Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

 
dodane: 22-02-2018 21:24   |   wyświetleń: 747

Dzień Walki z Depresją

Od siedemnastu lat 23 lutego obchodzony jest w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Dzień Walki z Depresjąfot. Internet 

Osamotnienie w dobie globalizacji, wysokie tempo życia, niespełnione marzenia i rozwiane nadzieje, presje społeczne i rosnące oczekiwania, którym ciężko sprostać... Przyczyny smutku i przygnębienia można wyliczać długo. Jednak ich zlekceważenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia na temat depresji są przerażające, a rokowania co do przyszłości choroby napawają niepokojem. Szacuje się, że na depresję cierpi aż 10% populacji świata, a do 2020 roku stanie się ona
drugim najczęstszym po chorobach sercowych problemem zdrowotnym. Statystyki sprzedaży leków antydepresyjnych pozwalają stwierdzić, że aż milion trzysta tysięcy Polaków zażywa dziennie antydepresanty. Należy jednak pamiętać, że liczba ta nie jest tożsama z liczbą chorych - prawdopodobnie mniej niż 10% dotkniętych decyduje się na leczenie farmakologiczne lub poprzez psychoterapię.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją stanowi nie tylko okazję do refleksji na temat problemu w ujęciu globalnym. Powinien być przede wszystkim impulsem do działania dla osób, które u siebie lub u swoich bliskich zauważają niepokojące objawy, mogące świadczyć o zagrożeniu depresją.

Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie zaprasza jutro (23 lutego) w godzinach 16:15-16:45 na bezpłatne warsztaty w nurcie mindfulness i ćwiczenia uważności. Warsztat poprowadzi Aleksandra Szepietowska-Ilach - psycholog i psychoterapeuta. Telefoniczne zapisy pod numerem:
81 740 24 14

Psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej będą dyżurować do soboty w godzinach 9:00-18:00 przy ul. Czechowskiej 42/4 w Lublinie. Na bezpłatne konsultacje zaproszone są wszystkie osoby, które martwią się swoim stanem psychicznym, nie radzą sobie z codziennymi trudnościami, nie potrafią czerpać satysfakcji i radości z życia. Terapeuci czekają także na rodziców, martwiących się o swoje nastoletnie dzieci i ich burzliwy sposób dorastania.

O tym, dlaczego nie wolno bagatelizować problemu depresji wśród nastolatków pisaliśmy w artykule Depresja. Choroba coraz częściej występująca u dzieci i młodzieży.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)