Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

lublin.eu
dodane: 09-05-2019 13:34   |   wyświetleń: 204

197 projektów do Budżetu Obywatelskiego złożonych online

Zakończył się proces zgłaszania projektów w VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Do tej pory mieszkańcy miasta zgłosili online 197 projektów, 123 dzielnicowe i 74 ogólnomiejskich. Pełną liczbę złożonych projektów, złożonych także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty, poznamy prawdopodobnie do końca tygodnia.
197 projektów do Budżetu Obywatelskiego złożonych online  
Dziękuję za zaangażowanie wszystkim pomysłodawcom, którzy zdecydowali się złożyć projekty w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Czekamy jeszcze na wnioski, które zostały złożone w wersji papierowej. Liczba projektów zgłoszonych przez internet utrzymuje się nadal w granicy 200, co pokazuje stałe zainteresowanie naszych mieszkańców taką formą partycypacji. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
 

W drugiej połowie czerwca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się od pozostałych. Pierwszy raz w tym roku budżet obywatelski jest obowiązkowy w miastach na prawach powiatu. Dla Lublina to nie nowość, choć zasady nieco się zmieniły. Za sprawą zapisów ustawowych dotychczasowe projekty małe i duże, zostały zastąpione przez dzielnicowe, których wartość nie może przekroczyć 300 000 zł oraz ogólnomiejskie maksymalnie do 1,2 mln zł. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej miasta.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września 2018 r. i potrwa do 10 października 2019 roku. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41