Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Lubelskie.pl
dodane: 04-10-2019 14:04   |   wyświetleń: 306

Ambasador rozśpiewany, roztańczony

Rozśpiewany i roztańczony Ambasador Województwa Lubelskiego, który polską kulturę promował już w ponad 60 krajach świata, był bohaterem 11 spotkania z cyklu ?Środa z Ambasadorem?. 2 października gościliśmy artystów z Zespołu Pieśni i Tańca ?Jawor? Uniwersytetu Przyrodniczego.
Ambasador rozśpiewany, roztańczonyfot. Lubelskie.pl 

Grupa młodych tancerzy i śpiewaków pojawiła się najpierw w porannym programie TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem”, a w samo południe wniosła dużo radości i pozytywnej energii, goszcząc w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Gospodarzem spotkania był Sebastian Trojak – członek Zarządu Województwa Lubelskiego, a wśród gości pojawili się: Zbigniew Romanowicz – kierownik zespołu, Krzysztof Kramek – kierownik muzyczny oraz Krzysztof Stankiewicz – dziennikarz od lat zaprzyjaźniony z zespołem i towarzyszący w jego wyjazdach.

Dorobek Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” jest imponujący. W ciągu blisko 60 lat działalności (w przyszłym roku zespół będzie obchodził jubileusz) lubelscy artyści dali blisko 5 tysięcy koncertów (!).

Warto podkreślić, że promują nasz region i kraj, jego wspaniałe tradycje i kulturę na całym świecie. Koncertowali w ponad 60 krajach Europy, Azji, Afryki, obu Ameryk, ale także w Australii, Nowej Zelandii i w państwach Oceanii. To wspaniały Ambasador Polski i Regionu Lubelskiego – mówił marszałek Sebastian Trojak.

Przedstawiciele zespołu wystąpili na spotkaniu w telewizji i w urzędzie w strojach lubelskich (krzczonowskich), dodając, że w swoim stałym repertuarze mają zarówno tańce narodowe, jak polonez, mazur, czy oberek z kujawiakiem, ale też cały szereg tańców regionalnych, w tym, traktowanych szczególnie ambitnie, tańców lubelskich, chełmskich, czy opracowanych w ubiegłym roku tańców biłgorajskich. „Jawor” bierze też udział w międzynarodowych festiwalach – w ubiegłym roku w Indonezji, a w tym na Ukrainie i w południowych Włoszech. Ten ostatni wyjazd odbył się w partnerstwie z Województwem Lubelskim, a artyści w czasie koncertowego tournée promowali Markę Regionalną Lubelskie. 

Jak zaznacza kierownik zespołu Zbigniew Romanowicz, „Jawor” daje tez regularnie koncerty w Lublinie, na swojej macierzystej uczelni – najbliższy odbędzie się 20 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. A obecnie zespół prowadzi nabór nowych członków do grup śpiewaczych i tanecznych oraz do kapeli. – Od początku mamy otwartą formułę i mogą się do nas zgłaszać studenci także innych lubelskich uniwersytetów i uczelni. Spotkania informacyjne dla kandydatów – 7 i 9 października w budynku Agro II Uniwersytetu Przyrodniczego.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41