Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Rafał
dodane: 11-08-2019 18:06   |   wyświetleń: 107

Jarmark Jagielloński w Lublinie

Od 16 do 18 sierpnia 2019 roku Lublin stanie się miejscem spotkania z kulturą tradycyjną, muzyką i sztuką ludową. W te dni w naszym mieście odbędzie się doroczny Jarmark Jagielloński.
Jarmark Jagielloński w Lublinie fot. Karol Karolus 

Jarmark Jagielloński jest festiwalem bazującym na kulturze tradycyjnej. Historia naszego miasta wiąże się ściśle z lubelskimi jarmarkami, których początek sięga XV wieku. Wówczas przez Lublin przebiegał szlak handlowy, który ściągał podróżników i handlarzy z całego świata, którzy pozostawiali w jakiś sposób namiastkę swej kultury. Wydarzenie te ma na celu prezentację i promocję zamierzchłych tradycji i obyczajów poprzez różne formy działalności.  Festiwal to niezwykle barwne wydarzenie, które ożywia całe miasto. Swoją pozytywną energię przekazują uczestnikom artyści, twórcy ludowi i rzemieślnicy z różnych zakątków Europy.


Na przestrzeni lat Jarmark Jagielloński ewoluował jako projekt. Stał się przestrzenią, w której prezentowana jest głównie kultura tradycyjna, mająca swoje korzenie na wsi, kultura adaptowana oraz taka, która przekazywana jest przez artystów działających w miastach. Festiwal nastawiony jest na bezpośrednią relację między artystami a widzami, która jest niezwykle istotna podczas różnego rodzaju warsztatów. Na całe wydarzenie zapraszani są starannie wyselekcjonowani artyści, którzy są bardzo aktywni wśród lokalnych społecznościach i kultywują kultury tradycyjne w obrębie rodzinnym czy też regionalnym.  


Szczegółowy program wydarzenia mogą państwo pobrać na stronie: https://jarmarkjagiellonski.pl/program/

 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41