Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Rafał Januszczak  / ES
dodane: 14-05-2018 16:05   |   wyświetleń: 1146

65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO]

Trwa świętowanie wielkiego jubileuszu Politechniki Lubelskiej. Za nami 65 lat historii technicznej uczelni. W 1965 roku Wieczorowa Szkoła Inżynierska przekształciła się w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.
65 lat Politechniki Lubelskiej [WIDEO]fot. pollub.pl 
Uczelnia powstała w 1953 roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska, która w 1965 roku została przekształcona w Wyższą Szkołę Inżynierską, a w wyniku rozporządzenia z 1 sierpnia 1977 r. w Politechnikę Lubelską.

Politechnika Lubelska jest jedną z pięciu uczelni państwowych w Lublinie i jako jedyna posiada profil techniczny. Na uczelni znajduje się sześć wydziałów, które prowadzą badania naukowe związane z rozwojem konstrukcji i najnowszych technologii, ochroną środowiska czy oszczędnością materiałów oraz energii. Do tej pory uczelnię skończyło ponad 40 tys. absolwentów.

Dziś w ramach obchodów 65-lecia, na Wydziale Inżynierii Środowiska odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Otrzymali go trzej naukowcy: Klaudiusz Lenik z Katedry Podstaw Techniki PL za osiągnięcia w inżynierii materiałowej i produkcyjnej, Ybin Ying - Rektor Uniwersytetu Zhejiang. Jego zainteresowania naukowe opierają się na nieinwazyjnych technologiach czujników do oceny jakości i bezpieczeństwa produktów rolniczych oraz robotów funkcjonujących w bioprodukcji. Ostatnim uhonorowanym jest Young Guan Zhu - prof. biogeochemii, gleboznawstwa oraz Dyrektor Generalny Instytutu Środowiska Miejskiego Chińskiej Akademii Nauk. Nasza redakcja odwiedziła dziś Rektora PL - prof. Piotra Kacejko, który udzielił wywiadu w związku z jubileuszem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości 65-lecia oraz wyręczenia  tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)