Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Dariusz Jędryszka
dodane: 16-05-2019 10:28   |   wyświetleń: 230

Kaczyński w bastionie PiS i w mieście utraconym

W Radzyniu skandowano "Jarosław!", w Białej Podlaskiej zabrakło miejsc w wynajętej na spotkanie sali
Kaczyński w bastionie PiS i w mieście utraconym 
- Chciałem zameldować, że powiat radzyński wyszedł zwycięsko z wyborów samorządowych - witał Jarosława Kaczyńskiego burmistrz Jerzy Rębek. Zaraz potem lider PiS pojechał do Białej Podlaskiej, straconej w wyborach przez jego partię.

 7 maja prezes PiS objeżdżał Lubelszczyznę, promując Elżbietę Kruk, kandydata jego partii w wyborach do Europarlamentu. Wieczorem, po odwiedzeniu Lublina, przyjechał do Radzynia Podlaskiego.

 Sala kina "Oranżeria" pękała w szwach.  By wejść na salę, trzeba było przejść kontrolę przypominającą tę z lotnisk. Panie musiały pokazać zawartość torebek, każdy otrzymywał identyfikator. Część ochrony była już w mieście przed przyjazdem prezesa PiS-u. To od nich dziennikarze dowiedzieli się o blisko 45-minutowym (a jak się okazało, godzinnym) opóźnieniu wizyty.


 Rębek zameldował o zwycięstwie 

- Dla środowiska radzyńskiego to wyjątkowa chwila, to dla nas wielki zaszczyt - witał Jarosława Kaczyńskiego burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. Zwracając się do swojego partyjnego szefa, powiedział: Chciałem zameldować, że powiat radzyński wyszedł zwycięsko z wyborów samorządowych.


Nie chcą zamachu na Europę

- Zabiegamy o to, by zmienić Parlament Europejski, żeby obecna koalicja nie miała już większości, a wtedy władze Unii Europejskiej byłyby z polskiego punktu widzenia łatwiejsze do rozmowy, łatwiejsze do załatwiania różnych spraw, łatwiejsze do tego, by zrozumieć to, co dzieje się w Polsce. Nie mamy żadnego zamachu na demokrację czy praworządność, mamy po prostu dobrą zmianę. Mamy odchodzenie od tego, co złe i niesprawiedliwe - zapewniał Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie wielokrotnie przerywano brawami. Po jego zakończeniu zaintonowano gromkie "sto lat". Zgromadzeni skandowali także: "Jarosław! Jarosław!"(o spotkaniu również we Wspólnocie Radzyńskiej).

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41