Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

 
dodane: 15-03-2018 15:51   |   wyświetleń: 995

11 mln zł na rozwój - Politechnika Lubelska wzbogaci się o wiedzę i doświadczenie

Nowoczesna platforma informatyczna, płatne staże dla studentów, realizacja projektów naukowych - te i inne działania mają na celu poprawię jakości kształcenia na Politechnice Lubelskiej. Rozwój studentów i pracowników naukowych będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej w wysokości ponad 11 mln zł.
11 mln zł na rozwój - Politechnika Lubelska wzbogaci się o wiedzę i doświadczeniefot. Zasoby Politechniki Lubelskiej  
Trochę liczb
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju właśnie ogłosiło wyniki konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni – ścieżka I. 100 uczelni otrzyma ponad 696 mln zł na realizację swoich pomysłów. Skorzysta blisko 95 tysięcy osób – studentów i pracowników szkół wyższych. W ramach ponad 3,5-letniego projektu „PL 2022 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej” uczelnia uatrakcyjni ofertę studiów, zwiększy konkurencyjność i jakość kształcenia. Ponad 300 studentów nabędzie umiejętności praktyczne, a blisko 100 pracowników Uczelni podniesie swoje kwalifikacje.

Naprzeciw potrzebom lubelskiego rynku pracy

Naprzeciw potrzebom gospodarki wyjść ma także uaktualniony program studiów. Dyskusje Wydziału Mechanicznego uczelni z lubelskimi przedsiębiorstwami wykazały zapotrzebowanie na inżynierów w branży robotyki. Brak kadry technicznej w procesach wytwórczych w oparciu o robotyzację zaowocował decyzją o utworzeniu nowego kierunku studiów. W przyszłym roku akademickim studenci będą mogli studiować w ramach nowej specjalności z zakresu inżynierii procesowej i robotyki.

Płatne staże dla magistrantów

Dzięki dotacji studenci studiów II stopnia będą mieli możliwość uczestniczenia w 3-miesięczych płatnych stażach w lubelskich i ogólnopolskich firmach. Objęte projektem kierunki studiów to: elektrotechnika, mechatronika, inżynieria biomedyczna, transport, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska. - Staż pokazuje młodym ludziom różnicę między procesem nauczania a praktyką w przedsiębiorstwach, mówiąc krótko jest to połączenie teorii z praktyką. Gdy młody człowiek wpisuje się w strategię rozwoju firmy, zwykle pozostaje w jej strukturach - tłumaczy prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej. - Uczestnictwo w stażu jeszcze podczas studiów znacząco zwiększy szanse studentów na rynku pracy. W 70% studenci znaleźli stałe zatrudnienie w miejscu stażu. Pracodawcy chętnie pozostają w kontakcie z uczelnią, bo są pod wrażeniem poziomu, jaki reprezentują sobą nasi studenci - zachwala Anna Michalska z Biura Promocji i Projektów Politechniki Lubelskiej. - Jeśli chodzi o przedsiębiorców, liczymy szczególnie na poszerzenie współpracy w zakresie ochrony środowiska. Chcemy obalić tezę, że inżyniera środowiska wiąże się tylko z czymś przyrodniczym – dodaje.

Rozwój dla pracowników

Z początkiem roku akademickiego ruszą szkolenia, kursy i studia podyplomowe dla wszystkich pracowników uczelni - zarówno pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych oraz kadry zarządczej. Pracownicy będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji m.in. z zakresu zarządzania: zespołem, finansami, ryzykiem czy wizerunkiem. Podniosą także swoje umiejętności informatyczne.

Prostsza droga do dziekanatu
Politechnika wdroży także nowoczesną platformę informatyczną do zarządzania uczelnią. - Będzie ona spójna wizerunkowo, dostosowana do potrzeb różnych grup, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii jednostek organizacyjnych. Ogólnouczelniany portal usprawni proces zarządzania oraz zwiększy bezpieczeństwo w sieci – informuje pani Michalska. Studentów na pewno ucieszy zniesienia papierowej formy rozliczenia z dziekanatem. - Chcieliśmy się przekształcić dla młodych ludzi, przyzwyczajonych do formy elektronicznej. Platforma ma stanowić wsparcie dla dziekanatu, aby znieść kolejki i skrócić czas oczekiwania. Wszelkie podania i odpowiedzi będą więc przekazywane drogą elektroniczną - dodaje profesor Droździel.

Projekt „PL 2022 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej” realizowany będzie od 1 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2021 r.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41