Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

 
dodane: 19-04-2018 16:09   |   wyświetleń: 657

Dążąc do harmonii z naturą

22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dążąc do harmonii z naturą fot. internet 
Z inicjatywą dnia poświęconego Ziemi po raz pierwszy wyszedł amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO w 1969 r. Pierwsza akcja w ramach obchodów odbyła się już następnego roku, ale dopiero 2009 przybrała charakter ogólnoświatowy. Zgodnie z założeniami, podjętymi wówczas na zgromadzeniu ONZ, datę święta wyznaczono na 22 kwietnia - dzień równonocy wiosennej (na półkuli południowej - jesiennej). Celem dnia jest promowanie stylu życia w harmonii z naturą, aby osiągnąć globalną równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz jedenasty organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z jubileuszowymi, dziesiątymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Goście będą mogli podziwiać pięć wystaw fotograficznych oraz wysłuchać sześciu wykładów, dotyczących m.in. tajemniczego ludu Indian Q'ero, roli plastiku w naszej epoce, czy polskich bagien. Program przewiduje także warsztaty, quizy oraz konkursy.

W ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie jutro (20 kwietnia) o godz. 10:40 odbędzie się ekologiczna lekcja pokazowa dla dzieci klas I-III. - Nauka będzie miała interdyscyplinarną formę, przyjemną wizualnie i ciekawą dla młodego odbiorcy - zachęca Danuta Olczyk. - W jej trakcie dzieci dowiedzą się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Przeprowadzą także różne eksperymenty i doświadczenia poprowadzone przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Radka Brzózkę.

Tradycyjny ekologiczny spływ kajakowy, połączony ze zbieraniem śmieci, odbędzie się tego roku wyjątkowo później, bo dopiero w weekend po Majówce. Chętni mogą zgłaszać swój udział i dokonywać rezerwacji już teraz. Zapisy pod numerem: 660 826 302.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)