Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Cezary Potapczuk  
dodane: 14-03-2018 16:13   |   wyświetleń: 719

Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą

Co trzeba zrobić? Jakich formalności dopełnić, aby wziąć udział w programie ERASMUS+? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, zainteresowani studiami za granicą i praktykami, mogli otrzymać podczas wydarzenia "Erasmus Day", przygotowanego przez społeczność akademicką Politechniki Lubelskiej.
Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą 
Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Studenci Politechniki mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni partnerskich na specjalnie do tego przygotowanym stoisku informacyjnym Biura Kształcenia Międzynarodowego. Mogli porozmawiać z pracownikami Biura i popróbować smakołyków z różnych regionów świata przygotowanych przez studentów zagranicznych, których, z każdym rokiem jest coraz więcej.

Studenci mieli również możliwość wysłuchania prezentacji swoich kolegów, którzy zrealizowali wyjazd na studia lub praktyki "erasmusowe" i postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wymiany.

Politechnika Lubelska bierze udział w programie Erasmus Plus od 19 lat. Co roku korzysta z niego ok. 100 studentów, którzy najczęściej wyjeżdżają do Hiszpanii, Niemiec, czy Włoch. Erasmus Day organizowany jest po raz trzeci, praktyka pokazuje, że jest to wydarzenie potrzebne, studenci mają wiele pytań, dotyczących wymagań. Wyjazdy cieszą się popularnością, bo dają wiele korzyści.

- Młodzi ludzie zdobywają cenne kontakty, doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym, otwierają się na świat, inne kultury i ludzi - mówi rzecznik lubelskiej uczelni technicznej Iwona Czajkowska Deneka.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41