Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

 
dodane: 22-02-2018 21:24   |   wyświetleń: 797

Dzień Walki z Depresją

Od siedemnastu lat 23 lutego obchodzony jest w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Dzień Walki z Depresjąfot. Internet 

Osamotnienie w dobie globalizacji, wysokie tempo życia, niespełnione marzenia i rozwiane nadzieje, presje społeczne i rosnące oczekiwania, którym ciężko sprostać... Przyczyny smutku i przygnębienia można wyliczać długo. Jednak ich zlekceważenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia na temat depresji są przerażające, a rokowania co do przyszłości choroby napawają niepokojem. Szacuje się, że na depresję cierpi aż 10% populacji świata, a do 2020 roku stanie się ona
drugim najczęstszym po chorobach sercowych problemem zdrowotnym. Statystyki sprzedaży leków antydepresyjnych pozwalają stwierdzić, że aż milion trzysta tysięcy Polaków zażywa dziennie antydepresanty. Należy jednak pamiętać, że liczba ta nie jest tożsama z liczbą chorych - prawdopodobnie mniej niż 10% dotkniętych decyduje się na leczenie farmakologiczne lub poprzez psychoterapię.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją stanowi nie tylko okazję do refleksji na temat problemu w ujęciu globalnym. Powinien być przede wszystkim impulsem do działania dla osób, które u siebie lub u swoich bliskich zauważają niepokojące objawy, mogące świadczyć o zagrożeniu depresją.

Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie zaprasza jutro (23 lutego) w godzinach 16:15-16:45 na bezpłatne warsztaty w nurcie mindfulness i ćwiczenia uważności. Warsztat poprowadzi Aleksandra Szepietowska-Ilach - psycholog i psychoterapeuta. Telefoniczne zapisy pod numerem:
81 740 24 14

Psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej będą dyżurować do soboty w godzinach 9:00-18:00 przy ul. Czechowskiej 42/4 w Lublinie. Na bezpłatne konsultacje zaproszone są wszystkie osoby, które martwią się swoim stanem psychicznym, nie radzą sobie z codziennymi trudnościami, nie potrafią czerpać satysfakcji i radości z życia. Terapeuci czekają także na rodziców, martwiących się o swoje nastoletnie dzieci i ich burzliwy sposób dorastania.

O tym, dlaczego nie wolno bagatelizować problemu depresji wśród nastolatków pisaliśmy w artykule Depresja. Choroba coraz częściej występująca u dzieci i młodzieży.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa
Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty audiowizualne, kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa.
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za ...
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za reformę oświaty Największe polskie miasta wzywają rząd do zwrotu środków finansowych za skutki reformy oświaty. We wtorek, 21 maja, samorządowcy złożyli w Ministerstwie Finansów wezwania do zapłaty na łączną kwotę ponad 103 mln zł.
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca ...
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą połączoną z udziałem w międzynarodowych Targach Mody ?Modefabriek ? Amsterdam Fashion Trade Event? w Amsterdamie, Holandia
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka ...
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy ...
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)