Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Rafał Januszczak  
dodane: 17-05-2018 16:12   |   wyświetleń: 2735

Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]

Platforma Obywatelska komentowała na dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, czynności Ministerstwa Obrony Narodowej w związku z przetargiem na śmigłowce. Posłanka Joanna Mucha na spotkaniu z dziennikarzami skrytykowała m.in Artura Sobonia i Wojciecha Skurkiewcza.
Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]fot. Rafał Januszczak 
Sprawa zakupu śmigłowców w Świdniku otwiera swój nowy rozdział. Wszystko to, po tym, gdy kilka dni temu Sekretarz Stanu w MON, Wojciech Skurkiewicz, podczas obrad Komisji powiedział, że Polskie Wojsko nadal będzie korzystać ze sprzętu, który jest już od dawna zużyty i powinien być wycofywany z obrotu. Tak miało by być przez najbliższe 10 lat.
Te słowa wyraźnie nie spodobały się politykom PO, którzy zarzucają partii rządzącej celowe rozbrojenie polskiej armii. Joanna Mucha wywołała na wokandę Wiceministra Artura Sobonia. Polityk ze Świdnika chciał anulowania zamówienia 50 śmigłowców Caracal i postawienia na zakup maszyn, które będą produkowane wyłącznie w Polsce. Tym razem zakończyło się jedynie na obietnicach.

Przypomnijmy, że cała sprawa opiera się na wyposażeniu armii polskiej w nowe śmigłowce wielozadaniowe, o zakupie których mówi od dłuższego czasu Resort Obrony. Największe fabryki, które produkują śmigłowce to PZL Mielec oraz PZL Świdnik - są to rejony, w których większość mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Cały komentarz Posłanki Joanny Muchy oraz Stanisława Żmijana do obejrzenia w naszym video:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41