Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

dodane: 24-05-2018 13:09   |   wyświetleń: 494
Data wydarzenia: 24.05.2018

Ginące plemiona w CSK

"Ginące plemiona" to wystawa fotografii z podróży Krzysztofa Weremy do Nambii. Od dziś będzie można oglądać ją w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Ginące plemiona w CSKfot. CSK 
Wystawa „Ginące plemiona” jest efektem wyjazdu Weremy do Nambii w 2013 roku. Fotograf skupił się głównie na obszarze Kunene, nazwanym też Kaokalandem. Ten rejon zamieszkiwany jest przez plemię Himba.

Jest to grupa etniczna, funkcjonująca od 1870 roku, obecnie jej liczebność szacowana jest na ok. 25 tys.. Jej członkowie prowadzą koczowniczy tryb życia i zajmują się głównie pasterstwem oraz hodowlą kóz i bydła.

Jednym z niebezpieczeństw dla plemienia jest częsty brak wody oraz głód. Spowodowane jest to nieustannym przenoszeniem się w bardziej żyzne tereny, których w Afryce jest coraz mniej. Dodatkowo dużym problemem na terenach afrykańskich jest epidemia AIDS. Plemię Himba znajduje się obecnie poza obszarem epidemii choroby, natomiast przewiduje się, że w niedługim czasie dotknie ona jego członków.

Fotografie Krzysztofa Weremy portretują świat w minimalnym stopniu skażony cywilizacją oraz ludzi, którzy w świecie współczesnym muszą jakoś funkcjonować. Efektem pracy fotografa są m. in. zdjęcia kobiet w tradycyjnym, plemiennym stroju, robiące zakupy w supermarkecie.
Werema idealnie uchwycił moment niknącego na naszych oczach afrykańskiego świata plemiennego.

Krzysztof Werema jest fotografem, podróżnikiem i archeologiem. Swoje prace wystawiał w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad kilkoma długofalowymi projektami. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. PX3 Paris, International Photographer of the Year.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00 w Foyer Sali Kinowej CSK.

Wystawa będzie można oglądać w:
wtorek, czwartek, piątek, sobota 12:00–20:00
środa 10:00–18:00
Wstęp na wystawę jest wolny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)