Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

ES
dodane: 07-05-2018 15:41   |   wyświetleń: 988

6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 maja

Już w najbliższą niedzielę pobiegnie 6. Maraton Lubelski.
6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 majafot. maraton.lublin.eu 
Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat oraz zapisać się przez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. Każdy zawodnik startujący musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów. Warunkiem weryfikacji i wydania pakietu startowego jest okazanie ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i datę urodzenia.

Głównym celem 6. Maratonu Lubelskiego jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja Lublina jako miejsca przyjaznego ludziom aktywnym czy propagowanie idei wolontariatu sportowego.

Maratończycy ruszą o godzinie 9:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego. Następnie pobiegną: al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca '80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycką, ul. Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim, potem podwójną pętlą po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Po przebiegnięciu tego etapu z tamy nad Zalewem Zemborzyckim uczestnicy wybiegną na ostatnią prostą - ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy do Mostu Kultury, z którego al. Zygmuntowskimi wbiegniemy na bieżnię Stadionu Lekkoatletycznego, gdzie znajdować się będzie meta biegu.

Długość trasy wynosi 42 195 m – będzie ona oznaczona co 1 km znakami poziomymi oraz co 2 km znakami pionowymi. Limit czasu na pokonanie trasy to 6 godzin.


foto. maraton.lublin.eu
- Trasa jest w miarę płaska, lekko zapętlona, trochę po mieście trochę po lesie, z dala od niecierpliwych kierowców – zapewniają organizatorzy.

Biegi będą prowadzone w następujących klasyfikacjach:
  • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn; 
  • klsyfikacja wiekowa kobiet (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja wiekowa mężczyzn (18-29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja Mieszkanka Lublina. klasyfikacja Mieszkaniec Lublina. klasyfikacja Służby Mundurowe.
Na każdego z uczestników na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w każdej z klasyfikacji otrzymają nagrodę rzeczową, puchar oraz dyplom.
Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 700 osób.

Więcej informacji o regulaminie uczestnictwa znajdą państwo tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41