Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Rafał Januszczak  
dodane: 17-05-2018 16:12   |   wyświetleń: 2632

Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]

Platforma Obywatelska komentowała na dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, czynności Ministerstwa Obrony Narodowej w związku z przetargiem na śmigłowce. Posłanka Joanna Mucha na spotkaniu z dziennikarzami skrytykowała m.in Artura Sobonia i Wojciecha Skurkiewcza.
Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]fot. Rafał Januszczak 
Sprawa zakupu śmigłowców w Świdniku otwiera swój nowy rozdział. Wszystko to, po tym, gdy kilka dni temu Sekretarz Stanu w MON, Wojciech Skurkiewicz, podczas obrad Komisji powiedział, że Polskie Wojsko nadal będzie korzystać ze sprzętu, który jest już od dawna zużyty i powinien być wycofywany z obrotu. Tak miało by być przez najbliższe 10 lat.
Te słowa wyraźnie nie spodobały się politykom PO, którzy zarzucają partii rządzącej celowe rozbrojenie polskiej armii. Joanna Mucha wywołała na wokandę Wiceministra Artura Sobonia. Polityk ze Świdnika chciał anulowania zamówienia 50 śmigłowców Caracal i postawienia na zakup maszyn, które będą produkowane wyłącznie w Polsce. Tym razem zakończyło się jedynie na obietnicach.

Przypomnijmy, że cała sprawa opiera się na wyposażeniu armii polskiej w nowe śmigłowce wielozadaniowe, o zakupie których mówi od dłuższego czasu Resort Obrony. Największe fabryki, które produkują śmigłowce to PZL Mielec oraz PZL Świdnik - są to rejony, w których większość mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Cały komentarz Posłanki Joanny Muchy oraz Stanisława Żmijana do obejrzenia w naszym video:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)