Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 25-05-2018 13:07   |   wyświetleń: 1000
Data wydarzenia: 25.05.2018 do 27.05.2018

Co się wydarzy w weekend w Lublinie?

Moc imprez i wydarzeń kulturalnych już w ten weekend. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie: dzieci, dorośli, studenci i seniorzy.
Co się wydarzy w weekend w Lublinie?fot. ES 
Muzyka:

Golec UOrkiestra 20 lat
Przeboje takie jak „Ściernisko”, „Słodycze” i „Pędzą konie” nie są ci obce? Hala Globus zaprasza na jubileuszowy koncert braci Golec. Artyści łączący muzykę góralską z popem, rockiem i bluesem śpiewają dla nas już od 20 lat. Miejsce i data koncertu: Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 10, 25.05, godzina 19:00. Bilety już od 51 zł

Ewa Farna - Koncert w ramach cyklu imprez NIEĆPA
Koncert Ewy Farnej, która wylansowała takie hity, jak „Ciacho”czy „Bez Łez”, odbędzie się w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA. Pierwsza część imprezy, związana z profilaktyką uzależnień rozpocznie się o 18:30. Ewa Farna zagra o godzinie 20:00 w Hali im. Zdzisława Niedzieli, przy ul. Aleje Zygmuntowskie 4, w dniu 25 maja. Bilety od 60 zł – upoważniają do wstępu na całą imprezę.

Syny w Klubie Muzycznym CSK
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert duetu - producenta „1988” oraz rapera i producenta Piernikowskiego. Artyści nawiązują do muzyki rap i hip-hop, tworząc oryginalne utwory. – Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, bo Syny to zjawisko emocjonalne – zachęcają organizatorzy. Syny zagrają 25.05 w Klubie Muzycznym CSK o godzinie 20:00. Bilety od 30 zł.

Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST
W Filharmonii Lubelskiej odbędzie się Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST. Z tej okazji na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, Robert Kabara – skrzypce, dyrygent, Kamil Tomanek – skrzypce, Aleksandra Ohar-Sprawka – wiolonczela. Koncert odbędzie się 25.05 W Filharmonii Lubelskiej o godzinie 19:00. Bilety od 20 zł.

Teatr:

„Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym
Kultowy musical w reżyserii Zbigniewa Czeskiego, na podstawie prozy Szolema Alejchema zobaczyć można w Teatrze Muzycznym. Spektakle grane są 25 i 26 maja o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60 – 80 zł.

Monodram Ewy Błaszczyk
„ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam” - taki tytuł nosi Monodram Ewy Błaszczyk. Przypomina on osobę i twórczość legendarnej włoskiej dziennikarki, reporterki i pisarki Oriany Fallaci. Monodram obejrzeć można w Teatrze Starym 26.05 o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 -70 zł.

Film:

Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Chatka Żaka zaprasza na seanse w ramach trwającego 9. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Bilety w cenie 10 – 12 zł. Plan imprezy:
  • 25.05.2018 | 19:30 | MOMO, reż. Vincent Lobelle, Sébastien Thiery, Francja 2016 (85 min)
  • 26.05.2018 | 19:30 | BARBARA, reż. Mathieu Amalric, Francja 2017 (98 min)
  • 27.05.2018 | 19:30 | CIERPLIWI PACJENCI, reż. Grand Corps Malade i Mehdi Idir, Francja 2016 (112 min)

Kino dla Seniorów
W
Filii nr 32 Miejskiej Bibliotece Publicznej  zaplanowano seans filmowy z myślą o seniorach. Wszystko w ramach cyklu „Na kłopoty... Tom Hanks”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00. Biblioteka mieści się przy ulicy Szaserów 13. Wstęp wolny.

Dla dzieci:

Wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci „Skład sztuki”
Galeria Labirynt zaprasza na wernisaż wystawy „Skład sztuki”. Dzieła zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. - Na wystawie będzie można nie tylko zobaczyć niezwykłe obiekty i rzeźby, lecz również samodzielnie zmienić formę prac, a nawet ich ułożenie! - zachęcają organizatorzy. Wernisaż odbędzie się w Galerii Labirynt, przy ulicy ks. J. Popiełuszki, 26.05, o godzinie 12.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 15.07.

Spektakl Bobo BU
W Pracowni Sztuczka odbędzie się spektakl Bobo BU, skierowany do dzieci od 6 lat oraz ich rodziców. - Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji - tłumaczą organizatorzy. Spektakl odbędzie się w Centrum Kultury 26.05, o godzinie 12:00. Bilety w cenie 10 zł.

Bajkowy Poranek Muzyczny
Pracownia Kultury Maki zaprasza na kolejną audycje z cyklu „Poranek Muzyczny”. Soliści Teatru Muzycznego wykonają kultowe bajkowe piosenki, np. "Kolorowy Wiatr" z "Pocahontas" czy "Tej historii bieg" z filmu "Piękna i Bestia". Wydarzenie odbędzie się 27.05, o godzinie 12.00, przy ul. Olchowej 8. Wstęp wolny.

„Syn Winnetou”
W ramach cyklu Filmowa niedziela w Teatrze Starym wyświetlony zostanie film „Syn Winnetou”. Produkcje obejrzeć mogą dzieci od lat 9. Seans odbędzie się 27.05, o godzinie 17:00. Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 8 zł.

Co więcej?

Wielokulturowy Lublin
Do niedzieli trwa festiwal Wielokulturowy Lublin. W planie seanse filmowe, koncerty, spacery i spotkania prezentujące różnorodne kultury, zamieszkujące nasze miasto. Szczegółowy plan dostępny jest na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Miasto Poezji
Do 26 maja Lublin zamienia się w Miasto Poezji. W programie festiwalu organizowanego przez Dom Słów znajdziemy m.in. warsztaty poezji, koncert z performatywnym czytaniem „Wojna Światów” w reżyserii Michała Turowskiego, czy wernisaż wystawy Rozdzielczości Chleba „Sukcesizm”. Pełny program festiwalu dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

KULturalia
Już dziś w ramach tego studenckiego święta odbędą się koncerty Kamp!, Myslovitz, The Dumplings oraz Voo Voo. Z kolei 26 maja na dziedzińcu Gmachu Głównego odbędzie się fireshow – niesamowite połączenie teatru, kuglarstwa, tańca i ognia.

Zlot food trucków
Z tego wydarzenia z pewnością ucieszą się miłośnicy fast foodu. Wozy z jedzeniem zaparkują pod galerią handlową Atrium Felicity 26 i 27 maja. Do spróbowania będą dania z całego świata.

Festiwal Kolorów
Najbardziej kolorowa impreza w Polsce zawita do naszego miasta 27 maja. Wśród atrakcji towarzyszących imprezie znajdziemy m.in. koncerty, konkursy z nagrodami, ogromne balony czy bazooki CO2. Szczegóły dostępne są tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)