Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 19-04-2018 16:09   |   wyświetleń: 528

Dążąc do harmonii z naturą

22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dążąc do harmonii z naturą fot. internet 
Z inicjatywą dnia poświęconego Ziemi po raz pierwszy wyszedł amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO w 1969 r. Pierwsza akcja w ramach obchodów odbyła się już następnego roku, ale dopiero 2009 przybrała charakter ogólnoświatowy. Zgodnie z założeniami, podjętymi wówczas na zgromadzeniu ONZ, datę święta wyznaczono na 22 kwietnia - dzień równonocy wiosennej (na półkuli południowej - jesiennej). Celem dnia jest promowanie stylu życia w harmonii z naturą, aby osiągnąć globalną równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz jedenasty organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z jubileuszowymi, dziesiątymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Goście będą mogli podziwiać pięć wystaw fotograficznych oraz wysłuchać sześciu wykładów, dotyczących m.in. tajemniczego ludu Indian Q'ero, roli plastiku w naszej epoce, czy polskich bagien. Program przewiduje także warsztaty, quizy oraz konkursy.

W ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie jutro (20 kwietnia) o godz. 10:40 odbędzie się ekologiczna lekcja pokazowa dla dzieci klas I-III. - Nauka będzie miała interdyscyplinarną formę, przyjemną wizualnie i ciekawą dla młodego odbiorcy - zachęca Danuta Olczyk. - W jej trakcie dzieci dowiedzą się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Przeprowadzą także różne eksperymenty i doświadczenia poprowadzone przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Radka Brzózkę.

Tradycyjny ekologiczny spływ kajakowy, połączony ze zbieraniem śmieci, odbędzie się tego roku wyjątkowo później, bo dopiero w weekend po Majówce. Chętni mogą zgłaszać swój udział i dokonywać rezerwacji już teraz. Zapisy pod numerem: 660 826 302.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)