Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Cezary Potapczuk  / Mateusz Paśkucki
dodane: 21-05-2018 17:36   |   wyświetleń: 5734

Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony

Prezydent Lublina został ostatecznie i prawomocnie oczyszczony z zarzutów w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku przy ulicy Wieniawskiej w Lublinie. Tak zdecydowała Głowna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów. Przypomnijmy - chodzi o głośną "aferę biurowcową".
Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczonyfot. Mateusz Paśkucki 
Dzisiejsze rozstrzygnięcie zamyka sprawę, bowiem utrzymane zostało wcześniejsze orzeczenie umarzające postępowanie wobec Krzysztofa Żuka.

- Decyzja Głównej Komisji Orzekającej umarzającej postępowanie przeciwko mnie w sprawie tzw. „biurowca przy Wieniawskiej” po raz kolejny to potwierdza, a Komisja stwierdziła, że działałem zgodnie z literą prawa i należytą starannością – napisał na swoim Facebook'owym profilu prezydent miasta Krzysztof Żuk.

W swoim wpisie prezydent podniósł także sprawę zarzutów, stawianych mu przez lokalnych działaczy PiS już od czterech lat. Jego zdaniem miały one charakter wyłącznie polityczny - zamiast rozmawiać o rozwoju Lublina, lokalni politycy PiS wykorzystują administrację państwową, żeby mnie dyskredytować. Wierzę, że dzisiejsza decyzja to kończy i wreszcie będziemy rozmawiać o mieszkańcach Lublina. O tym co zrobić, żeby nasze ukochane miasto nadal się dynamicznie rozwijało. Apeluję do polityków partii rządzącej krajem, żeby stanęli do merytorycznej dyskusji o Lublinie. Zamiast wykorzystywać administrację państwową do walki ze mną, przedstawcie swoje pomysły na rozwój Lublina. Zacznijmy rozmawiać o mieście, bo tego oczekują od nas wyborcy. Porozmawiajmy o konkretnych rozwiązaniach, a nie włączajmy mieszkańców Lublina w krajową politykę - zakończył swój wpis prezydent.

W tym sporze chodzi o umowę najmu z 2014 roku, zawartą pomiędzy firmą deweloperską a ratuszem. Miasto „zamówiło” w niej powierzchnie biurowe w planowanym budynku na potrzeby urzędu. Umowa miała być skonsumowana po zakończeniu budowy. Takie rozwiązanie zakwestionował Urząd Zamówień Publicznych. Pojawił się zarzut zlecenia prac budowlanych bez wymaganego przetargu. Prezydent Krzysztof Żuk i sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki zostali oskarżeni o naruszenie dyscypliny finansowej. Obu uniewinniła Regionalna Komisja Orzekająca, ale werdykt został zaskarżony i trafił szczebel wyżej - do Warszawy. Kolejne orzeczenie, z grudnia ubiegłego roku również było pozytywne dla oskarżonych, bowiem komisja wykazała i podkreśliła, że z budżetu Lublina nie wydano ani złotówki, więc nie ma mowy o stratach.

I tak sekretarz miasta został uniewinniony, a wobec prezydenta postępowanie umorzono. To właśnie rozstrzygnięcie zostało utrzymane w mocy przez Główną Komisję Orzekającą przy ministrze finansów i nie przysługują od niego żadne środki odwoławcze.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41