Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

 
dodane: 15-03-2018 15:51   |   wyświetleń: 689

11 mln zł na rozwój - Politechnika Lubelska wzbogaci się o wiedzę i doświadczenie

Nowoczesna platforma informatyczna, płatne staże dla studentów, realizacja projektów naukowych - te i inne działania mają na celu poprawię jakości kształcenia na Politechnice Lubelskiej. Rozwój studentów i pracowników naukowych będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej w wysokości ponad 11 mln zł.
11 mln zł na rozwój - Politechnika Lubelska wzbogaci się o wiedzę i doświadczeniefot. Zasoby Politechniki Lubelskiej  
Trochę liczb
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju właśnie ogłosiło wyniki konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni – ścieżka I. 100 uczelni otrzyma ponad 696 mln zł na realizację swoich pomysłów. Skorzysta blisko 95 tysięcy osób – studentów i pracowników szkół wyższych. W ramach ponad 3,5-letniego projektu „PL 2022 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej” uczelnia uatrakcyjni ofertę studiów, zwiększy konkurencyjność i jakość kształcenia. Ponad 300 studentów nabędzie umiejętności praktyczne, a blisko 100 pracowników Uczelni podniesie swoje kwalifikacje.

Naprzeciw potrzebom lubelskiego rynku pracy

Naprzeciw potrzebom gospodarki wyjść ma także uaktualniony program studiów. Dyskusje Wydziału Mechanicznego uczelni z lubelskimi przedsiębiorstwami wykazały zapotrzebowanie na inżynierów w branży robotyki. Brak kadry technicznej w procesach wytwórczych w oparciu o robotyzację zaowocował decyzją o utworzeniu nowego kierunku studiów. W przyszłym roku akademickim studenci będą mogli studiować w ramach nowej specjalności z zakresu inżynierii procesowej i robotyki.

Płatne staże dla magistrantów

Dzięki dotacji studenci studiów II stopnia będą mieli możliwość uczestniczenia w 3-miesięczych płatnych stażach w lubelskich i ogólnopolskich firmach. Objęte projektem kierunki studiów to: elektrotechnika, mechatronika, inżynieria biomedyczna, transport, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska. - Staż pokazuje młodym ludziom różnicę między procesem nauczania a praktyką w przedsiębiorstwach, mówiąc krótko jest to połączenie teorii z praktyką. Gdy młody człowiek wpisuje się w strategię rozwoju firmy, zwykle pozostaje w jej strukturach - tłumaczy prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej. - Uczestnictwo w stażu jeszcze podczas studiów znacząco zwiększy szanse studentów na rynku pracy. W 70% studenci znaleźli stałe zatrudnienie w miejscu stażu. Pracodawcy chętnie pozostają w kontakcie z uczelnią, bo są pod wrażeniem poziomu, jaki reprezentują sobą nasi studenci - zachwala Anna Michalska z Biura Promocji i Projektów Politechniki Lubelskiej. - Jeśli chodzi o przedsiębiorców, liczymy szczególnie na poszerzenie współpracy w zakresie ochrony środowiska. Chcemy obalić tezę, że inżyniera środowiska wiąże się tylko z czymś przyrodniczym – dodaje.

Rozwój dla pracowników

Z początkiem roku akademickiego ruszą szkolenia, kursy i studia podyplomowe dla wszystkich pracowników uczelni - zarówno pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych oraz kadry zarządczej. Pracownicy będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji m.in. z zakresu zarządzania: zespołem, finansami, ryzykiem czy wizerunkiem. Podniosą także swoje umiejętności informatyczne.

Prostsza droga do dziekanatu
Politechnika wdroży także nowoczesną platformę informatyczną do zarządzania uczelnią. - Będzie ona spójna wizerunkowo, dostosowana do potrzeb różnych grup, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii jednostek organizacyjnych. Ogólnouczelniany portal usprawni proces zarządzania oraz zwiększy bezpieczeństwo w sieci – informuje pani Michalska. Studentów na pewno ucieszy zniesienia papierowej formy rozliczenia z dziekanatem. - Chcieliśmy się przekształcić dla młodych ludzi, przyzwyczajonych do formy elektronicznej. Platforma ma stanowić wsparcie dla dziekanatu, aby znieść kolejki i skrócić czas oczekiwania. Wszelkie podania i odpowiedzi będą więc przekazywane drogą elektroniczną - dodaje profesor Droździel.

Projekt „PL 2022 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej” realizowany będzie od 1 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2021 r.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)