Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Cezary Potapczuk  
dodane: 07-06-2018 15:39   |   wyświetleń: 912

Czarna perspektywa funduszy unijnych

Aż o 23 procent mniej Polska otrzyma z funduszy Unii Europejskiej w ramach perspektywy budżetowej 2021-2027.
Czarna perspektywa funduszy unijnychfot. Rafał Januszczak 
Aż o 23 procent mniej Polska otrzyma z funduszy Unii Europejskiej w ramach perspektywy budżetowej 2021-2027.
-To oczywiście wstępna propozycja, ale szanse na wywalczenie lepszych warunków są iluzoryczne –ostrzegał w czwartek w Lublinie szef regionalnych struktur PSL, europoseł Krzysztof Hetman .

-Mimo brexitu budżet będzie większy, ponieważ państwa członkowskie zapłacą wyższą składkę – podkreślił polityk PSL. Przestrzegł jednocześnie, że pieniędzy może być jeszcze mniej niż zakłada wstępna propozycja. Krzysztof Hetman przypomniał negocjacje dotyczące perspektywy 2014 – 2020. Wtedy dla Polski przygotowano 92 mld euro, po negocjacjach z koperty przygotowanej dla Warszawy zniknęło aż  10 mld.
Teraz może być jeszcze gorzej, bo nasza pozycja negocjacyjna jest dużo słabsza. Poza tym poważnym błędem obecnej ekipy, zdaniem Hetmana był fakt upierania się, aby wysokość wypłaty z unijnej kasy uzależnić od PKB.

-Mniej pieniędzy w nadchodzącej perspektywie oznacza wstrzymanie wielu inwestycji. To co było możliwe w obecnej perspektywie, po roku 21, będzie niewykonalne. Nie będzie pieniędzy na drogi, na przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii, na budowanie konkurencyjności naszych firm. To z kolei oznacza wzrost bezrobocia – ostrzegał Krzysztof Hetman.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41