Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 25-05-2018 13:07   |   wyświetleń: 1016
Data wydarzenia: 25.05.2018 do 27.05.2018

Co się wydarzy w weekend w Lublinie?

Moc imprez i wydarzeń kulturalnych już w ten weekend. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie: dzieci, dorośli, studenci i seniorzy.
Co się wydarzy w weekend w Lublinie?fot. ES 
Muzyka:

Golec UOrkiestra 20 lat
Przeboje takie jak „Ściernisko”, „Słodycze” i „Pędzą konie” nie są ci obce? Hala Globus zaprasza na jubileuszowy koncert braci Golec. Artyści łączący muzykę góralską z popem, rockiem i bluesem śpiewają dla nas już od 20 lat. Miejsce i data koncertu: Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 10, 25.05, godzina 19:00. Bilety już od 51 zł

Ewa Farna - Koncert w ramach cyklu imprez NIEĆPA
Koncert Ewy Farnej, która wylansowała takie hity, jak „Ciacho”czy „Bez Łez”, odbędzie się w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA. Pierwsza część imprezy, związana z profilaktyką uzależnień rozpocznie się o 18:30. Ewa Farna zagra o godzinie 20:00 w Hali im. Zdzisława Niedzieli, przy ul. Aleje Zygmuntowskie 4, w dniu 25 maja. Bilety od 60 zł – upoważniają do wstępu na całą imprezę.

Syny w Klubie Muzycznym CSK
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert duetu - producenta „1988” oraz rapera i producenta Piernikowskiego. Artyści nawiązują do muzyki rap i hip-hop, tworząc oryginalne utwory. – Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, bo Syny to zjawisko emocjonalne – zachęcają organizatorzy. Syny zagrają 25.05 w Klubie Muzycznym CSK o godzinie 20:00. Bilety od 30 zł.

Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST
W Filharmonii Lubelskiej odbędzie się Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST. Z tej okazji na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, Robert Kabara – skrzypce, dyrygent, Kamil Tomanek – skrzypce, Aleksandra Ohar-Sprawka – wiolonczela. Koncert odbędzie się 25.05 W Filharmonii Lubelskiej o godzinie 19:00. Bilety od 20 zł.

Teatr:

„Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym
Kultowy musical w reżyserii Zbigniewa Czeskiego, na podstawie prozy Szolema Alejchema zobaczyć można w Teatrze Muzycznym. Spektakle grane są 25 i 26 maja o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60 – 80 zł.

Monodram Ewy Błaszczyk
„ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam” - taki tytuł nosi Monodram Ewy Błaszczyk. Przypomina on osobę i twórczość legendarnej włoskiej dziennikarki, reporterki i pisarki Oriany Fallaci. Monodram obejrzeć można w Teatrze Starym 26.05 o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 -70 zł.

Film:

Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Chatka Żaka zaprasza na seanse w ramach trwającego 9. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Bilety w cenie 10 – 12 zł. Plan imprezy:
  • 25.05.2018 | 19:30 | MOMO, reż. Vincent Lobelle, Sébastien Thiery, Francja 2016 (85 min)
  • 26.05.2018 | 19:30 | BARBARA, reż. Mathieu Amalric, Francja 2017 (98 min)
  • 27.05.2018 | 19:30 | CIERPLIWI PACJENCI, reż. Grand Corps Malade i Mehdi Idir, Francja 2016 (112 min)

Kino dla Seniorów
W
Filii nr 32 Miejskiej Bibliotece Publicznej  zaplanowano seans filmowy z myślą o seniorach. Wszystko w ramach cyklu „Na kłopoty... Tom Hanks”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00. Biblioteka mieści się przy ulicy Szaserów 13. Wstęp wolny.

Dla dzieci:

Wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci „Skład sztuki”
Galeria Labirynt zaprasza na wernisaż wystawy „Skład sztuki”. Dzieła zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. - Na wystawie będzie można nie tylko zobaczyć niezwykłe obiekty i rzeźby, lecz również samodzielnie zmienić formę prac, a nawet ich ułożenie! - zachęcają organizatorzy. Wernisaż odbędzie się w Galerii Labirynt, przy ulicy ks. J. Popiełuszki, 26.05, o godzinie 12.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 15.07.

Spektakl Bobo BU
W Pracowni Sztuczka odbędzie się spektakl Bobo BU, skierowany do dzieci od 6 lat oraz ich rodziców. - Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji - tłumaczą organizatorzy. Spektakl odbędzie się w Centrum Kultury 26.05, o godzinie 12:00. Bilety w cenie 10 zł.

Bajkowy Poranek Muzyczny
Pracownia Kultury Maki zaprasza na kolejną audycje z cyklu „Poranek Muzyczny”. Soliści Teatru Muzycznego wykonają kultowe bajkowe piosenki, np. "Kolorowy Wiatr" z "Pocahontas" czy "Tej historii bieg" z filmu "Piękna i Bestia". Wydarzenie odbędzie się 27.05, o godzinie 12.00, przy ul. Olchowej 8. Wstęp wolny.

„Syn Winnetou”
W ramach cyklu Filmowa niedziela w Teatrze Starym wyświetlony zostanie film „Syn Winnetou”. Produkcje obejrzeć mogą dzieci od lat 9. Seans odbędzie się 27.05, o godzinie 17:00. Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 8 zł.

Co więcej?

Wielokulturowy Lublin
Do niedzieli trwa festiwal Wielokulturowy Lublin. W planie seanse filmowe, koncerty, spacery i spotkania prezentujące różnorodne kultury, zamieszkujące nasze miasto. Szczegółowy plan dostępny jest na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Miasto Poezji
Do 26 maja Lublin zamienia się w Miasto Poezji. W programie festiwalu organizowanego przez Dom Słów znajdziemy m.in. warsztaty poezji, koncert z performatywnym czytaniem „Wojna Światów” w reżyserii Michała Turowskiego, czy wernisaż wystawy Rozdzielczości Chleba „Sukcesizm”. Pełny program festiwalu dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

KULturalia
Już dziś w ramach tego studenckiego święta odbędą się koncerty Kamp!, Myslovitz, The Dumplings oraz Voo Voo. Z kolei 26 maja na dziedzińcu Gmachu Głównego odbędzie się fireshow – niesamowite połączenie teatru, kuglarstwa, tańca i ognia.

Zlot food trucków
Z tego wydarzenia z pewnością ucieszą się miłośnicy fast foodu. Wozy z jedzeniem zaparkują pod galerią handlową Atrium Felicity 26 i 27 maja. Do spróbowania będą dania z całego świata.

Festiwal Kolorów
Najbardziej kolorowa impreza w Polsce zawita do naszego miasta 27 maja. Wśród atrakcji towarzyszących imprezie znajdziemy m.in. koncerty, konkursy z nagrodami, ogromne balony czy bazooki CO2. Szczegóły dostępne są tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa
Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty audiowizualne, kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa.
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za ...
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za reformę oświaty Największe polskie miasta wzywają rząd do zwrotu środków finansowych za skutki reformy oświaty. We wtorek, 21 maja, samorządowcy złożyli w Ministerstwie Finansów wezwania do zapłaty na łączną kwotę ponad 103 mln zł.
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca ...
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą połączoną z udziałem w międzynarodowych Targach Mody ?Modefabriek ? Amsterdam Fashion Trade Event? w Amsterdamie, Holandia
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka ...
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy ...
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)