Dziś są imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

dodane: 03-01-2020 10:06   |   wyświetleń: 300

Lublin na weekend 3-5 stycznia

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend.
Lublin na weekend 3-5 stycznia fot. lublin.eu 

Spektakle/Kino
"Ich czworo" to jeden z najchętniej wystawianych tekstów Gabrieli Zapolskiej. Dramat ten to ironiczna i pełna humoru obserwacja rodziny, komplikujących się związków i ludzkich słabości. Teatr Osterwy zaprasza na premierę już w ten piątek. 

Do obejrzenia najnowszego i zbierającego bardzo dobre recenzje filmu Romana Polańskiego zaprasza Zespół Konfrontacji Teatralnych. "Oficer i Szpieg" to oparta na faktach historia Alfreda Dreyfusa, nakręcona na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. 

Koncerty
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na muzyczną podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek "Gwiazdo świeć, kolędo leć". Utwory w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza będziecie mogli usłyszeć już w tą niedzielę. 

Koncertu Kolęd w wykonaniu chóru La Musica będziecie mogli wysłuchać w Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

A na rozpoczęcie pierwszego weekendu po Nowym Roku, Filharmonia zaprasza na koncert o karnawałowym charakterze "Z batutą i humorem"

Wystawy
Drugą edycję międzynarodowej wystawy grafiki PRINTON możecie zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur. Wśród artystów prezentujących swoje prace min. Jiang Yinggui, Li Xu, Michał Mikulski, Sławomir Plewko, Sebastian Smit, Krzysztof Ćwiertniewski, Lech Mazurek. 

"O codzienności w sztuce"- wystawa prezentująca dzieła sztuki współczesnej z kolekcji lubelskiej Zachęty, do zobaczenia w Galerii Labirynt.

Spotkania/Spacery
Jak co roku Edu Tour Turystyka i Edukacja zaprasza na otwarty noworoczny spacer. Tym razem tematem przewodnim stanie się architektura modernistyczna. W Nowym Roku nie możecie też przegapić spacerów Fundacji Via Jagiellonica z cyklu: piątek z przewodnikiem. W tym tygodniu poznacie "Lublin Jagielloński".

Warsztaty
Filia nr 11 MBP zaprasza na piątkowe spotkanie Fanek Sztuki: malowanie na szkle - Mandala na rok 2020. A na twórcze i radosne lepienie z gliny zapraszają Lotne Babki.

W Chatce Żaka coś dla ciała i dla ducha, czyli cykliczne spotkania warsztatowe w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt-improwizacji. 

Sport
Na inaugurację grupowych rozgrywek Pucharu EHF MKS, Perła Lublin zmierzy się z drużyną CS Gloria 2018 Bistrita - Nasaud. Lublinianki czeka niezmiernie trudne zadanie, dlatego wasz doping na Hali Globus będzie nieoceniony. 

W sobotę na Stadionie Lekkoatletycznym rusza projekt bezpłatnych styczniowych treningów. Więc jeśli w waszych noworocznych postanowieniach znalazły się i takie dotyczące rozpoczęcia aktywności fizycznej lub jej kontynuowania, przybywajcie. 

Dla dzieci
Warsztaty muzyczne to propozycja dla dzieci, które w czasie ferii chcą nie tylko słuchać muzyki, ale także ją wykonywać. Zaprasza Filharmonia Lubelska.

Galeria Labirynt zachęca natomiast do uczestnictwa w warsztatach plastycznych inspirowanych ciekawymi i niebanalnymi książkami dla najmłodszych. 

Targi/Kiermasze
Jarmark Lubelski na stałe wpisał się już do kalendarza wydarzeń. Nie inaczej będzie i w tym roku. Lubartowska 77 zaprasza do odwiedzenia Jarmarku Noworocznego, na którym znajdziecie zdrowe, dobre i naturalne produkty.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Motor z nowym skrzydłowym
Motor z nowym skrzydłowym Władze Motoru ogłosiły dziś swój czwarty transfer w przerwie zimowej. Do klubu dołączy Filip Wójcik ze Stali Stalowa Wola.
Trzynasta wygrana Startu
Trzynasta wygrana Startu Podopieczni Davida Dedka spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, plasując się na trzecim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Lublinianie w ostatniej kolejce wygrali w Dąbrowie Górniczej.
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się ...
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się rozwijać Lubelski Klub Biznesu wraz z Miastem Lublin rozpoczynają działalność Akademii Mentora. Jest to program dedykowany start-upom, które chcą rozwijać swój pomysł na biznes. Przedsięwzięcie jest tym bardziej atrakcyjne, gdyż brać mogą w nim udział firmy z różnych branż, a same uczestnictwo jest bezpłatne.
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję Lubelscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Jak informuje lubelska policja, sprzęt znajdował się w trzech lokalach na terenie miasta.
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka Posługując się dowodem osobistym swojego brata bliźniaka podczas legitymowania 45-letni mieszkaniec Lublina chciał uniknąć zatrzymania. Mężczyzna poszukiwany był do obycia kary prawie roku pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41