Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Cezary Potapczuk  / Mateusz Paśkucki
dodane: 21-05-2018 17:36   |   wyświetleń: 5680

Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony

Prezydent Lublina został ostatecznie i prawomocnie oczyszczony z zarzutów w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku przy ulicy Wieniawskiej w Lublinie. Tak zdecydowała Głowna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów. Przypomnijmy - chodzi o głośną "aferę biurowcową".
Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczonyfot. Mateusz Paśkucki 
Dzisiejsze rozstrzygnięcie zamyka sprawę, bowiem utrzymane zostało wcześniejsze orzeczenie umarzające postępowanie wobec Krzysztofa Żuka.

- Decyzja Głównej Komisji Orzekającej umarzającej postępowanie przeciwko mnie w sprawie tzw. „biurowca przy Wieniawskiej” po raz kolejny to potwierdza, a Komisja stwierdziła, że działałem zgodnie z literą prawa i należytą starannością – napisał na swoim Facebook'owym profilu prezydent miasta Krzysztof Żuk.

W swoim wpisie prezydent podniósł także sprawę zarzutów, stawianych mu przez lokalnych działaczy PiS już od czterech lat. Jego zdaniem miały one charakter wyłącznie polityczny - zamiast rozmawiać o rozwoju Lublina, lokalni politycy PiS wykorzystują administrację państwową, żeby mnie dyskredytować. Wierzę, że dzisiejsza decyzja to kończy i wreszcie będziemy rozmawiać o mieszkańcach Lublina. O tym co zrobić, żeby nasze ukochane miasto nadal się dynamicznie rozwijało. Apeluję do polityków partii rządzącej krajem, żeby stanęli do merytorycznej dyskusji o Lublinie. Zamiast wykorzystywać administrację państwową do walki ze mną, przedstawcie swoje pomysły na rozwój Lublina. Zacznijmy rozmawiać o mieście, bo tego oczekują od nas wyborcy. Porozmawiajmy o konkretnych rozwiązaniach, a nie włączajmy mieszkańców Lublina w krajową politykę - zakończył swój wpis prezydent.

W tym sporze chodzi o umowę najmu z 2014 roku, zawartą pomiędzy firmą deweloperską a ratuszem. Miasto „zamówiło” w niej powierzchnie biurowe w planowanym budynku na potrzeby urzędu. Umowa miała być skonsumowana po zakończeniu budowy. Takie rozwiązanie zakwestionował Urząd Zamówień Publicznych. Pojawił się zarzut zlecenia prac budowlanych bez wymaganego przetargu. Prezydent Krzysztof Żuk i sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki zostali oskarżeni o naruszenie dyscypliny finansowej. Obu uniewinniła Regionalna Komisja Orzekająca, ale werdykt został zaskarżony i trafił szczebel wyżej - do Warszawy. Kolejne orzeczenie, z grudnia ubiegłego roku również było pozytywne dla oskarżonych, bowiem komisja wykazała i podkreśliła, że z budżetu Lublina nie wydano ani złotówki, więc nie ma mowy o stratach.

I tak sekretarz miasta został uniewinniony, a wobec prezydenta postępowanie umorzono. To właśnie rozstrzygnięcie zostało utrzymane w mocy przez Główną Komisję Orzekającą przy ministrze finansów i nie przysługują od niego żadne środki odwoławcze.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)