Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

 
dodane: 19-04-2018 16:09   |   wyświetleń: 965

Dążąc do harmonii z naturą

22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dążąc do harmonii z naturą fot. internet 
Z inicjatywą dnia poświęconego Ziemi po raz pierwszy wyszedł amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO w 1969 r. Pierwsza akcja w ramach obchodów odbyła się już następnego roku, ale dopiero 2009 przybrała charakter ogólnoświatowy. Zgodnie z założeniami, podjętymi wówczas na zgromadzeniu ONZ, datę święta wyznaczono na 22 kwietnia - dzień równonocy wiosennej (na półkuli południowej - jesiennej). Celem dnia jest promowanie stylu życia w harmonii z naturą, aby osiągnąć globalną równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz jedenasty organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z jubileuszowymi, dziesiątymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Goście będą mogli podziwiać pięć wystaw fotograficznych oraz wysłuchać sześciu wykładów, dotyczących m.in. tajemniczego ludu Indian Q'ero, roli plastiku w naszej epoce, czy polskich bagien. Program przewiduje także warsztaty, quizy oraz konkursy.

W ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie jutro (20 kwietnia) o godz. 10:40 odbędzie się ekologiczna lekcja pokazowa dla dzieci klas I-III. - Nauka będzie miała interdyscyplinarną formę, przyjemną wizualnie i ciekawą dla młodego odbiorcy - zachęca Danuta Olczyk. - W jej trakcie dzieci dowiedzą się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Przeprowadzą także różne eksperymenty i doświadczenia poprowadzone przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Radka Brzózkę.

Tradycyjny ekologiczny spływ kajakowy, połączony ze zbieraniem śmieci, odbędzie się tego roku wyjątkowo później, bo dopiero w weekend po Majówce. Chętni mogą zgłaszać swój udział i dokonywać rezerwacji już teraz. Zapisy pod numerem: 660 826 302.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41