Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 22-02-2018 21:24   |   wyświetleń: 655

Dzień Walki z Depresją

Od siedemnastu lat 23 lutego obchodzony jest w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Dzień Walki z Depresjąfot. Internet 

Osamotnienie w dobie globalizacji, wysokie tempo życia, niespełnione marzenia i rozwiane nadzieje, presje społeczne i rosnące oczekiwania, którym ciężko sprostać... Przyczyny smutku i przygnębienia można wyliczać długo. Jednak ich zlekceważenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia na temat depresji są przerażające, a rokowania co do przyszłości choroby napawają niepokojem. Szacuje się, że na depresję cierpi aż 10% populacji świata, a do 2020 roku stanie się ona
drugim najczęstszym po chorobach sercowych problemem zdrowotnym. Statystyki sprzedaży leków antydepresyjnych pozwalają stwierdzić, że aż milion trzysta tysięcy Polaków zażywa dziennie antydepresanty. Należy jednak pamiętać, że liczba ta nie jest tożsama z liczbą chorych - prawdopodobnie mniej niż 10% dotkniętych decyduje się na leczenie farmakologiczne lub poprzez psychoterapię.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją stanowi nie tylko okazję do refleksji na temat problemu w ujęciu globalnym. Powinien być przede wszystkim impulsem do działania dla osób, które u siebie lub u swoich bliskich zauważają niepokojące objawy, mogące świadczyć o zagrożeniu depresją.

Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie zaprasza jutro (23 lutego) w godzinach 16:15-16:45 na bezpłatne warsztaty w nurcie mindfulness i ćwiczenia uważności. Warsztat poprowadzi Aleksandra Szepietowska-Ilach - psycholog i psychoterapeuta. Telefoniczne zapisy pod numerem:
81 740 24 14

Psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej będą dyżurować do soboty w godzinach 9:00-18:00 przy ul. Czechowskiej 42/4 w Lublinie. Na bezpłatne konsultacje zaproszone są wszystkie osoby, które martwią się swoim stanem psychicznym, nie radzą sobie z codziennymi trudnościami, nie potrafią czerpać satysfakcji i radości z życia. Terapeuci czekają także na rodziców, martwiących się o swoje nastoletnie dzieci i ich burzliwy sposób dorastania.

O tym, dlaczego nie wolno bagatelizować problemu depresji wśród nastolatków pisaliśmy w artykule Depresja. Choroba coraz częściej występująca u dzieci i młodzieży.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)