Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Cezary Potapczuk  
dodane: 14-03-2018 16:13   |   wyświetleń: 540

Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą

Co trzeba zrobić? Jakich formalności dopełnić, aby wziąć udział w programie ERASMUS+? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, zainteresowani studiami za granicą i praktykami, mogli otrzymać podczas wydarzenia "Erasmus Day", przygotowanego przez społeczność akademicką Politechniki Lubelskiej.
Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą 
Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Studenci Politechniki mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni partnerskich na specjalnie do tego przygotowanym stoisku informacyjnym Biura Kształcenia Międzynarodowego. Mogli porozmawiać z pracownikami Biura i popróbować smakołyków z różnych regionów świata przygotowanych przez studentów zagranicznych, których, z każdym rokiem jest coraz więcej.

Studenci mieli również możliwość wysłuchania prezentacji swoich kolegów, którzy zrealizowali wyjazd na studia lub praktyki "erasmusowe" i postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wymiany.

Politechnika Lubelska bierze udział w programie Erasmus Plus od 19 lat. Co roku korzysta z niego ok. 100 studentów, którzy najczęściej wyjeżdżają do Hiszpanii, Niemiec, czy Włoch. Erasmus Day organizowany jest po raz trzeci, praktyka pokazuje, że jest to wydarzenie potrzebne, studenci mają wiele pytań, dotyczących wymagań. Wyjazdy cieszą się popularnością, bo dają wiele korzyści.

- Młodzi ludzie zdobywają cenne kontakty, doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym, otwierają się na świat, inne kultury i ludzi - mówi rzecznik lubelskiej uczelni technicznej Iwona Czajkowska Deneka.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)