Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:28   |   wyświetleń: 67

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 10-12 maja w całym województwie odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Akcja, w której beneficjenci otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Tegoroczne obchody DOFE połączone były ze świętowaniem 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Dni Otwarte Funduszy Europejskichfot. Lubelskie.pl 

Szereg atrakcji czekało na mieszkańców województwa lubelskiego. Mieliśmy okazję spędzić weekend majowy na wodnej majówce w Jelonku, lub poczuć styl w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W Kraśniku czekał na nas dzień strażaka a w Janowie Lubelskim mogliśmy zostać uczestnikiem wycieczki terenowej „Tokuj z głuszcem”. Najwięcej wydarzeń czekało na nas w Lublinie. Chętni mogli wziąć udział w zwiedzaniu multimedialnej wystawy historycznej „Więźniowie Majdanka”, w wycieczce edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej czy też zobaczyć Wytwórnie Smakowitości – PiecZone. 

Wielki finał miał miejsce na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 12 maja. Podczas rodzinnego pikniku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć pokazy tańca w wykonaniu zespołu tańca ze szkoły BP Dance, Lubelskich Czaderek, grupy tanecznej ze szkoły tańca ATP, zespołu FUX z MOK Świdnik oraz Szkoły tańca Casa de la Danza Konrada Dąbskiego z animacjami. Były także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz Akademii Karate Daniela Iwanka. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w strefie gier i zabaw zlokalizowanych w Parku Saskim. 

Niewątpliwie największą atrakcją były wieczorne koncerty zaproszonych gwiazd Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak. 

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały weekend. Już dzisiaj zapraszamy za rok!

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41