Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

ES
dodane: 07-05-2018 15:41   |   wyświetleń: 833

6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 maja

Już w najbliższą niedzielę pobiegnie 6. Maraton Lubelski.
6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 majafot. maraton.lublin.eu 
Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat oraz zapisać się przez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. Każdy zawodnik startujący musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów. Warunkiem weryfikacji i wydania pakietu startowego jest okazanie ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i datę urodzenia.

Głównym celem 6. Maratonu Lubelskiego jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja Lublina jako miejsca przyjaznego ludziom aktywnym czy propagowanie idei wolontariatu sportowego.

Maratończycy ruszą o godzinie 9:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego. Następnie pobiegną: al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca '80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycką, ul. Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim, potem podwójną pętlą po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Po przebiegnięciu tego etapu z tamy nad Zalewem Zemborzyckim uczestnicy wybiegną na ostatnią prostą - ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy do Mostu Kultury, z którego al. Zygmuntowskimi wbiegniemy na bieżnię Stadionu Lekkoatletycznego, gdzie znajdować się będzie meta biegu.

Długość trasy wynosi 42 195 m – będzie ona oznaczona co 1 km znakami poziomymi oraz co 2 km znakami pionowymi. Limit czasu na pokonanie trasy to 6 godzin.


foto. maraton.lublin.eu
- Trasa jest w miarę płaska, lekko zapętlona, trochę po mieście trochę po lesie, z dala od niecierpliwych kierowców – zapewniają organizatorzy.

Biegi będą prowadzone w następujących klasyfikacjach:
  • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn; 
  • klsyfikacja wiekowa kobiet (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja wiekowa mężczyzn (18-29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja Mieszkanka Lublina. klasyfikacja Mieszkaniec Lublina. klasyfikacja Służby Mundurowe.
Na każdego z uczestników na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w każdej z klasyfikacji otrzymają nagrodę rzeczową, puchar oraz dyplom.
Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 700 osób.

Więcej informacji o regulaminie uczestnictwa znajdą państwo tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)