Gorzkowska – nr tel. 733 837 771.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów
Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów Według raportu "The Polish Tech Scene. 5 years" Fundacji Startup Poland Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Pozwoliło to na utrzymanie wysokiej pozycji z poprzedniego roku.
Policjanci i kontrterroryści odwiedzili małych pacjentów w szpitalu w ...
Policjanci i kontrterroryści odwiedzili małych pacjentów w szpitalu w Lublinie Prawdziwe zaskoczenie spotkało pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Odwiedzili ich dzielnicowi z III komisariatu w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści. Mundurowi z okazji mikołajek mieli przygotowane specjalne niespodzianki dla młodych pacjentów.
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Zaproszenie na Zoomikołajki, do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Nowy wicemarszałek i radni Sejmiku
Nowy wicemarszałek i radni Sejmiku Podczas wtorkowej (3 grudnia br.) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni wybrali nowego wicemarszałka województwa. W miejsce Dariusza Stefaniuka, który został posłem, wybrano na tę funkcję dotychczasowego Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawę.
Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka
Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka Piotr Kowalczyk, były przewodniczący lubelskiej rady miasta, został zatrzymany przez CBA. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41