Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Rafał
dodane: 06-09-2019 14:00   |   wyświetleń: 110

Narodowe Czytanie w Lublinie

W tym roku już po raz ósmy odbędzie się akcja "Narodowe Czytanie", która przybliża mieszkańcom całej Polski wybitne utwory naszej narodowej literatury. W tegorocznej edycji będzie to zbiór zatytułowany "Nowele polskie".
Narodowe Czytanie w Lublinie fot. Nickbar/pixabay 

Jak informuje Miasto Lublin, narodowe czytanie obejmie całe miasto.  Odbędzie się w najbliższą sobotę 7 września od godziny 12:00 do 16:00. Schody Ratusza (plac Łokietka), Plac Litewski, muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim – w te miejsca zaprasza wszystkich nasze miasto na spotkanie z wybitnymi polskimi utworami literackimi.


Miasto Lublin zachęca również do przybycia z własnym egzemplarzem lektur:


1. "Dobra pani" – Eliza Orzeszkowa;

2. "Dym" – Maria Konopnicka

3. "Katarynka" – Bolesław Prus

4. "Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru: "Sanatorium pod Klepsydrą") – Bruno Schulz

5. "Orka" – Władysław Stanisław Reymont

6. "Rozdzióbią nas kruki, wrony…" – Stefan Żeromski

7. "Sachem" – Henryk Sienkiewicz

8. "Sawa" (z cyklu: "Pamiątki Soplicy") – Henryk Rzewuski,


w których będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą tegoroczną akcję.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41