Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

ES
dodane: 07-05-2018 15:41   |   wyświetleń: 891

6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 maja

Już w najbliższą niedzielę pobiegnie 6. Maraton Lubelski.
6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 majafot. maraton.lublin.eu 
Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat oraz zapisać się przez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. Każdy zawodnik startujący musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów. Warunkiem weryfikacji i wydania pakietu startowego jest okazanie ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i datę urodzenia.

Głównym celem 6. Maratonu Lubelskiego jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja Lublina jako miejsca przyjaznego ludziom aktywnym czy propagowanie idei wolontariatu sportowego.

Maratończycy ruszą o godzinie 9:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego. Następnie pobiegną: al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca '80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycką, ul. Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim, potem podwójną pętlą po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Po przebiegnięciu tego etapu z tamy nad Zalewem Zemborzyckim uczestnicy wybiegną na ostatnią prostą - ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy do Mostu Kultury, z którego al. Zygmuntowskimi wbiegniemy na bieżnię Stadionu Lekkoatletycznego, gdzie znajdować się będzie meta biegu.

Długość trasy wynosi 42 195 m – będzie ona oznaczona co 1 km znakami poziomymi oraz co 2 km znakami pionowymi. Limit czasu na pokonanie trasy to 6 godzin.


foto. maraton.lublin.eu
- Trasa jest w miarę płaska, lekko zapętlona, trochę po mieście trochę po lesie, z dala od niecierpliwych kierowców – zapewniają organizatorzy.

Biegi będą prowadzone w następujących klasyfikacjach:
  • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn; 
  • klsyfikacja wiekowa kobiet (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja wiekowa mężczyzn (18-29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja Mieszkanka Lublina. klasyfikacja Mieszkaniec Lublina. klasyfikacja Służby Mundurowe.
Na każdego z uczestników na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w każdej z klasyfikacji otrzymają nagrodę rzeczową, puchar oraz dyplom.
Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 700 osób.

Więcej informacji o regulaminie uczestnictwa znajdą państwo tutaj.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)