Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 14-05-2018 16:05   |   wyświetleń: 1510

65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO]

Trwa świętowanie wielkiego jubileuszu Politechniki Lubelskiej. Za nami 65 lat historii technicznej uczelni. W 1965 roku Wieczorowa Szkoła Inżynierska przekształciła się w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.
65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO]fot. pollub.pl 
Uczelnia powstała w 1953 roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska, która w 1965 roku została przekształcona w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.

Politechnika Lubelska jest jedną z pięciu uczelni państwowych w Lublinie i jako jedyna posiada profil techniczny. Na uczelni znajduje się sześć wydziałów, które prowadzą badania naukowe związane z rozwojem konstrukcji i najnowszych technologii, ochroną środowiska czy oszczędnością materiałów oraz energii. Do tej pory uczelnię skończyło ponad 40 tys. absolwentów.

Dziś w ramach obchodów 65-lecia, na Wydziale Inżynierii Środowiska odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Otrzymali go trzej naukowcy: Klaudiusz Lenik z Katedry Podstaw Techniki PL za osiągnięcia w inżynierii materiałowej i produkcyjnej, Ybin Ying - Rektor Uniwersytetu Zhejiang. Jego zainteresowania naukowe opierają się na nieinwazyjnych technologiach czujników do oceny jakości i bezpieczeństwa produktów rolniczych oraz robotów funkcjonujących w bioprodukcji. Ostatnim uhonorowanym jest Young Guan Zhu - prof. biogeochemii, gleboznawstwa oraz Dyrektor Generalny Instytutu Środowiska Miejskiego Chińskiej Akademii Nauk. Nasza redakcja odwiedziła dziś Rektora PL - prof. Piotra Kacejko, który udzielił wywiadu w związku z jubileuszem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości 65-lecia oraz wyręczenia  tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41