Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lubelskie.pl
dodane: 04-10-2019 14:04   |   wyświetleń: 133

Ambasador rozśpiewany, roztańczony

Rozśpiewany i roztańczony Ambasador Województwa Lubelskiego, który polską kulturę promował już w ponad 60 krajach świata, był bohaterem 11 spotkania z cyklu ?Środa z Ambasadorem?. 2 października gościliśmy artystów z Zespołu Pieśni i Tańca ?Jawor? Uniwersytetu Przyrodniczego.
Ambasador rozśpiewany, roztańczonyfot. Lubelskie.pl 

Grupa młodych tancerzy i śpiewaków pojawiła się najpierw w porannym programie TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem”, a w samo południe wniosła dużo radości i pozytywnej energii, goszcząc w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Gospodarzem spotkania był Sebastian Trojak – członek Zarządu Województwa Lubelskiego, a wśród gości pojawili się: Zbigniew Romanowicz – kierownik zespołu, Krzysztof Kramek – kierownik muzyczny oraz Krzysztof Stankiewicz – dziennikarz od lat zaprzyjaźniony z zespołem i towarzyszący w jego wyjazdach.

Dorobek Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” jest imponujący. W ciągu blisko 60 lat działalności (w przyszłym roku zespół będzie obchodził jubileusz) lubelscy artyści dali blisko 5 tysięcy koncertów (!).

Warto podkreślić, że promują nasz region i kraj, jego wspaniałe tradycje i kulturę na całym świecie. Koncertowali w ponad 60 krajach Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk, ale także w Australii, Nowej Zelandii i w państwach Oceanii. To wspaniały Ambasador Polski i Regionu Lubelskiego – mówił marszałek Sebastian Trojak.

Przedstawiciele zespołu wystąpili na spotkaniu w telewizji i w urzędzie w strojach lubelskich (krzczonowskich), dodając, że w swoim stałym repertuarze mają zarówno tańce narodowe, jak polonez, mazur, czy oberek z kujawiakiem, ale też cały szereg tańców regionalnych, w tym, traktowanych szczególnie ambitnie, tańców lubelskich, chełmskich, czy opracowanych w ubiegłym roku tańców biłgorajskich. „Jawor” bierze też udział w międzynarodowych festiwalach – w ubiegłym roku w Indonezji, a w tym na Ukrainie i w południowych Włoszech. Ten ostatni wyjazd odbył się w partnerstwie z Województwem Lubelskim, a artyści w czasie koncertowego tournée promowali Markę Regionalną Lubelskie. 

Jak zaznacza kierownik zespołu Zbigniew Romanowicz, „Jawor” daje tez regularnie koncerty w Lublinie, na swojej macierzystej uczelni – najbliższy odbędzie się 20 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. A obecnie zespół prowadzi nabór nowych członków do grup śpiewaczych i tanecznych oraz do kapeli. – Od początku mamy otwartą formułę i mogą się do nas zgłaszać studenci także innych lubelskich uniwersytetów i uczelni. Spotkania informacyjne dla kandydatów – 7 i 9 października w budynku Agro II Uniwersytetu Przyrodniczego.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41