Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Cezary Potapczuk  
dodane: 07-06-2018 15:39   |   wyświetleń: 857

Czarna perspektywa funduszy unijnych

Aż o 23 procent mniej Polska otrzyma z funduszy Unii Europejskiej w ramach perspektywy budżetowej 2021-2027.
Czarna perspektywa funduszy unijnychfot. Rafał Januszczak 
Aż o 23 procent mniej Polska otrzyma z funduszy Unii Europejskiej w ramach perspektywy budżetowej 2021-2027.
-To oczywiście wstępna propozycja, ale szanse na wywalczenie lepszych warunków są iluzoryczne –ostrzegał w czwartek w Lublinie szef regionalnych struktur PSL, europoseł Krzysztof Hetman .

-Mimo brexitu budżet będzie większy, ponieważ państwa członkowskie zapłacą wyższą składkę – podkreślił polityk PSL. Przestrzegł jednocześnie, że pieniędzy może być jeszcze mniej niż zakłada wstępna propozycja. Krzysztof Hetman przypomniał negocjacje dotyczące perspektywy 2014 – 2020. Wtedy dla Polski przygotowano 92 mld euro, po negocjacjach z koperty przygotowanej dla Warszawy zniknęło aż  10 mld.
Teraz może być jeszcze gorzej, bo nasza pozycja negocjacyjna jest dużo słabsza. Poza tym poważnym błędem obecnej ekipy, zdaniem Hetmana był fakt upierania się, aby wysokość wypłaty z unijnej kasy uzależnić od PKB.

-Mniej pieniędzy w nadchodzącej perspektywie oznacza wstrzymanie wielu inwestycji. To co było możliwe w obecnej perspektywie, po roku 21, będzie niewykonalne. Nie będzie pieniędzy na drogi, na przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii, na budowanie konkurencyjności naszych firm. To z kolei oznacza wzrost bezrobocia – ostrzegał Krzysztof Hetman.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)