Dziś są imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

lublin.eu
dodane: 17-05-2019 12:14   |   wyświetleń: 734

Lublin na weekend 17-19 maja

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!
Lublin na weekend 17-19 maja fot. lublin.eu 

Noc Muzeów
Już 18 maja największe święto muzealne - Noc Muzeów !!!

Lubelskie muzea, galerie oraz wiele innych instytucji kulturalnych, otwiera swoje drzwi i zaprasza na nocne zwiedzanie! Sprawdźcie koniecznie, przybywajcie, zwiedzajcie, inspirujcie się…...

Spektakle, seanse
Teatr im. H. Ch. Andersena
, Teatr im. Juliusza Osterwy oraz Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN z okazji Dnia Teatru Publicznego zapraszają na spektakle za grosze . Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie 350 groszy.

Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury zapraszają  na spektakle w ramach Polskiej Sieci Tańca. Pierwsza z propozycji to spektakl  “We_selle”. Jest to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin. Kolejna to “Mute”  spektakl w którym za reżyserię, choreografię, scenografię oraz wykonanie odpowiada Janusz Orlik.

Spotkania Kultur zapraszają na projekcje obrazów w ramach Millennium Docs Against Gravity. W propozycjach między innymi:“Jean Paul Gaultier. Szyk i krzyk” w reżyserii Yann L’hÉnoret. Film jest portretem nietuzinkowej osobowości projektanta, ale także ekscentrycznego i często prowokacyjnego świata mody. “Daleko. Podróż za jeden uśmiech” w reżyserii Gwendolin Weisser opowieść o podróży z plecakiem, za jeden a może wiele uśmiechów. Natomiast “Jazda obowiązkowa” w reżyserii Ewy Kochańskiej to film o Julii Polniuk 10-letniej łyżwiarce figurowej która próbuje sprostać oczekiwaniom rodziny, ale jest jej bardzo trudno w nowym kraju, w nowej szkole, pod okiem wymagającej trenerki. Czy będzie w stanie rozwinąć skrzydła, niosąc ciężar cudzych ambicji i oczekiwań...?

Koncerty
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zaprasza na koncert galowy w ramach IV edycji festiwalu Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe Lublina. Na koncercie wystąpi czterech renomowanych wykonawców z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski.

Lublin Jazz, Centrum Kultury oraz Dom Słów zapraszają na II Kongres Aleatorystów - jednodniowy festiwal muzyki improwizowanej.

Warsztaty
Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury oraz Centrum Ruchu zapraszają na warsztaty ruchowo-taneczne pod okiem znakomitego choreografa Janusza Orlika.

Dom Słów i Lubelska Pracownia Komiksu zapraszają na warsztaty komiksowe z Henrykiem! a także na oragnizownae przez Caligrafather i Kaligraf warsztaty z kaligrafii dla osób początkujących i zaawansowanych.

Na warsztaty z tworzenia Łapaczy Snów zapraszają: Babska Rebelia, Dzielnice Kultury i BIBLIOTEKA NA POZIOMIE.

Spotkania, spacery
Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL  zapraszają na “East est - I Festiwal Wschodnich Podróży”! Gwiazdami wydarzenia będą m.in. Elżbieta Dzikowska, Piotr Milewski, Leszek Mądzik i Zespół KAIROS. W czasie dwóch festiwalowych dni będzie można spotkać i posłuchać wybitnych polskich podróżników, pisarzy, naukowców i artystów. W ramach festiwalu organizowane są warsztaty, wystawy- warto zapoznać się ze szczegółowym programem.

Warsztaty Kultury zapraszają na Lubelskie Dni Muzykoterapii.Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Lublina – tych, którzy na co dzień świadomie dostrzegają korzyści płynące z kontaktu z muzyką oraz tych, dla których to odkrycie jest jeszcze przed nimi.

Lubartowska 77 zaprasza po raz drugi na Bitwę na piosenki. Dwie gitary, dwa niesamowite głosy, dwa umysły pracujące na najwyższych obrotach, dwie piękne i niecodziennie uzdolnione dziewczyny. 5 minut na napisanie piosenki.

Dosłowna, Centrum Kultury i Centralna Lublin zapraszają na slam poetycki. Slam to wydarzenie kulturalne z pogranicza poezji oraz sztuki performatywnej. Na scenę wejść będzie mógł każdy, kto zechce przeczytać swoje wiersze.

Vegamania wraz z Centrum Kultury zapraszają na inspirujące wykłady i spotkania, przepyszne wegańskie jedzenie, nietestowane na zwierzętach kosmetyki, modną odzież i o  wiele, wiele więcej. To wszystko w ramach drugiej edycji Vegamanii w Lublinie.

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny:” Wiele wydarzeń, wiele postaci”. Spacer rozpocznie się od Placu Singera. Przypomniana zostanie sylwetka autora Sztukmistrza z Lublina. W programie między innymi: miejsce, gdzie znajdował się tzw. Słomiany Rynek, dworek znanego poety, kapliczkę św. Floriana oraz stary cmentarz żydowski ze słynną macewą Widzącego z Lublina, którą odwiedzają chasydzi z całego świata.

Poznajcie (z pozoru) znane! Fundacja Szpilka zaprasza na wyjątkowe odkrywanie ulicy Niecałej.

Dla dzieci
Sztuczka i Centrum Kultury zapraszają na “WioSny! - spektakl dla dzieci w wieku 3- 6 lat”. Rodzice bądźcie przygotowani na mocno interaktywny udział dzieci od stóp do głów- wszak dzieci są albo czyste albo szczęśliwe...

Warsztaty Kultury zapraszają natomiast na Małe Inne Brzmienia- koncertową rozgrzewkę z Jerzem Igorem. Jest to  cykl warsztatów i projektów muzycznych skierowanych do najmłodszej widowni, który co roku towarzyszy dorosłemu festiwalowi Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Galeria Labirynt zaprasza na interaktywną wystawę dla dzieci: “Brzuchomówca i milczące obrazy”.

Na warsztaty z tworzenia biżuterii najmłodszych zaprasza Bawialnia Edukacyjna Klanza.

Sport
Nightskating Lublin i Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie zapraszają W sobotę, 18 maja 2019 r. na Plac Litewski, gdzie wystartuje druga w tym roku edycja NightSkating Lublin - długość trasy to 28 km po lubelskich ulicach.

Zawodymx.eu i BORNTOMX zapraszają  na I rundę East Motocross Cup 2019- 18/19 maj Lublin. Klub Motorowy Cross Lublin jako organizator nowego cyklu zawodów East Motocross Cup zaprasza Wszystkich głodnych ścigania zawodników oraz amatorów na zawody motocrossowe w dniu 18/19 maja w Lublinie.

Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zaprasza na bieg charytatywny na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Całkowity dochód z pakietów startowych zostanie przeznaczony na opiekę nad Podopiecznymi.

Różne
Zobacz najbardziej utalentowanych studentów Lubelszczyzny na scenie sali operowej w CSK podczas finału 11 edycji Open Stage. W programie: akrobatyka powietrzna, zespoły muzyczne, instrumentaliści, wokaliści i recytator! Zapraszają: Sztukmistrze, Uczelniany Samorząd Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Słoneczny Wrotków zaprasza na “Majówkę nad Zalewem”. W sobotę  odbędzie się spływ kajakowy najpiękniejszym, dzikim odcinkiem Bystrzycy a następnie wspólne grillowanie. Niedzielny relaks natomiast będzie można rozpocząć śniadaniem na trawie z widokiem na Zalew.

Na niedzielne “Śniadanie na trawie” zaprasza również Radość! Beztroski czas wśród znajomych i przyjaciół oraz pierwszą w tym sezonie edycję Lubelskich Dni Psa - ze specjalną strefą dla ukochanych czworonogów.

Komentowane

Dawid Szczesniak (2019-05-17 15:15) 68 81   |   zgłoś do usunięcia
Zbior super informacji! Bardzo dziekuje za ten artykul! Serdecznie pozdrawiam autora!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Motor z nowym skrzydłowym
Motor z nowym skrzydłowym Władze Motoru ogłosiły dziś swój czwarty transfer w przerwie zimowej. Do klubu dołączy Filip Wójcik ze Stali Stalowa Wola.
Trzynasta wygrana Startu
Trzynasta wygrana Startu Podopieczni Davida Dedka spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, plasując się na trzecim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Lublinianie w ostatniej kolejce wygrali w Dąbrowie Górniczej.
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się ...
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się rozwijać Lubelski Klub Biznesu wraz z Miastem Lublin rozpoczynają działalność Akademii Mentora. Jest to program dedykowany start-upom, które chcą rozwijać swój pomysł na biznes. Przedsięwzięcie jest tym bardziej atrakcyjne, gdyż brać mogą w nim udział firmy z różnych branż, a same uczestnictwo jest bezpłatne.
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję Lubelscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Jak informuje lubelska policja, sprzęt znajdował się w trzech lokalach na terenie miasta.
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka Posługując się dowodem osobistym swojego brata bliźniaka podczas legitymowania 45-letni mieszkaniec Lublina chciał uniknąć zatrzymania. Mężczyzna poszukiwany był do obycia kary prawie roku pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41