Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 08-06-2018 13:09   |   wyświetleń: 1402
Data wydarzenia: 08.06.2018 do 10.06.2018

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Lublin na weekend - wśród wielu wydarzeń kulturalnych i imprez na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy propozycje dla dzieci, dorosłych, studentów i seniorów.
Co wydarzy się w weekend w Lublinie?fot. ES 
Muzyka:

Koncert  -  Mateusz Roger Strzempa i Hash Cookie

O godzinie 20:00 na Moście Kultury zagra dzisiaj dla nas Mateusz Roger Strzempa – muzyk, który wykonuje m.in.  funky, groove, jazz, poezję śpiewaną i... bajki Disneya. Artyście towarzyszyć będzie grupa Hash Cookie grająca akustyczny indie-pop. Wstęp wolny.

Koncert Backbeat
09.06 o godz. 20:00 na Moście Kultury odbędzie się Koncert Backbeat.
- Wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’rollem w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę – tak opisują zespół organizatorzy. Wstęp wolny.

Wyśpiewać Poezję
Centrum Kultury zaprasza na przegląd poezji śpiewanej, który odbędzie się 09.06, o godzinie 10:00. W przeglądzie wezmą udział soliści, zespoły wokalne z Lublina i województwa lubelskiego. Uczestnicy zaprezentują po dwa utwory, które następnie ocenią jurorzy. Wstęp wolny.

Teatr:

Świętoszek – premiera
Dzisiaj w Teatrze im. Juliusza Osterwy będzie miała miejsce wyczekiwana premiera. Po ponadczasową komedię Moliera - "Świętoszek" sięgnął reżyser Remigiusz Brzyk. Premiera odbędzie się o godzinie 19:00. Spektakle będą wystawiane do 15 czerwca. Bilety w cenie 10 – 45 zł.

„WinyLOVE Story” w Teatrze Muzycznym
„WinyLOVE Story” to widowisko muzyczne w reżyserii Urszuli Lewartowicz, osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. Spektakle odbędą się 09.06, o godzinie 18:00 oraz 10.06, o godzinie 17:00. Bilety w cenie 52 – 70 zł.

„Przybora na 102”: Magda Umer i MUMIO
Teatr Stary zaprasza 09.06, o godzinie 19:00 na „Przybora na 102”. Spektakl miał premierę w Och-Teatrze w grudniu 2017 r., w związku ze 102 rocznicą urodzin Jeremiego Przybory. Po spektaklu rozmowa z twórcami. Bielty w cenie 15- 100 zł.

Film:

Klub Filmowy Seniora
Kino „Bajka” zaprasza na Projekcję filmu „Zimna wojna”, który w Cannes 2018 otrzymał nagrodę za reżyserię. Wszystko w ramach Lubelskich Dnia Seniora. Seans odbędzie się 09.06 o godzinie 10:00. Cena biletu: 12 zł. Przed seansem przewidziano wiosenny poczęstunek.

12. Węgierska Wiosna Filmowa
Jeszcze dzisiaj i jutro w Chatce Żaka trwa 12. Węgierska Wiosna Filmowa. Prezentowane są filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe. Bilety w cenie 10-12 zł. Program:

8.06.2018 | 19:30
1945, reż. Ferenc Török, Węgry 2017 (91 min)
AKCJA KAMIEŃ, reż. Barnabás Tóth, Węgry 2017 (19 min)

9.06.2018 | 19:30
W PĘTLI, reż. Isti Madarász, Węgry 2016 (95 min)
ZABAWA W CHOWANEGO, reż. Benö Gábor Baranyi, Węgry 2017 (14 min)

Kino Perła
Już dzisiaj rusza nowy sezon w kinie plenerowym Perły, przy Bernardyńskiej 15. Wszystkie seanse są darmowe i rozpoczynają się ok. godziny 21:00. Dzisiaj w programie norweski horror „Zombie SS”, w sobotę zdobywca 4 orłów – film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”, a w niedzielę komedia „Złe mamuśki” z Milą Kunis w roli głównej.

Dla dzieci:

Sztuka w pralce 
Na Moście Kultury 09.06, o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy zajęć poznają daną epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki. Wstęp bezpłatny.

Źródło - warsztaty
Z kolei 10.06, o godzinie 17:00 na Moście Kultury odbędą się warsztaty towarzyszące projektowi "Źródło", skierowanemu dla dzieci powyżej 6 roku życia. - Nauczymy się budować papierowe modele statków i samolotów. Sprawdzimy, który samolot jest w stanie polecieć najdalej – zachęcają organizatorzy. Wstęp bezpłatny.

Mała Muzyka w Teatrze Starym
W niedzielę, o godzinie 16:00 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie dla najmłodszych (wiek 0 – 3 lata) z cyklu „Mała Muzyka”. Są to warsztaty, w których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Bilety dla dzieci w cenie 25 zł, opiekunowie wchodzą bezpłatnie.

Co więcej?

Lubelskie Dni Seniora
Dzisiaj odbędą się ostatnie wydarzenia w ramach Lubelskich Dni Seniora. W programie między innymi bezpłatne badania i konsultacje, wystawa „Marzenia (wio)senne” w Centrum Kultury, akacja „Książka dla seniora” w Filii nr 18 MBP, przy ul. Głębokiej 8a czy potańcówka dla Seniorów w Filii nr 32 MBP, przy ul. Szaserów 13-15. Szczegóły dostępne tutaj. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Renesansu 8-10 czerwca
Już dzisiaj startuje Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Wśród atrakcji warsztaty tańca dawnego dla dorosłych i dzieci, warsztaty plastyczne i garncarskie, koncerty muzyki renesansowej, spacery historyczne, pokazy, wykłady i spektakle. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły dostępne tutaj.

Most Kultury
W Noc Kultury zainaugurował nowy sezon Most Kultury. Już w ten weekend czeka na nas wiele atrakcji. Dzisiaj o godzinie 16:30 rozpoczną się warsztaty bębniarskie - nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich. W sobotę o godz. 13:00 startuje cykl warsztatów kulinarnych „Gotowanie na dywanie”, a o godz. 17:00 odbędą się zawody bokserskie. Z kolei w niedzielę o godz. 16:00 ruszą warsztaty „masaż dla początkujących”, a o 20:00 nauka zumby. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

IV Ogólnopolska Noc Bibliotek
Już jutro odbędzie się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. W Lublinie w akcji udział biorą: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Biblioteka Politechniki Lubelskiej oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Z tej okazji w Wojewódzkiej Bibliotece odbędzie się Noc Gier Planszowych. Wydarzenie będzie trwać w godzinach 16:00 – 21:00. Wstęp bezpłatny. Program Nocy Bibliotek znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

Gala Mody Lublin Fashion 2018
Centrum Spotkania Kultur zaprasza 09.06 na  Galę Mody Lublin Fashion 2018. W trakcie wydarzenia zaprezentują się projektanci mody działający na Lubelszczyźnie, a także projektanci z Francji i Ukrainy oraz firmy, których odzież jest doceniana w świecie. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Zień – jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody. Wydarzenie potrwa od 18:00 do 21:00. Bilety w cenie 100 zł.
Tagi: Lublin, weekend, imprezy, wydarzenia, kultura

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa
Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty audiowizualne, kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa.
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za ...
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za reformę oświaty Największe polskie miasta wzywają rząd do zwrotu środków finansowych za skutki reformy oświaty. We wtorek, 21 maja, samorządowcy złożyli w Ministerstwie Finansów wezwania do zapłaty na łączną kwotę ponad 103 mln zł.
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca ...
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą połączoną z udziałem w międzynarodowych Targach Mody ?Modefabriek ? Amsterdam Fashion Trade Event? w Amsterdamie, Holandia
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka ...
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy ...
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)