Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:26   |   wyświetleń: 184

7. Maraton Lubelski

To było wielkie święto biegania, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy Lublina i regionu!
7. Maraton Lubelskifot. Lubelskie.pl 

W niedzielę po raz 7. w stolicy województwa odbył się bieg maratoński. Trasę 42 km i 195 metrów ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego, najszybciej – w niespełna 2 godziny i 43 minuty – pokonał Rafał Czarnecki z Bliżyna. To piąte zwycięstwo tego biegacza na królewskim dystansie w mieście nad Bystrzycą.

Wśród kobiet najszybsza z czasem 2:56.36 była Ukrainka Iryna Masny. 7. Maratonowi Lubelskiemu, w którym uczestniczyło ponad 600 biegaczy towarzyszył 4. Bieg Koziołka, a także biegi dla dzieci „Przez metry po kilometry” i „Wielki Bieg Rodzinny”.

Lubelskie Smakuj życie! było jednym z partnerów 7. Maratonu Lubelskiego. W imieniu marszałka Jarosława Stawiarskiego sygnał do startu zawodnikom dał Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa. Najlepszy biegaczy wraz z prezesem LW Bogdanka nagradzał m.in. Tadeusz Lizut, zastępca dyrektora w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki UMWL.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41