Dziś są imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Rafał Januszczak  
dodane: 21-05-2018 20:58   |   wyświetleń: 2490

Feliniada 2018 już za nami [RELACJA VIDEO]

Zakończyły się koncerty w ramach Feliniada-WSEIada 2018. Na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego zagrali artyści hip-hopu i disco polo. Wystąpiły takie gwiazdy jak: Paluch, Kękę, Pokahontaz oraz Zenek Martyniuk i Sławomir.
Feliniada 2018 już za nami [RELACJA VIDEO]fot. Mateusz Paśkucki 

Po trzech latach powróciły Dni Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Imprezę zorganizowano przed akademikami przy ul. Dobrzańskiego. Pierwszego dnia koncertów tysiące osób bawiło się w rytmie hip hopu. Na scenie zaprezentował się zespół Pokahontaz, a także raperzy Paluch oraz Kękę. Natomiast w niedzielę studenci bawili się w rytmach disco polo.

Nie od dziś wiadomo, że disco polo ma zdecydowaną przewagę i pozycję od pozostałych gatunków muzycznych. Choć dużo osób przyznaje, że nie słucha już takiej muzyki, to jednak są takie argumenty, które pozwolą stwierdzić, że jednak z sentymentem powracamy do najlepszych przebojów. Prawdziwym fenomenem muzycznym w Polsce jest zespół Akcent na czele z Zenkiem Martyniukiem – nazywany Królem disco-polo, przez niektórych określani mianem polskiej wersji Modern Talking. W niedzielę wystąpili na lubelskiej scenie w ramach Feliniady 2018. Organizatorzy przyznają, że podczas koncertu mogło przybyć ok. 40 tys. ludzi. W rzeczywistości mogło być ich nawet więcej. Późnym wieczorem mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak: „Pragnienie miłości”, „Gwiazda”, „Przez twe oczy zielone”, „Królowa Nocy” oraz utwory z najnowszego krążka. Koncert potrwał ok. 45 minut.

Gwiazdą wieczoru był Sławomir Zapała – muzyk, prowadzący program Big Music Quiz na antenie Telewizji Polskiej. Jeden z niekwestionowanych liderów muzyki rozrywkowej? Opinie są podzielone. Z jednej strony piosenkarz, który „wybił” się dzięki przebojowi: „Miłość w Zakopanem” i prężnie rozpoczął występowanie na scenie, a z drugiej zarzuca się, że jego wizerunek został zbyt szybko wypromowany przez media. Nie wszystkim to się podoba. Jednak mimo tego, tłumy studentów przyszło posłuchać Sławomira. Koncerty zakończyły się późno po północy.

Po 3 latach przerwy powróciła Feliniada , z jakim skutkiem? Zobaczcie sami!!! (WIDEO)

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno
Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno Poszukiwanego listem gończym 26-latka zatrzymali wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna tak bardzo nie chciał się oddać w ręce policjantów, że z obawy przed zatrzymaniem wyskoczył z okna parterowego domu. Bardzo się zdziwił, bowiem i z drugiej strony domu czekali na niego mundurowi.
Bilans świąt na naszych drogach
Bilans świąt na naszych drogach Święta Wielkanocne już za nami. Od minionego piątku na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci odnotowali także 216 kolizji, ujawnili 65 nietrzeźwych kierujących.
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane Prezydent Miasta Lublin na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznał 15 stypendiów na czynny udział w międzynarodowym lub ogólnopolskim konkursie, festiwalu, przeglądzie lub projekcie kulturalnym odbywającym się poza Lublinem w 2019 r. w łącznej wysokości 27 740 zł.
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii Plenerowymi koncertami symfonicznymi, śpiewem, defiladami oraz inscenizacjami teatralnymi i tanecznymi wypełni się plac Litewski w dniach 1-5 maja w ramach ?Święta Dwóch Unii?. Majówka na Litewskim to punkt centralny licznych wydarzeń, poprzez które mieszkańcy Lublina i odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli świętować 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia Warsztaty Kultury w Lublinie są na półmetku przygotowań do czerwcowych festiwali, a to oznacza, że czas zaprosić do współpracy wolontariuszy, na których czekają Noc Kultury i Wschód Kultury ? Inne Brzmienia. Ruszył nabór!

Najczęściej czytane

Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Za oszustwo odpowie 25-latek, który pracując w jednym z salonów samochodowych przywłaszczył pochodzące od klientów pieniądze. Szacuje się wstępnie, że mężczyzna na swoje konto przelał łącznie ponad 40 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
[email protected]
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
[email protected]
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)