Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Rafał Januszczak  
dodane: 10-05-2018 11:53   |   wyświetleń: 534

Już dziś korowód studentów i początek Juwenaliów

Plac Litewski - to miejsce, z którego ruszy dziś studencki korowód. O godzinie 18:00 rozpocznie się wielki przemarsz w kierunku Terenów Zielonych Politechniki Lubelskiej. Następnie odbędą się koncerty w ramach Juwenaliów. Co będzie się działo?
Już dziś korowód studentów i początek Juwenaliówfot. Michał Abramek 
Plac Litewski – to miejsce, z którego ruszy dziś studencki korowód. O godzinie 18:00 rozpocznie się wielki przemarsz w kierunku Terenów Zielonych Politechniki Lubelskiej. Następnie inauguracja koncertów w ramach Juwenaliów. Co będzie się działo?

Studenci w ramach korowodu przejdą przez Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką i dotrą na tereny Politechniki. Motywem przewodnim będą lata 80. w kinie i muzyce. Zanim ruszy korowód, studenci otrzymają od przedstawicieli lubelskiej władzy klucze do Bram Miasta. Przewidywany czas dotarcia korowodu na Tereny Zielone to godzina 19.20. Przemarsz będzie odbywał się jednym pasem ruchu, a przejazd na skrzyżowaniach zostanie wstrzymany. Więcej o zmianach w organizacji ruchu pisaliśmy tutaj.

Oto plan koncertów w ramach tegorocznych Juwenaliów:
  • Czwartek: Zeus, Ten Typ Mes, Quebonafide,
  • Piątek: Man-Gust, Rasmentalism, Coma, Strachy na Lachy,
  • Sobota: zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich, Łąki Łan, Happysad. 

Przypomnijmy, że Politechnika Lubelska w ubiegłych latach organizowała koncerty razem ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. W tym roku swoje koncerty lubelskie uczelnie organizują samodzielnie ze względu na jubileusze: 100-lecie KUL i 65-lecie PL.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41