Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

 
dodane: 19-04-2018 16:09   |   wyświetleń: 614

Dążąc do harmonii z naturą

22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dążąc do harmonii z naturą fot. internet 
Z inicjatywą dnia poświęconego Ziemi po raz pierwszy wyszedł amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO w 1969 r. Pierwsza akcja w ramach obchodów odbyła się już następnego roku, ale dopiero 2009 przybrała charakter ogólnoświatowy. Zgodnie z założeniami, podjętymi wówczas na zgromadzeniu ONZ, datę święta wyznaczono na 22 kwietnia - dzień równonocy wiosennej (na półkuli południowej - jesiennej). Celem dnia jest promowanie stylu życia w harmonii z naturą, aby osiągnąć globalną równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz jedenasty organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z jubileuszowymi, dziesiątymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Goście będą mogli podziwiać pięć wystaw fotograficznych oraz wysłuchać sześciu wykładów, dotyczących m.in. tajemniczego ludu Indian Q'ero, roli plastiku w naszej epoce, czy polskich bagien. Program przewiduje także warsztaty, quizy oraz konkursy.

W ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie jutro (20 kwietnia) o godz. 10:40 odbędzie się ekologiczna lekcja pokazowa dla dzieci klas I-III. - Nauka będzie miała interdyscyplinarną formę, przyjemną wizualnie i ciekawą dla młodego odbiorcy - zachęca Danuta Olczyk. - W jej trakcie dzieci dowiedzą się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Przeprowadzą także różne eksperymenty i doświadczenia poprowadzone przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Radka Brzózkę.

Tradycyjny ekologiczny spływ kajakowy, połączony ze zbieraniem śmieci, odbędzie się tego roku wyjątkowo później, bo dopiero w weekend po Majówce. Chętni mogą zgłaszać swój udział i dokonywać rezerwacji już teraz. Zapisy pod numerem: 660 826 302.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)