Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

dodane: 24-05-2018 13:09   |   wyświetleń: 597
Data wydarzenia: 24.05.2018

Ginące plemiona w CSK

"Ginące plemiona" to wystawa fotografii z podróży Krzysztofa Weremy do Nambii. Od dziś będzie można oglądać ją w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Ginące plemiona w CSKfot. CSK 
Wystawa „Ginące plemiona” jest efektem wyjazdu Weremy do Nambii w 2013 roku. Fotograf skupił się głównie na obszarze Kunene, nazwanym też Kaokalandem. Ten rejon zamieszkiwany jest przez plemię Himba.

Jest to grupa etniczna, funkcjonująca od 1870 roku, obecnie jej liczebność szacowana jest na ok. 25 tys.. Jej członkowie prowadzą koczowniczy tryb życia i zajmują się głównie pasterstwem oraz hodowlą kóz i bydła.

Jednym z niebezpieczeństw dla plemienia jest częsty brak wody oraz głód. Spowodowane jest to nieustannym przenoszeniem się w bardziej żyzne tereny, których w Afryce jest coraz mniej. Dodatkowo dużym problemem na terenach afrykańskich jest epidemia AIDS. Plemię Himba znajduje się obecnie poza obszarem epidemii choroby, natomiast przewiduje się, że w niedługim czasie dotknie ona jego członków.

Fotografie Krzysztofa Weremy portretują świat w minimalnym stopniu skażony cywilizacją oraz ludzi, którzy w świecie współczesnym muszą jakoś funkcjonować. Efektem pracy fotografa są m. in. zdjęcia kobiet w tradycyjnym, plemiennym stroju, robiące zakupy w supermarkecie.
Werema idealnie uchwycił moment niknącego na naszych oczach afrykańskiego świata plemiennego.

Krzysztof Werema jest fotografem, podróżnikiem i archeologiem. Swoje prace wystawiał w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad kilkoma długofalowymi projektami. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. PX3 Paris, International Photographer of the Year.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00 w Foyer Sali Kinowej CSK.

Wystawa będzie można oglądać w:
wtorek, czwartek, piątek, sobota 12:00–20:00
środa 10:00–18:00
Wstęp na wystawę jest wolny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)