Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: 25-05-2018 12:35   |   wyświetleń: 423

Jak minister Jurgiel „rozłożył” polskie araby

-Brak odpowiedzi na poselskie interpelacje, bezczynność prokuratury - tak ?działają - organy państwa w obliczu upadku stadnin w Janowie i Michałowie. To co się dzieje stawia pod znakiem zapytania przyszłość naszych hodowli - powiedziała posłanka PO, Joanna Mucha podczas konferencji prasowej w Lublinie.
Jak minister Jurgiel „rozłożył” polskie arabyfot. Cezary Potapczuk 
-Brak odpowiedzi na poselskie interpelacje, bezczynność prokuratury – tak „działają” organy państwa w obliczu upadku stadnin w Janowie i Michałowie. To co się dzieje stawia pod znakiem zapytania przyszłość naszych hodowli – powiedziała posłanka PO, Joanna Mucha podczas konferencji prasowej w Lublinie.

-Zastanawiające jest natomiast przedłużanie śledztwa w sprawie niegospodarności, w stadninie w Janowie za czasów Marka Treli, którego odwołał minister Jurgiel – jak to określił za złodziejstwo. Obwiniał go też za śmierć klaczy Pianissima. Tyle, że prokuratorzy stwierdzili, że klacz była objęta profesjonalna opieką weterynaryjną, a jej schorzenie było typowe dla koni. Za swoje słowa, bez pokrycia, nie odpowiedział bo schował się za immunitetem –zauważyła pani poseł.

Tymczasem wyniki mówią same za siebie, wystarczy tylko porównać. Nastąpił wzrost zatrudnienia i kosztów, a spadły drastycznie wpływy ze sprzedaży. W Janowie z 9,6 mln złotych w 2015 roku, do 3 mln w 2017. Przy czym w 2017 stadnina sprzedała więcej koni niż dwa lata wcześniej. W Michałowie sprzedaż spadła z 8,3 mln do 3,6 mln. Podobnie jak w Janowie sprzedano więcej koni.
-Ten słaby wynik zastanawia, bo przecież cena arabów utrzymuje się na wysokim poziomie. Przy czym nie wiadomo, kto konie kupuje po tak „atrakcyjnych” cenach, bo ani ministerstwo ani stadniny nie chcą tego ujawnić – powiedziała posłanka PO, lekarz weterynarii Dorota Niedziela.

Parlamentarzyści PO złożyli już kilka interpelacji dotyczących sytuacji w stadninach. Na żadną nie otrzymali odpowiedzi, choć padają w nich konkretne pytania między innymi o finanse umowy, plany rozwoju i działania, nowych ludzi, którzy pojawili się w stadninach w Janowie i Michałowie.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)