Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

 
dodane: 18-05-2018 13:10   |   wyświetleń: 1027

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo ciekawie.
Co wydarzy się w weekend w Lublinie?fot. ES 
Teatr

Bal w Savoyu

„Bal w Savoyu” Paula Abrahama to operetka w III aktach. 
Historia towarzysko – miłosna, ukazująca zainteresowania międzywojennych elit w sferze wyzwalania się z wiktoriańskiej moralności. Reprezentant elit frenetycznych balujący w miejscach pełnych rozpusty. Dodatkowo okazuje się, że wybitnie uzdolniony artysta jest artystką. Dokonuje publicznego coming out’u na wielkim balu w hotelu Savoy.
Musicalowa operetka, gdzie ujmującym atutem jest imponująca liczba tańców charakterystycznych dla okresu międzywojennego (foxtrot, shimmy, tango, slow fox).
„Bal w Savoyu” to dzieło piękne artystycznie, magnetyczne i pobudzające naszą wyobraźnie.

18 i 19 maja, godzina 18:00, Scena Teatru Muzycznego w Lublinie.
Bilety w cenie 60 – 80 zł.

Pikantni- spektakl komediowy 

„Pikantni” - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga.
Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru...Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują?
Komedia Stefana Vögla jest pełna humoru słownego, błyskotliwych dialogów i ciętych ripost. Czas na refleksję na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami.
Obsada:
Doris – Barbara Kurdej-Szatan
Bea – Anna Mucha
Christoph – Mikołaj Krawczyk/Maurycy Popiel
Alex – Michał Ziembicki. 

Na dawkę śmiechu zaprasza CSK 19 maja, godzina 20:00.
Bilety w cenie 55 – 125 zł. 

Hamlet

Jak można ucywilizować roboty, jeśli nie ma czegoś takiego, jak podręcznik bycia człowiekiem? Twórcy spektaklu postanowili to sprawdzić za pomocą narzędzi teatru lalkowego. Teatr lalkowy to przestrzeń, gdzie można się poddać wodzom fantazji i wyobraźni. Zatem kim okażą się bohaterowie „Hamleta”, jeśli nie wiadomo, kim jest człowiek? 

18 maja, godzina 18:00, Teatr im. H. Ch. Andersena. Bilety w cenie 30 zł.

Dla dzieci

Warsztaty przyrodnicze poświęcone owadom zapylającym

Uczestnicy dowiedzą się, czy tylko pszczoły zapylają kwiaty, gdzie mieszkają trzmiele, czy owady rozpoznają kolory oraz wiele innych ciekawostek. Będzie także możliwość przyjrzeć się niezwykłym owadom oraz nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite. Najmłodsi oraz wszyscy chętni podczas wydarzenia wykonają wspólnie domki dla owadów, które będzie można zabrać ze sobą i powiesić w najbliższym otoczeniu.

20 maja, godzina 16:00, Rezerwat Dzikich Dzieci. Wstęp wolny.

Noc muzeów w Galerii Labirynt

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. 
Dzieci razem ze swoimi opiekunami, zwiedzą z latarkami Galerię Labirynt w ciemnościach, poznając wszystkie zakamarki. Wspólnie obejrzą wystawę edukacyjną „W tym cała sztuka”.Wykonają także prace plastyczne dotyczące tematu światła przeznaczone do oglądania w ciemności.

19 maja, godzina 19:00, Galeria Labirynt. Wstęp bezpłatny. 

Co więcej? 

Lublin Holi Festival - Święto Kolorów w Lublinie

Holi Festival Poland – największa ogólnopolska edycja imprez z kolorowymi proszkami powraca do Lublina. Wydarzenie nie ma ograniczeń wiekowych. Jest to czas, gdzie będzie można obrzucać się kolorowymi proszkami holi, bawiąc się jednocześnie przy muzyce najlepszych Dj’ów.

Na imprezie nie zabraknie:
- proszków holi- 14 kolorów;
- muzyki granej przez najlepszych Dj’ów’; 
- kolorowej waty cukrowej;
- kolorowych okularów;
- BAZOOKI CO2;
- strefy footrack’ów.

Święto kolorów odbędzie się 19 maja od godziny 16:00. Miejsce zabawy to Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Wstęp wolny. 

Dni Animacji Kultury 

Dzisiaj oficjalnie rozpoczynają się Dni Animacji Kultury, które zakończą się w niedzielę o godzinie 20:00. 
Jest to wydarzenie, gdzie tematyka atrakcji jest różnorodna, m.in.:
- warsztaty teatralne;
- warsztaty naukowe;
- występy teatralne;
- koncerty: Agnieszka Ozon, Monika Kowalczyk, MadSun, Sweed, Łukasz Jemioła;
- pokazy imuzji: Yasha Show;
- fireshow;
- pokaz filmów Piotra Krzysztofa Kamińskiego;
- warsztaty bębniarskie;
- warsztaty emisji głosu. 

W niedzielę natomiast moc atrakcji osiągnie najwyższy poziom. Organizatorzy zapraszają na:
- gry podwórkowe ( guma, klasy, rysowanie kredą );
- malowanie twarzy;
- modelowanie balonów;
- chusta Klanzy;
- bańki;
- zawody rodzinne;
- rozgrywki w gry planszowe. 

18 – 20 maja, Wydział Pedagogiki i Psychologii UMSC oraz Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram w linku. 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.
Na wolnym zatrzymali poszukiwanego sprawcę rozboju
Na wolnym zatrzymali poszukiwanego sprawcę rozboju 53-letniego mężczyznę poszukiwanego za dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj będący po służbie policjanci. Mężczyzna w marcu b.r. wtargnął do jednego z domków na ogródkach działkowych, pobił właściciela i ukradł mu sprzęt elektroniczny i dokumenty. 53-latek już wcześniej notowany był za podobne przestępstwa. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)