Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

lublin.eu
dodane: 12-09-2019 10:34   |   wyświetleń: 182

Konkurs Plastyczny "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń"

Prezydenta Miasta Lublin ogłasza III edycja Konkursu plastycznego skierowanego do najmłodszych lublinian, członków Programu Rodzina Trzy Plus". W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku zapraszamy babcie i dziadków do wspólnych zabaw z wnukami. Stąd tegoroczny konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" skierowany jest nie tylko do dzieci ale również do ich dziadków i babć.
Konkurs Plastyczny  

W Konkursie udział wziąć mogą wyłącznie dzieci w wieku od 4 do 10 lat, członkowie Programu „Rodzina Trzy Plus” wraz ze swoją babcią lub dziadkiem. Konkurs ma charakter zamknięty. Udział w Konkursie możliwy jest wyłącznie na podstawie poprawnie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego (Formularz w załączeniu poniżej) dostarczonego do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin (mailowo lub osobiście). Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszeniu podlegają wyłącznie dzieci. Dziadkowie przychodzą bezpośrednio na Konkurs razem ze zgłoszonym do konkursu wnukiem.

Konkurs odbędzie się w dniu 28 września 2019 r. (sobota) w Domu Słów Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN przy ul. Żmigród 1. Rozpoczęcie Konkursu dla pierwszej z grup planowane jest na godzinę 9.00. W każdej grupie wiekowej (I grupa: od 4 do 5 lat, II grupa: od 6 do 8 lat oraz III grupa: od 9 do 10 lat) przewidzianych jest 30 miejsc.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie jednej pracy plastycznej w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, collage). Każda para otrzymała materiały do jej wykonania. Na wykonanie pracy plastycznej przewidziany jest czas 90 minut. Motywem przewodnim pracy będzie ukazanie Lublina kilku pokoleń. W tym celu dziadkowie wraz z wnuczętami wykonają kolaż na bazie zdjęć z różnych okresów w historii Lublina (od zdjęć przedwojennych do współczesnych). W ten sposób powstaną pracę, na których będą przenikać się elementy architektoniczne, krajobrazowa oraz postaci, mieszkańcy Lublina z różnych lat. Obrazy, które pamiętają dziadkowie zestawione zostaną z tymi, które widzą teraz wnuki. Proces tworzenia kolaży będzie również okazją do rozmów dziadków z wnukami o Lublinie, o tym jak się zmieniał, które miejsca są dla nich ważne i jaka historia się z nimi wiąże. W trakcie trwania Konkursu zapewniona zostanie opieka pedagogiczna oraz pomoc specjalistów w dziedzinie sztuk pięknych Domu Słów Ośrodka Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN. W ramach wprowadzenia, prowadzący opowiedzą uczestnikom o historii Lublina. Jednak to dziadkowie staną się dla swoich wnuków przewodnikami w procesie tworzenia „Lublina wielu pokoleń”. Przecież, to właśnie dziadkowie scalają pokolenia, są łącznikiem między przeszłością rodziny i jej życiem obecnym.

W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie 3 laureatów, którym przyznane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 1 grudnia 2019 r.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41