Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Bartosz Leśkiewicz  / ES
dodane: 24-05-2018 12:14   |   wyświetleń: 1214

Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO]

Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane.
Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO]fot. Michał Abramek 
Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane. 

-Pierwszy raz w historii doszło do przerwania obrad. Jestem przewodniczącym od trzech kadencji i pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem, jest mi bardzo przykro z tego powodu – powiedział przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Radni Lublina mieli dzisiaj debatować nad poprawkami do studium zagospodarowania przestrzennego, w tym dotyczących czterech terenów działkowych w Lublinie, a w szczególności ogrodu położonego na Górkach Czechowskich. Na sesji zjawili się też mieszkańcy, żeby – jak sami podkreślali – bronić swoich interesów przed decyzjami władz miasta. Działkowicze obawiają się, że obywatelski projekt uchwały i poprawki przez nich zgłoszone nie zostaną uwzględnione, co dałoby zielone światło deweloperom, chcącym w przyszłości inwestować na tych terenach. 
Mieszkańcy, w atmosferze okrzyków zajęli środek sali, żądając od prezydenta Krzysztofa Żuka zamieszczenia w planie obrad, zapisów chroniących ogrody działkowe i tereny zielone.

-Gwarantuje Państwu, że taki zapis się znajdzie. Obiecałem to już Państwu, podczas konsultacji – zapewniał prezydent.

Jak dotąd odbyło się już sześć konsultacji z mieszkańcami w sprawie studium. Podczas nich zgłaszano obawy o tereny zielone miasta. Lublinianie chcą realnej ochrony w postaci przepisów, dotyczących przede wszystkim ogrodów działkowych.

W wyniku trwającego blisko 2 godziny zamieszania punkt dotyczący studium został zdjęty z obrad. Na wniosek mieszkańców i przewodniczącego Rady zostanie zwołana oddzielna, nadzwyczajna sesja poświęcona tej sprawie.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41