Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: 25-05-2018 12:35   |   wyświetleń: 497

Jak minister Jurgiel „rozłożył” polskie araby

-Brak odpowiedzi na poselskie interpelacje, bezczynność prokuratury - tak ?działają - organy państwa w obliczu upadku stadnin w Janowie i Michałowie. To co się dzieje stawia pod znakiem zapytania przyszłość naszych hodowli - powiedziała posłanka PO, Joanna Mucha podczas konferencji prasowej w Lublinie.
Jak minister Jurgiel „rozłożył” polskie arabyfot. Cezary Potapczuk 
-Brak odpowiedzi na poselskie interpelacje, bezczynność prokuratury – tak „działają” organy państwa w obliczu upadku stadnin w Janowie i Michałowie. To co się dzieje stawia pod znakiem zapytania przyszłość naszych hodowli – powiedziała posłanka PO, Joanna Mucha podczas konferencji prasowej w Lublinie.

-Zastanawiające jest natomiast przedłużanie śledztwa w sprawie niegospodarności, w stadninie w Janowie za czasów Marka Treli, którego odwołał minister Jurgiel – jak to określił za złodziejstwo. Obwiniał go też za śmierć klaczy Pianissima. Tyle, że prokuratorzy stwierdzili, że klacz była objęta profesjonalna opieką weterynaryjną, a jej schorzenie było typowe dla koni. Za swoje słowa, bez pokrycia, nie odpowiedział bo schował się za immunitetem –zauważyła pani poseł.

Tymczasem wyniki mówią same za siebie, wystarczy tylko porównać. Nastąpił wzrost zatrudnienia i kosztów, a spadły drastycznie wpływy ze sprzedaży. W Janowie z 9,6 mln złotych w 2015 roku, do 3 mln w 2017. Przy czym w 2017 stadnina sprzedała więcej koni niż dwa lata wcześniej. W Michałowie sprzedaż spadła z 8,3 mln do 3,6 mln. Podobnie jak w Janowie sprzedano więcej koni.
-Ten słaby wynik zastanawia, bo przecież cena arabów utrzymuje się na wysokim poziomie. Przy czym nie wiadomo, kto konie kupuje po tak „atrakcyjnych” cenach, bo ani ministerstwo ani stadniny nie chcą tego ujawnić – powiedziała posłanka PO, lekarz weterynarii Dorota Niedziela.

Parlamentarzyści PO złożyli już kilka interpelacji dotyczących sytuacji w stadninach. Na żadną nie otrzymali odpowiedzi, choć padają w nich konkretne pytania między innymi o finanse umowy, plany rozwoju i działania, nowych ludzi, którzy pojawili się w stadninach w Janowie i Michałowie.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41