Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Bartosz Leśkiewicz  / ES
dodane: 24-05-2018 12:14   |   wyświetleń: 1143

Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO]

Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane.
Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO]fot. Michał Abramek 
Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane. 

-Pierwszy raz w historii doszło do przerwania obrad. Jestem przewodniczącym od trzech kadencji i pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem, jest mi bardzo przykro z tego powodu – powiedział przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Radni Lublina mieli dzisiaj debatować nad poprawkami do studium zagospodarowania przestrzennego, w tym dotyczących czterech terenów działkowych w Lublinie, a w szczególności ogrodu położonego na Górkach Czechowskich. Na sesji zjawili się też mieszkańcy, żeby – jak sami podkreślali – bronić swoich interesów przed decyzjami władz miasta. Działkowicze obawiają się, że obywatelski projekt uchwały i poprawki przez nich zgłoszone nie zostaną uwzględnione, co dałoby zielone światło deweloperom, chcącym w przyszłości inwestować na tych terenach. 
Mieszkańcy, w atmosferze okrzyków zajęli środek sali, żądając od prezydenta Krzysztofa Żuka zamieszczenia w planie obrad, zapisów chroniących ogrody działkowe i tereny zielone.

-Gwarantuje Państwu, że taki zapis się znajdzie. Obiecałem to już Państwu, podczas konsultacji – zapewniał prezydent.

Jak dotąd odbyło się już sześć konsultacji z mieszkańcami w sprawie studium. Podczas nich zgłaszano obawy o tereny zielone miasta. Lublinianie chcą realnej ochrony w postaci przepisów, dotyczących przede wszystkim ogrodów działkowych.

W wyniku trwającego blisko 2 godziny zamieszania punkt dotyczący studium został zdjęty z obrad. Na wniosek mieszkańców i przewodniczącego Rady zostanie zwołana oddzielna, nadzwyczajna sesja poświęcona tej sprawie.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)