Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Dariusz Jędryszka
dodane: 16-05-2019 10:28   |   wyświetleń: 175

Kaczyński w bastionie PiS i w mieście utraconym

W Radzyniu skandowano "Jarosław!", w Białej Podlaskiej zabrakło miejsc w wynajętej na spotkanie sali
Kaczyński w bastionie PiS i w mieście utraconym 
- Chciałem zameldować, że powiat radzyński wyszedł zwycięsko z wyborów samorządowych - witał Jarosława Kaczyńskiego burmistrz Jerzy Rębek. Zaraz potem lider PiS pojechał do Białej Podlaskiej, straconej w wyborach przez jego partię.

 7 maja prezes PiS objeżdżał Lubelszczyznę, promując Elżbietę Kruk, kandydata jego partii w wyborach do Europarlamentu. Wieczorem, po odwiedzeniu Lublina, przyjechał do Radzynia Podlaskiego.

 Sala kina "Oranżeria" pękała w szwach.  By wejść na salę, trzeba było przejść kontrolę przypominającą tę z lotnisk. Panie musiały pokazać zawartość torebek, każdy otrzymywał identyfikator. Część ochrony była już w mieście przed przyjazdem prezesa PiS-u. To od nich dziennikarze dowiedzieli się o blisko 45-minutowym (a jak się okazało, godzinnym) opóźnieniu wizyty.


 Rębek zameldował o zwycięstwie 

- Dla środowiska radzyńskiego to wyjątkowa chwila, to dla nas wielki zaszczyt - witał Jarosława Kaczyńskiego burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. Zwracając się do swojego partyjnego szefa, powiedział: Chciałem zameldować, że powiat radzyński wyszedł zwycięsko z wyborów samorządowych.


Nie chcą zamachu na Europę

- Zabiegamy o to, by zmienić Parlament Europejski, żeby obecna koalicja nie miała już większości, a wtedy władze Unii Europejskiej byłyby z polskiego punktu widzenia łatwiejsze do rozmowy, łatwiejsze do załatwiania różnych spraw, łatwiejsze do tego, by zrozumieć to, co dzieje się w Polsce. Nie mamy żadnego zamachu na demokrację czy praworządność, mamy po prostu dobrą zmianę. Mamy odchodzenie od tego, co złe i niesprawiedliwe - zapewniał Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie wielokrotnie przerywano brawami. Po jego zakończeniu zaintonowano gromkie "sto lat". Zgromadzeni skandowali także: "Jarosław! Jarosław!"(o spotkaniu również we Wspólnocie Radzyńskiej).

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)