Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:28   |   wyświetleń: 39

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 10-12 maja w całym województwie odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Akcja, w której beneficjenci otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Tegoroczne obchody DOFE połączone były ze świętowaniem 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Dni Otwarte Funduszy Europejskichfot. Lubelskie.pl 

Szereg atrakcji czekało na mieszkańców województwa lubelskiego. Mieliśmy okazję spędzić weekend majowy na wodnej majówce w Jelonku, lub poczuć styl w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W Kraśniku czekał na nas dzień strażaka a w Janowie Lubelskim mogliśmy zostać uczestnikiem wycieczki terenowej „Tokuj z głuszcem”. Najwięcej wydarzeń czekało na nas w Lublinie. Chętni mogli wziąć udział w zwiedzaniu multimedialnej wystawy historycznej „Więźniowie Majdanka”, w wycieczce edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej czy też zobaczyć Wytwórnie Smakowitości – PiecZone. 

Wielki finał miał miejsce na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 12 maja. Podczas rodzinnego pikniku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć pokazy tańca w wykonaniu zespołu tańca ze szkoły BP Dance, Lubelskich Czaderek, grupy tanecznej ze szkoły tańca ATP, zespołu FUX z MOK Świdnik oraz Szkoły tańca Casa de la Danza Konrada Dąbskiego z animacjami. Były także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz Akademii Karate Daniela Iwanka. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w strefie gier i zabaw zlokalizowanych w Parku Saskim. 

Niewątpliwie największą atrakcją były wieczorne koncerty zaproszonych gwiazd Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak. 

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały weekend. Już dzisiaj zapraszamy za rok!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)